624 Shares 3070 views

"Flamp" – opinie. Recenzja o „Flampe”

usługi geolokalizacji – nowy trend w rozwoju mobilnego Internetu w Rosji. Miliony Rosjan używać smartfonów i tabletów, a wszystkie one – potencjalni użytkownicy innowacyjnych produktów, takich jak coraz bardziej popularnego serwisu „Flamp” (Flamp).


Co to jest „Flamp”?

„Flamp” – platforma internetowa (strona internetowa i aplikacja mobilna), gdzie ludzie mogą dodawać opinie różnych organizacji w mieście i wydaje opinię w skali 5-punktowej. Ich wartość tworzy firm ratingowych.

Witryna jest pomyślany jako rodzaj przewodnika dla wyboru najlepszych sklepów, restauracji, siłowni i innych typowych instytucji miejskich. Oprócz punktacji, wpływając na rating spółki, użytkownik może również zostawić opinię o swoich wrażeniach z wizyty w tej instytucji. „Flamp” został stworzony przez twórców słynnej rosyjskiej IT firmy „GIS 2” (flagowym produktem firmy – ten sam system pomocy nazwa geoinformacji).

Celem stworzenia projektu

Twórcy serwisu „Flamp”, którego opinie zaczęły pojawiać się w Internecie wkrótce po ogłoszeniu i uruchomienie platformy w swoich wywiadach dla prasy przyznał, że głównym celem tego projektu – aby mieszkańcy miasta, aby uprościć wybór odnośnie miejsc rozrywki. Teraz w każdej chwili mogą przyjmować pomocy innych osób. Pierwszym miastem, którego mieszkańcy byli w stanie zostawić komentarz na temat „Flampe” – Nowosybirsk (2011).

Następnie oddział otwarty w Gorno-Altaisk. Sześć miesięcy po uruchomieniu platformy otworzył się Moskwa. Mam okazję pisać recenzje na „Flampe” Krasnojarsku. Plany założycieli – w celu zapewnienia środków do pracy we wszystkich miastach, gdzie istnieje system 2GIS. Jest to bardzo przydatne dla turystów planujących podróż, będą dokładnie wiedzieć, gdzie jest to możliwe, aby spędzić czas, a wszystko z powodu możliwości „Flamp”. Jekaterynburg (opinie mieszkańców tego miasta potwierdzić tę informację) także pojawił się przed turystami w różnorodności ocen i perspektyw.

"Flamp" i 2GIS

W „Flampe” jest to świetna książka referencyjna firm, na której użytkownicy mogą zamieszczać opinie. Usługa ta jest ściśle zintegrowany z platformą 2GIS, gromadzenia dużej ilości informacji na temat organizacji rosyjskich miast. Twórcy zasobu „Flamp” w wywiadzie przyznał, że takie konkurenci baz danych, w tym projekty zagraniczne są rzadkie.

"Flamp" – konkurenta Foursquare?

Środowisko zwyczaj Internecie panuje opinia, że „Flamp” może stać się bezpośrednim konkurentem do szeregu innych usług internetowych, przede wszystkim miejscem US Foursquare (app oparte na lokalizacji, gdzie ludzie mogą dzielić się ze znajomymi informacje na temat miejsc w mieście, aby uchwycić swoją lokalizację, itp. Itd ) .. Argumenty tego punktu widzenia jest to, że „Flamp” i Foursquare – usługi społeczne zorientowane, podstawą obu stronach ruchu – podobne informacje do osób odwiedzających określone miejsca.

Przeciwnicy twierdzą, że zarówno pod względem pomysłu, jak i pod względem realizacji „Flamp” i Foursquare nie przypominają siebie nawzajem. W szczególności Foursqare nie zawiera żadnych narzędzi, które mogą obiektywnie wybrać najlepsze miejsca do odwiedzenia. Innym argumentem przeciwników tezy, że „Flamp” i Foursquare – konkurentów, jest to, że usługa USA nie jest na tyle popularny w Rosji i nie może być poważnym kandydatem krajowych projektów internetowych.

Opinia sponsorów

Fakt, że „Flamp” i Foursquare – nie jest to samo, mówią w swoich wywiadach i twórców projektu. Podkreślają oni, że te dwa środki, generalnie nie ma sensu do porównania. Według nich, na Foursquare charakteryzuje się większym stopniem mechaniki gry poprzez tzw „check-in” (znak na wizyty szkół). Ponadto, jak autorzy „Flamp” wierzyć (opinii wielu użytkowników pośrednio potwierdzić), Foursquare nie zawierają żadnych informacji, które byłyby wygodne w użyciu bezpośrednio jako źródło podejmowania decyzji o wizycie, oprócz wskazówek. W „Flampe” – zapewnił Twórcy strony – jest cała gama niezbędnych informacji klienta, który można bardzo szybko uzyskać. Istnieje wiele kolumn (i agencje ratingowe być sporządzone w każdym), a także wiele filtrów, które pozwalają użytkownikom znaleźć najbardziej odpowiednią opcję w ciągu kilku sekund.

Kolejną różnicą „Flamp” poprzez Foursquare – zasada dodawania organizacji w bazie danych. Jeśli projekt rosyjski że udział ludzi ze stanu 2GIS, amerykańska firma może dodać się nowych użytkowników (z kolei tak zwane „popularne” moderatorzy Foursquare mogą dokonać niezbędnych korekt).

