499 Shares 3490 views

Kim są Tytani w mitologii greckiej

Państwo greckie istnieje od kilku tysięcy lat historii tego świata, bogatych w doniosłych wydarzeń dla ludzkości wynalazków i odkryć. Bardzo, że teraz jest nam znane, wynaleziony w tym kraju: podstawy medycyny, polityki, filozofii i astrologii, literatury. I wizerunki bogów, historii ich życia i walki o władzę i teraz, w ten czy inny sposób są obecne w kulturze wszystkich krajach. Większość ludzi może łatwo odpowiedzieć, co bogowie mieszkali na górze Olimp, który tytanów lub Cyklop.

Pierwsze reprezentacje świata

Cały mitologii starożytnych Greków – to dążenie do zrozumienia i wyjaśnienia zjawisk natury. Znane większości z nas bogowie Olimpu – Zeusa, Hery, Posejdona, Ares, Artemis, Apollo i innych – był już uosobieniem przedstawień późniejszym okresie istnienia Grecji. W czasie, gdy ludzie utworzyli państwowość pojawiło komfortowe miast, rozwój nauki i myśli.

Ale w tak zwanych ciemnych wieków, pomiędzy cywilizacją Egejskie, człowiek jest całkowicie zależny od kaprysów natury, była czczona, starał się uspokoić swoje ofiary i ofiary. Według naukowców, w tym czasie rodzi mity o pochodzeniu świata. Podstawą przekonań – jest to opowieść o chaosie wszechświata, z którego wszyscy wyszli, a światło i ciemność, i pierwsza ziemia bogini Gaja, a władca nieba – Uran. Niektórzy ludzie zaczynają się mylić tutaj w historii, zapominając kto Tytanów i identyfikowania ich z resztą bogów Olimpu.

sześciu braci

W rzeczywistości nie jest to prawdą. Tytani – dzieci Uranosa i Gai, bogowie drugiej generacji. Pierwsze obrazy z tych stworzeń były dalekie od doskonałości estetycznej, którego użyliśmy do zobaczenia w literaturze starożytnej Grecji. Sześć gigant bracia byli uosobieniem ludzkich lęków, przerażające.

W rzeczywistości, którzy są Tytani mitologii greckiej jest trudno w pełni zrozumieć. Dzięki dzieł Homera, Hezjoda, Ajschylosa, znamy ich nazwy i zakresu działalności.

 • Ocean – władca rzek świata, symbolizujące żywioł wody.
 • Kay (koi) – bóg, który ucieleśnia oś nieba.
 • Krios – ojciec Astrea.
 • Japetus – według jednej z wersji, protoplasta rodu Aryjczyków, jego synowie byli Atlas i Prometeusz.
 • Hyperion – bóg słońca Helios ojciec.
 • Kronos – główny tytanu. Grecja – starożytny kraj, jego historii nie można zrozumieć bez znajomości tradycji, zwyczajów, kultury, a także ogromny rezerwuar ostatni – .. Mitologia, legendy i opowieści, w t h i o tym charakterze. Istnieje kilka opcji do zidentyfikowania. Przeciwnie, jest on identyfikowany z czasem – Chronos. Ojciec z pierwszych olimpijczyków.

sześć sióstr

Oprócz bogów, mężczyźni, Gaia i Uran są generowane za dużo Tytanii, który musi stać się żony jego braci:

 • Tetyda. W małżeństwie z Oceanu urodziła trzy tysiące synów – rzeka, a tyle córki. Później, w literaturze to nabył wartość jednego z epitetów oceanu.
 • Rhea – matka bogów olimpijskich, zarówno siostra i żona Kronosa.
 • Theia – żona Hyperion, suwerenny lampek nocnych. Unia Słońca i Księżyca były Helios, Eos i Selene.
 • Temida – tradycyjnie uważane patronką prawdy, sprawiedliwości i poszanowania prawa.
 • Mnemosyne – pamięć, wykonany z powszechnym rozumieniem życia, matka muzy.
 • Phoebe – Koya żona, matka Leto i Asteria.

wojna

Wszyscy bogowie odznaczają się jedną istotną cechę – walka o władzę. Wielki uranu widział u potomstwa zagrożenie dla siebie i swojego panowania jednego człowieka, i dlatego postanowił obalić potomstwo z powrotem do ziemi. Co jest przeciwny ich matki – Gaia. Aby chronić dzieci, namówiła najmłodszy syn Kronosa wziąć młotek i wykastrować zabójcy ojca.

Według opowieści jest łatwa do zrozumienia, kim jest Titans mitologii greckiej: symbol zwycięstwa nowego nad starym, jednym słowem, triumf postępu.

Ponadto praktyka dziedziczenia świata kontynuował trzeciej generacji bogów. Jak już wspomniano wcześniej, mnóstwo władców Igrzysk być bardziej dojrzały próba rozumienia rzeczywistości od Greków.

Podobnie jak jego ojciec, Uran, Kronosa, stał król nie chciał nikomu dać radę z powodu narodzin jego siostra Rhea dzieci, połknął zaraz po ich urodzeniu. Matka udało się utrzymać jednego z jego synów – Zeus. Rodzice pielęgnować w ukryciu, na wyspie Kreta. Po wejściu w życie nowej Bóg zamierzył, aby włączyć okrutnego króla.

Wiedząc, kto Tytanów, a są one niebezpieczne, Zeus wezwał pomocy wszystkich swoich braci i sióstr, wyzwolonych z łona Kronos. Dziesięć lat to walka o władzę nad światem, przyszły szef Olympus był zwycięzca, a stary tytanu obalony w Tartaru.

Ekspresja w dziedzinie

Historia zmagań trzech pokoleń starożytnych bogów opisanych w epickim nieznanego autora „tytanomachia” sam, praca ta nie doszła do dnia dzisiejszego, ale według niektórych źródeł częściowo przywrócone jego treść. W klasycznej greckiej okresie rozwoju, wielu znanych pisarzy i poetów reprodukowane w swoich książkach pewne tradycje.

W średniowieczu w Europie utworzyli kult kultu starożytnego greckiego historii i mitologii. Setki autorów z całego świata szukają inspiracji w tradycji tego kraju, istnieje nieskończona liczba wariantów wykonań, odgadnąć, kim są bogowie, Cyclops, że takie olbrzymy tytanów.

Teraz Legendy Starożytnej Grecji przeżywa nową rundę popularność. Na całym świecie rocznie usuwa kilkadziesiąt filmów na ten temat.

Bogactwo obrazów i zdjęć poszczególnych wierzeń greckich ludzi kilku przyćmić bardziej starożytne mity, teraz być może nie każdy wie, kim jest Titans, aw rzeczywistości są one początek historii tego wspaniałego świata wyobraźni.