842 Shares 1293 views

bajki – to … Rosyjski ludowe baśnie

Bajki – Jest to jeden z najbardziej interesujących i niezwykłych gatunków twórczych piśmie. Można powiedzieć, nasze dziedzictwo, które jest dziedziczone po przodkach. Tak jak poprzednio, opowieść jest teraz odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, jego postrzegania powstawania wartości ludzkich.


Ogólne informacje o bajkach

Pojawienie bajek ludzi było ze względu na fakt, że ludzie próbowali znaleźć wyjaśnienie pewnych zjawisk natury, których pochodzenie nie jest jasne do nich, jak również mówić o ich sposób życia i rytuałów. Oczywiście, to był podłączony i fantasy. Zatem opowieści ludowe są odzwierciedleniem historycznego rozwoju narodu.

Jak dobrze było magiczne w bajkach? Oczywiście, było odbiciem życzenia szczęśliwego rozwiązania sytuacji, zwycięstwa dobra nad złem. Każdy obraz w opowieści jest głęboko symboliczne. W niektórych narodów, nawet znaki są podobne, tylko na różne sposoby są one nazywane. Na przykład, rosyjski Baba Jaga i Louhi z Finlandii. Albo nasza Ivan Głupiec i Anglik Jack wpadki. Nawet fabuła jest bardzo często powtarzane.

Jak w bajce podstawowe atrybuty były magiczne rzeczy. Na przykład, magia obrus, latający dywan lub zaprawy Baba Yagi.

Kto mógł wymyślić bajkę? W przeszłości były to osoby, które dużo podróżował, ale ponieważ wiele widzieli i słyszeli. Wpływają one, że nowa nauczyć. Następnie te historie ewoluowały stopniowo, wprowadzono tu fantastycznego ducha.

Z biegiem czasu stały się opowieści historia dla dzieci. Co przodkowie uważane prawdziwa historia, okazało się legendą. Ale w końcu mieli pozytywny wpływ na prawidłowe rozumienie świata dziecka.

Wpływ bajek na rodzicielstwo

bajki – jest integralną częścią edukacji dzieci. Wiele pokoleń wyrośli w takich pomysłowych bitwy pomiędzy dobrem a złem. Postrzeganie magiczny świat opowieści, dziecko jest zanurzone w szczególnej atmosferze. dziecko postrzega świat i dostosować do niej lekkim i zabawnym językiem. Łatwo jest dostrzec systemu wartości rację, relacje między ludźmi.

Wymagane dobre historie kończące pozwala uświadomić sobie, że wszystko jest możliwe, z dzieckiem na podświadomym poziomie ufności zysków w jego umiejętności.

Magiczne opowieści ludowe również rozwijać fantazji grzywny. Bardzo często dziecko identyfikuje się z jednym z bohaterów i przez czytanie idzie z nim jego drodze przygody.

Opowieści o bajkach

baśnie ludowe różnią się w ich historii, według których można je podzielić na kilka grup:

 • te, w których postać zdobywa magiczny potwór (zwykle wąż Gorynycha);
 • bajki, gdzie trzeba przechodzić żadnego testu;
 • te, w których dzieci są zapisywane z jakiegoś łotra;
 • bajka, w której bohater zostaje wygnany z domu, jest więźniem fantastycznych stworzeń, albo po prostu go „tam, bezcelowo”;
 • które należy pokonać kilka testów, aby uzyskać szczęście rodzinne;
 • baśnie, gdzie bohater odkrywa, że magiczny przedmiot.

Oczywiście, klasyfikacja jest bardzo warunkowy, jak w jakiejś bajki historie przeplatają się, niektóre nawet nie można jednoznacznie przypisać do dowolnego typu.

Opowieści ludowe: co oni są

Oprócz bajek w folklorze mieć gospodarstwo domowe oraz zwierzęta. Jakie są różnice między nimi?

Jeśli mówimy o bajkach, to jest, jak już wspomniano powyżej, w których istnieją pewne cudowne ocalenie, wybawienie, zwycięstwo.

Gospodarstwo domowe opowiedział również o pracy, o codziennych wydarzeniach, które mają miejsce w życiu człowieka. Mogą być również obecne, ale zwykle drobne magiczne sprostać trudności poprzez wykorzystanie inwencji i wynalazczości.

Jest też opowieść o zwierzętach. Obok nich, jak ludzie są w stanie rozmawiać i zachowywać się w ten sam sposób. Każde zwierzę ma swoje cechy szczególne. Na przykład, fox – Cunning królik – tchórzliwy, niedźwiedź – silna.

baśnie, które mają autorstwo

Ponadto, istnieje wiele rosyjskich bajek, autor jest znany, a oni nie są tak popularne i kochane przez dzieci. Oni zachowują czystość i uczciwość sztuki ludowej. Należy zwrócić uwagę na nazwiska autorów, aby dać nam bajki. Są to:

 • AS Puszkina ( "Rybak i ryby", "a Tale króla Saltane" et al.);
 • Bazhov PP ( "Lustro Tayutkino", "Malachit Box" i in.);
 • VA Żukowski ( "Śpiąca księżniczka", "buty Cat" i in.);
 • ST Aksakov ( "The Scarlet Flower").

