442 Shares 6642 views

Wokół siebie nie szanujesz? Szukać przyczyny

Czy zauważyłeś, że dobrzy ludzie często nie są przestrzegane? Pomagają inni, cierpliwy, nie żywić urazy, ale z jakiegoś powodu ciągle czują się sfrustrowani i samotny. Psychologowie uważają, że powodem jest to błąd w zachowaniu tych ludzi. Dzisiaj, pomożemy Ci je zrozumieć.


bezużyteczny ofiara

Ignorujesz własne potrzeby dla dobra innych, ale świat po prostu nie zauważy. A nawet jeśli ludzie wam urągają, czujesz się winny. Takie podejście z pewnością doprowadzi do tego, że ludzie cię zdenerwować ponownie. Nie bój się powiedzieć światu, jeśli coś się nie podoba. Pomoże to, aby przyciągnąć ludzi o tych samych zainteresowaniach, jak ty. Z drugiej strony, niepotrzebna ofiara często nie ma zawiadomienia jeden.

Brak poczucia własnej wartości

Nie wydaje się czuć, gdy inni ludzie są nieuprzejmi dla Ciebie, lub po prostu zamknąć oczy na tej „małej niedogodności”. Ale szorstkie od charakteru człowieka nigdy nie będzie miłość lub szanuję cię za to. Więc dlaczego nadal tolerować? Jeśli ktoś zachowuje się tak, jakby nie dba o ciebie, więc jest to rzeczywiście prawda. Nie szukaj wymówek dla prymitywnych ludzi. Szanuj siebie.

Ci zależeć od zgody innych

Ludzie, którzy mają patologiczną potrzebę akceptacji ze strony innych, nieświadomie dostarczać sygnały, które z nich, że coś jest nie tak. Ale inni nie są w stanie komunikować się z osobami, które są nieco inne od nich. Zatrzymać czekając na pochwały. Nie trzeba usłyszeć o tym, jak jesteś dobrym człowiekiem, że powinny one być naprawdę. I nie bój się krytyki. Ludzie będą krytykować za praktycznie wszystkie tego czy innego powodu. Twoja opinia o siebie powinien być zawsze najważniejsze.

Szukasz źródła problemów w sobie

Automatycznie myślę, że wszystkim prawa ochrony środowiska, z wyjątkiem przypadków, gdy chodzi o ciebie. Myślisz, że oni sami są odpowiedzialni za wszystko, co dzieje się wokół. Pamiętaj, że nikt nie będzie dziękuję za to, ale można skorzystać z was i uczynić swoje życie jeszcze trudniejsze. Szukać winnych – niewdzięczne zadanie. Nie zrobi ci żadnej miłości, żadnej litości. Lepiej skupić swoje wysiłki na znalezieniu rozwiązania.

chluby

Jeśli ciągle starają się podkreślać zalety i poprosić o szacunku, dlatego są w związku zależnej. Im bardziej starają się przekonać innych, że jesteś dobrym człowiekiem, tym bardziej prawdopodobne będą odrzucane. Nawet jeśli jesteś naprawdę tak.

Można pokazać innym, że stoją za coś, tylko jeśli sami szczerze w to uwierzyć. Jeśli znasz swoją wartość, nie będą musiały udowodnić każdemu.

Strach przed porażką

Nie chcesz, aby zdenerwować kogoś, nawet jeśli jest on podłączony do dyskomfortu. Udajesz, że wszystko jest w porządku, tak że inni nie martw się, jeśli nie lubisz czegoś. W rezultacie, jesteś bardzo często niezadowoleni z tego, co dzieje się wokół.

Nie bój się powiedzieć „nie”. Nawet najlepsi ludzie na świecie mogą próbować wykorzystywać was jeśli pozwoli im to zrobić. Pomagać innym, ale jeśli naprawdę chcesz.

Ignorowanie własnych interesów

Są używane w celu dostosowania do potrzeb innych, więc trudno zrozumieć własne pragnienia. Sam nie mogę się zdecydować, co robić, więc zawsze słuchać opinii zewnętrznego. Jeśli nie jesteś w stanie podejmować decyzje i czują się bezradni, inni ludzie są mało prawdopodobne, aby cię szanować. Naucz się słuchać swoich własnych pragnień i nie bój się, że można obrażać innych. Najprawdopodobniej twoje obawy są daleko od rzeczywistości, i zawsze można znaleźć kompromis.

Nie można określić granice tego, co jest dozwolone

Zawsze przebaczać, ponieważ jest to łatwiejsze do zrobienia niż stać się dla siebie. Nawet jeśli inni wykazują brak szacunku do ciebie, znajdziesz wymówkę dla nich. Ważne jest, aby zdefiniować własne granice dopuszczalnych zachowań, aby nie dopuścić do przekroczenia ich inni w stosunku do ciebie. Osoby, które pozwalają wszystkim nie dowodzić szacunek.

strach przed samotnością

Włączeniu swój związek w sekcie, poświęcając siebie. Co więcej, w ten sposób, że czujesz się komfortowo. Być może właśnie dlatego występują tylko zbirów, żonkile i egoistyczne, ponieważ pozwalasz sobie użyć.

Nie jest konieczne, aby wybierać między swoim związku i samoocenę. Jeśli trzeba dokonać tego wyboru, to znaczy, że coś poszło nie tak. Bądź odważny i nie bać się zmian. Myśleć o samotności jak wolność i nigdy nie będą pozostawione same sobie na długo.

Czy uważasz, że szacunek trzeba zasłużyć

Zgadzasz się, że szacunek musi być wynikiem działania lub zachowania. W rezultacie, nie czujesz się komfortowo, jeśli twój związek z kimś są równe, ponieważ są głęboko przekonany, że szacunek trzeba sobie zasłużyć. Czy uważasz, że dana osoba ma wartość tylko wtedy, gdy coś zrobić.

Prawda jest taka, że miłość i szacunek nie można „kupić”. Naucz się bezwarunkowo kochać i być kochanym, a następnie twoje relacje z innymi będą znacznie łatwiejsze.