"Flamp" i "Yandeks.Gorod"

Kolejna opinia: zawodnik „Flampa” jest projekt „Yandeks.Gorod”. Jednak pojawił się całkiem niedawno – w czerwcu 2014 r. Zgodnie z projektem, „Yandeks.Gorod” powinno pomóc użytkownikom zlokalizować blisko siebie i jednocześnie zdolnego do zapewnienia wysokiego poziomu miejscach Service – kawiarni, salonów kosmetycznych, hoteli, centrów handlowych, dyskotek, itp niektórych miejscowościach w części .. wdrożona funkcjonalność dla organizacji mianowania, rezerwacje, i tak dalej. d.

„Yandeks.Gorod” praca w oparciu o opinie użytkowników o miejscach, w których zostały odwiedzone. Istotną częścią projektu dostaje uwagi od źródeł partnerskich. Firmy, które nie są wystarczająco opinii dać ocenę. Informacja o organizacjach spada również na innych zasobów – „Yandex” i „Yandeks.Navigator”.

Z jednej strony, „Flamp” i „Yandeks.Gorod” można naprawdę nazwać podobną usługę – po obu stronach mają opinie i oceny użytkowników o wizytowanych zakładów. Z drugiej strony, istnieją zasadnicze różnice. Przede wszystkim należy stwierdzić, że „Yandeks.Gorod” całkowicie za darmo dla firm (pod względem lokalizacji i aktualizowanie informacji). Na „Flampe” dla tych samych działań przedsiębiorcy są zmuszeni do płacenia.

Co użytkownicy mówią?

Uważa się, że oceny i opinie o „Flamp” – zjawisko subiektywne. Jednak wszyscy użytkownicy, moderowana zapisu. Strona posiada również możliwość odwołania się od przeglądu. Flamp niektórzy użytkownicy „wierzą, że interfejs przyjazny dla użytkownika miejscu, i pamiętać, że nie jest imponująca baza opinii internetowych w wielu miastach.

Ponadto, nie jest punktem widzenia, że mają „Flamp” to duży plus w postaci pełnej integracji danych (informacja o organizacji) z 2 GIS, który prezentuje bardzo dużej liczby firm handlowych z różnych miast, gdzie znajduje się ten system i „Flamp” (Czelabińsk, albo, powiedzmy, Barnauł). Wielu ludzi podkreślają brak obsługi bezpośrednich analogów. I entuzjastycznie świętują fakt możliwości korzystania z takiej platformy w różnych podmiotów Federacji Rosyjskiej, który przyszedł, „Flamp” (Barnauł takie same).

Wiele osób wspomnieć przydatna opcja „Flamp”: opinie mogą towarzyszyć wykazując najwyższy wynik w postaci sześciu gwiazdek (oznacza to, że dana osoba otwarcie zaleca ustanowienie). Wśród wad zwanych brak wskazówek (czyli między osobami z Foursquare). Wiele też podkreślić, że poszukiwania w „Flampe” przyjaciółmi za pośrednictwem sieci społecznościowych nie jest realizowany (tylko poprzez wewnętrzną polu wyszukiwania).

Rozmieszczenie elementów na bazie

Przydatna funkcja „Flamp”, co oznacza, że właściciele urządzeń mobilnych – zdolność do uruchomienia trasy, które mogą optymalizować ścieżkę do wybranych instytucji. Wielu użytkowników są zadowoleni, że dzięki tej usłudze można znaleźć nie tylko catering zakładów i centrów handlowych, ale także bankomaty, terminale POS oraz wiele innych przydatnych w mieście.

W zakresie projektowania aplikacji jest minimalizm, łatwość przełączania pomiędzy różnymi miastami, wykorzystanie jednego z wiodących platformy map (Google Maps), bardzo dużej bazy danych, jak również istnienia wielu systemów, sortowanie instytucje (np czas pracy – przez całą dobę a te, które są otwarte, powiedzmy, w tej chwili). Zauważono wygodę pisania komentarzy.

Ciekawostki o „Flamp”

Istnieje wersja, że „Flamp”, przeglądy, które pozostawia nie tylko użytkowników, ale również goście wielu mediach przestrzeń ONLINE – produkt koncentruje się na widowni młodzieżowej (podczas gdy usługi 2GIS są, według niektórych ekspertów, większość ludzi bardziej dojrzały).

W celu przeglądania komentarzy, aby zarejestrować się w nie potrzebują systemu. Ale na rozpatrzenie uwag i wielu przydatnych opcji konieczne (jednak kwestionariusz jest bardzo prosta, a rejestracja konta nie potrwa długo).

Wyszukiwarka posiada przechowuje filtrować czas pracy. Funkcja ta może być bardzo przydatna w nocy – można znaleźć, na przykład, Dostawa pizzy, które działają przez całą dobę. Jest aktywna we wszystkich miastach, w których istnieje „Flamp” (Omsk jest lub, na przykład, Petersburg – nie ma znaczenia).

Użytkownicy mogą towarzyszyć fotografiom opinie.

Pod etykietą Flamp.Ru czasami organizuje konkursy i imprezy rozrywkowe, imprezy.

Dla aktywnych użytkowników, system zapewnia szereg bonusów i nagród.