139 Shares 1243 views

pies ucho cechy strukturalne. Choroby ucha u psów

Jeśli masz zamiar stać się właścicielem psa, należy najpierw określić rasę i skonsultować się z doświadczonego lekarza weterynarii. Jeśli opanować podstawowe zasady opieki nad zwierzętami, można uniknąć wielu błędów.


Dziś chcemy mówić o uchu psa. Ta zewnętrzna sparowany organem, który może być łatwo kontrolowane, ale o który jest często pomijany, a właściciele zaczynają alarm, gdy nie jest już w stanie zapalnym. Jest bardzo ważne, aby uniknąć tego problemu, a więc do wszystkich miłośników czworonogów muszą mieć pewność, aby przeczytać artykuł.

fizjologia

Ucho pies podobny do naszego w ich strukturze. Jest również ubrany zewnętrzną, wewnętrzną i ucha środkowego. Weźmy bliżej przyjrzeć się każdej z nich. Ucho zewnętrzne psy – widoczna część, na której nasza wiedza na temat fizjologii i zwykle kończy. Kształty i rozmiary skorup może znacznie się różnić, w zależności od rasy. Bardzo często, funkcja ta ma zasadnicze znaczenie przy wyborze zwierzaka. Ktoś lubi psa z dużymi uszami, na odwrót. Obciążenie funkcjonalny jest nieco inna, w zależności od formy. Stojący ucho psa – lokalizator, który odbiera dźwięk. Długi liść często myśliwi, są one nie tylko narząd słuchu, ale także jazdy prawo zapachy do nosa, gdy zwierzę znajduje się na szlaku.

Ucho środkowe – dźwięk przewodzi i wydziały zvukooobrazuyuschy. Składają się one z jamy bębenkowej i membrany słuchowych kosteczki słuchowe i rury: pomiędzy młoteczkiem, kowadełka i strzemiączkiem. pies ucho jest wyposażony w dłuższym przewodzie słuchowym i eardrum ogromne. To jest to, co zapewnia ostry słuch. Ucho wewnętrzne – błoniastym i błędnika kostnego.

Zalety i wady systemu

Jak już wspomniano, plotka z naszych ulubionych wielokrotnie większa niż człowieka. Jednakże, nie jest taka konstrukcja i wad. Ten układ przewodu słuchowego prawie pozbawia wentylację ucha. Oznacza to, że jakakolwiek ciecz nie może opuścić ją i stopniowo powoduje stan zapalny. Powoduje to trudności w leczeniu chorób. Dlatego ras psów z długimi uszami, nosem są zagrożone i trzeba stale badania kontrolne.

zapalenie ucha

Z całej tej choroby praktycznie każdy człowiek, dobrze, albo przynajmniej słyszał o nim. Prostota w diagnostyce stwarza iluzję, że leczyć zapalenie ucha środkowego może być bardzo szybka. Jednak tak nie jest. Rzeczywiście, w celu ustalenia, że stan zapalny ucha, jest bardzo prosta. Jeśli znasz objawy zapalenia ucha środkowego jest podejrzany od pierwszego dnia:

  • Shell bolesność. Po naciśnięciu pies zaczyna poskulivat, ucho wciśnięty do ręki.
  • Zmiany i zachowania. Zwierzę potrząsa głową, drapie jego ucha, nogi, popycha go do podłogi. Zwłaszcza nocą bardzo zauważalne, że pies nie śpi, i spacery wokół domu.
  • Jeżeli stan zapalny prowadzi do wzrostu temperatury, zwierzę może być wręcz przeciwnie, uciskanych.

Diagnoza i powołanie

Nie ciągnij z marszu do weterynarza. Wszelkie rasa psa z dużymi uszami ulec zapaleniu, więc wszelkie odchylenia w zachowaniu powinien być przyczyną skierowania do specjalisty. W ciężkich przypadkach może stać zapalenie węzłów chłonnych, które mogą prowadzić nawet do rozwoju mózgu, który jest zapalenie mózgu. Jednakże, aby przypisać pełne leczenie nie jest wystarczająca do oceny zewnętrznych objawów klinicznych.

Przyczyny choroby ucha

Wszelkie leczenie zaczyna się od pełnej diagnozy. Weterynarze dzielić tym, co powoduje zapalenie ucha środkowego, na głównych przyczyn i utrzymywania czynników. W rzeczywistości, w celu odpowiedniego leczenia jesteśmy najbardziej zainteresowani tym, co pierwotnie spowodowane:

  • Najczęstszą przyczyną osłabienia odporności i właściwości barierowe dla skóry. Nie zapominaj, że struktura i funkcje naszego ciała obejmuje wszędzie takie same.
  • Nadwrażliwość zbyt często staje się przyczyną.

