318 Shares 4185 views

Czym jest oddanie? To porażka, czy akt zbawienia?

Najwięcej wojen w historii taki czy inny sposób odzwierciedlone w kulturze (czy to filmy czy fikcja). Dla większości ludzi zna datę rozpoczęcia największego konfliktu, a nawet pojedynczych bitew. Ale pytanie, w jaki sposób zakończyć wojnę, odpowiedź jest często niejasne i należy wsunąć słowo „poddać.” Pojęcie to odnosi się do zaprzestania oporu zbrojnego partii nietolerancyjnych porażki. Ale co to oznacza w praktyce i jak przekazać?

W ulicy walczyć, aby zatrzymać walkę na tyle, aby rozproszyć. Ale jak powstrzymać całe narody i ich armie? Takie decyzje podejmowane są na najwyższym poziomie, w postaci propozycji zwycięskiej stronie, w formie wniosku od przegranej. Kapitulacja – jest to ostatnia szansa, aby uratować ludzi i kulturę kosztem niezależności lub w zamian za pewne ograniczenia (terytorialnych, politycznych i ekonomicznych). To nie jest najlepszym przypadku, ale wiadomo, aby wybrać mniejsze zło.

Przykłady takiego uwolnienia wojennych jest szczególnie bogaty w ostatnim stuleciu. Są to dwie wojny światowe, gdzie przedstawiciele Niemiec dwukrotnie musiał podpisać dokument kapitulacji lub Imperial Japonii też przyznał się do porażki. Wybór tych krajów nie były, t. Aby. Nieprzyjaciel w momencie przyjęcia porozumienia miał zdecydowaną przewagę w sile. Były historie w innych przykładach, ponieważ większość starć ubiegłego wieku zakończonych w sposób dyplomatyczny, gdy dalsze użycie broni było mniej korzystne niż bezpośrednim świata. Wraz z rozwojem stosunków handlowych i gospodarczych na świecie, trend ten zaczął wykazywać częściej.

Naturalnie, sam dokument nie natychmiast przerwać walkę. Zniszczone komunikacji, odległość od siedziby oddziałów i ogólnym chaosie ostatnich dni wojny utrudnia szybki przepływ zleceń. Dlatego przed podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji, strony decydują się na zaprzestanie ognia. Dopiero po jakimś czasie, gdy cisza przychodzi we wszystkich sektorach z przodu, można przystąpić do negocjacji bez obawy o prowokacji i wznowienia działań wojennych.

Zrozumiałe jest, że takiej decyzji – dość duży krok. Po tym wszystkim, aby zapobiec częstemu agresję, tracąc kraj może być rozbrojony i jest zobowiązany do wypłaty rekompensaty finansowej, co poważnie ogranicza zdolność państwa. Kapitulacja – to nie jest rozejm krótkoterminowy, a całkowity dochód ze stron do podpisania aktu konfliktu, aż do jego zakończenia. Istnieje już kwestia jak zachować ziemię zamienił się w ruiny. Więcej niż rok minie, zanim będzie można odzyskać ten kraj, choć jego dalszy rozwój będzie nadal zależy od polityków, a nie przez generałów.

W zależności od układu sił, akt można wyciągnąć zarówno z koncesji dla obu stron, i całkowicie za zwycięzców. W pierwszym przypadku, kapitulacja – rodzaj negocjacji, gdy poszukują niemal równe przeciwnicy wytrzymałości, aby uniknąć dalszych szkód dla gospodarki i ekonomii. W drugim przypadku nie jest przegrany zmuszony do wypełniania obowiązków i dalej follow-up do tłumienia wszelkich prób renegocjacji.