Ale, oczywiście, to tylko kilka bajek, które są najbardziej popularne tytuły. Rosyjski działa mnóstwo autorów, którzy pisali wspaniałe historie dla dzieci w każdym wieku. Bardzo często była oparta na legendzie, w pozostałych przypadkach były one wytworem pisarza.

Popularne opowieści ludowych dla dzieci w różnym wieku

Co baśnie mają swoją publiczność. Na przykład, niektóre nadają się dla dzieci w wieku od trzech lat, ale to nie będzie interesująca dla-semiletok dzieci. Rozważmy popularnych bajek. Lista zawiera następujące elementy:

 • Dla młodszych dzieci będą lepiej zrozumiałe opowieści o zwierzętach. Na przykład, „rzepa”, „Gingerbread Man”, „Wieża”, „Masza i Niedźwiedź”.
 • Dla starszych dzieci (5 lat lub starszych) już zmieścić „Jack Frost”, „Żaba Księżniczka”, „Crystal Mountain”, „Vasilisa ten piękny,” „Gęsi-łabędzie”, „córkę i pasierbicę.”
 • Dla dzieci starsze niż 8-9 lat są jasne krajowe opowieść. Na przykład, „Córka siedmioletnich”, „owsianka siekierą”, „No tak zła”, „nie podoba – nie słuchać.”

Jednak to wszystko indywidualnie. Dziecko czytając historię lub prosząc go, aby zrobić to sam, rodzic musi być przygotowany na ewentualne kwestie jego dziecka. Jeśli on nie może odmówić przyjęcia opowieść – nie martw się! Być może dziecko po prostu nie jest gotowy do czytania tej pracy.

Baśnie Świata

Magiczne bajki mogą służyć jako opis historii. Czasami są dość zabawne. Jednak każda opowieść jakiegokolwiek narodu czegoś nauczyć. Na przykład, w porządku, odwaga, honor.

Niektóre opowieści o różnych narodów, jak siebie, chociaż mają różne nazwy. Postacie są również różne, ale ich cechy i zachowania są identyczne. Na przykład, wiele krajów posiada bajkę z historią trzech braci lub pasierbicy złej macochy i zła.

Prawdą jest, aby czytać dziecku nie tylko opowieści o swoim rodzinnym kraju, ale także różne narody świata. To pozwoli mu rozwijać jego wyobraźnię, poszerzyć swoje horyzonty.

Proponujemy zapoznanie się z najbardziej popularnych w świecie bajek. Ich nazwy są następujące:

 • "Złotowłosa" (Czechy);
 • „Magiczny Pierścień” (włoski);
 • „Córka czarownicy” (grecki);
 • „Dwanaście miesięcy” (Słowacki);
 • „Muzyk-mag” (Białoruś);
 • „Księżniczka i żaba” (poniedziałek);
 • "Trzy książę" (Indian).

Jak widać, niektóre nazwy są bardzo podobne do rosyjskich bajek.

Rosyjskie baśnie ludowe: postacie

Rosyjskie bajki opowiadać jako pozytywne znaki, a ujemna, i o kobietach i o kobietach. O dobrych znaków można powiedzieć, że są one szlachetny, odważny i uczciwy. To, na przykład, książę Iwan, czy Ivan Głupiec, kto wygra wroga i pomoc w kłopotach.

Jest to również szczególne znaczenie w opowieści kobiet. Są one często silny duchem, wspierać swoich ludzi, dając im siłę do walki z jego bezgraniczną wiarę. Ponadto, wiele z nich jest obdarzony niezwykłą inteligencją i zrozumiały, mogą być ciężkie akcji, ale nigdy nie tracą nadziei. Nazwiska kobiet często mają definicję, która ma wiele do powiedzenia. Na przykład, Elena Dobry lub Vasilisa Premudraya.

Jak baśni – świat prawdziwych asystentów zwierząt, które często pomagają bohaterowi i mieć pewną siłę. To może być wierny koń, przebiegły kot lub inne. Wszystkie z nich są w stanie mówić, poruszać się szybko.

Magiczny świat jest również w pełni wyposażony w postaci ujemnych. Może to być znany Baba Jaga, smok lub Bag of Bones. Każdy z nich ma swoją własną siłę i używać go skrzywdzić ludzi. Smok, na przykład, porywa piękne dziewczyny i blokuje je w więzieniu, Baba Jaga zjada małe dzieci.

Ponadto, istnieją inne negatywne postacie, które szkodzą środowisku na miarę swoich możliwości. Woda ta, gobliny, przerażenie, syreny. Niektóre z nich mogą wywoływać Wraith, zaostrzone w wodzie.

Niektóre postacie są bohaterami. Często pojawiają się one w zmeeborcheskih bajek. Bohaterowie darmo skradziony zaczarowany i księżniczek i dziewczęta.

Kilka słów o znaczeniu książki w życiu dziecka

Czytanie książek (zwłaszcza rosyjskich bajek ludowych) do dzieci jest bardzo ważne. Po tym wszystkim, jak jeszcze zaszczepić u dzieci zamiłowanie do czytania, do wiedzy, do rozwoju?

Pamiętaj też, że dziecko jest równie ważne, aby zobaczyć, jak rodzice sami i wziąć do ręki książkę, ich dorosłych, a wraz z nimi to przyjemność czytać. Ważne jest, aby pokazać dzieciom wiarę w cuda, w sprawiedliwości.