Nie często zapalenie ucha środkowego różnej etiologii spowodowanych przez roztocza ucha, lub inaczej otodektosami. Działania pasożyta powoduje ciągłe swędzenie. łapy zwierzęce uszkodzenia skóry i przechodzi zakażenie, która prowadzi do rozwoju stanu zapalnego wtórnym. Zranienia ucha i powoduje podobną reakcję i może być ciał obcych, takich jak kawałki bawełny, które pozostają po zakończeniu czyszczenia, cząsteczki ziół i mętną wodę, która przedostaje się do ucha w kąpieli. Rzadkością przyczyną zapalenia ucha środkowego są zakłóceń układu hormonalnego i nowotwory przewodu słuchowego.

czynniki wtórne rozwoju chorób

Na początek, jeden z następujących powodów doprowadziły do tego, że na zapalenie w jamie ucha. Jeśli nie zwracasz na to uwagi i nie zapewnia właściwej opieki nad zwierzętami, to będzie postęp. Dla septyczny lub wtórne czynniki mogą obejmować całą ogromną liczbę istniejących środowiskowych drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Teraz jest z czego być zamieszkany jamę ucha, czyli z jakościowego i ilościowego zestawu zarazków, złożonego w uszy psa, i zależy od różnorodności przejawów zewnętrznych zapalenie ucha, czyli ilość i kolor ropnej przydzielone, jak również czas trwania choroby. Więc nie spróbować zdiagnozować samodzielnie. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy Doprowadzić zwierzę do weterynarza, który zbada uszy psa. Zdjęcia i opisy w internecie nigdy nie dadzą takie kompleksowe informacje jako wyszkolonymi oka.

leczenie

Jeśli choroba nie jest uruchomiony, a pies złagodzone widok takich procedur, to może wymagać tylko jeden lub dwa razy, aby całkowicie wyleczyć swojego zwierzaka. Istnieje jednak również takie, że wyniki kontroli i czyszczenia manipulacje są możliwe tylko w znieczuleniu ogólnym. Pierwsza procedura – to jest oczyszczona. Trzeba usunąć nagromadzony wyładowania oczyszczeniu jamy z nagromadzonych ropie lub innych zanieczyszczeń. Do tego celu środkami dezynfekującymi. Następnie wszystkie części dotkniętych smarować specjalną maścią lub sprayu traktowane zaszczepił kropli. Zwykle potem przychodzi pewne ulgi.

Długość leczenia

Jest to czysto indywidualny czynnik. Na przykład, duży pies z krótkimi uszami jest mniej prawdopodobne, aby umieścić na swoim zakażeniu. Dlatego poprawa będzie znacznie szybciej. cierpią najbardziej krótkimi nogami stworzeń z długimi uszami, który zawsze staje na brud, kurz i bakterie. Zatem, czas trwania leczenia zależy od ogromnej liczby czynników i może doprowadzić do szybkiego zwycięstwa, lub konieczność okresowego wykonywania środków zapobiegawczych przez jakiś czas lub nawet całe życie.

procedury tygodniowo

Aby mieć pewność, że uszy swojego zwierzaka są całkowicie zdrowe wystarczy raz w tygodniu do wglądu. Aby to zrobić, należy zaopatrzyć się w kije i tarcz bawełnianych, a także rozwiązanie „furatsilina”. Tylną dyszę stosuje się, gdy objawy zaczerwienienie być postrzegane jako środek zwilżający płytę. Jeśli powierzchnia skóry jasne i gładkie, nie ma oznak zapalenia lub ropą, nie zaleca się stosowania żadnych dodatkowych środków. Clean stick usuwania siarki i chwalić swoje zwierzę na swojej szybkości.

zamiast wniosku

Choroby ucha u psów ma wiele twarzy, a każda z nich ma swój własny kurs. I dla właścicieli pewnych ras poznać subtelności opieki i pierwsze oznaki zapalenia właśnie niekoniecznie. Dotyczy to Bassety i jamniki, beagle, pudle, czyli wszystkie krótkimi nogami przedstawiciele świata pies, którzy mają długie i ciężkie uszy. Jeśli regularnie spędzają czas rutynowe kontrole, będzie można zauważyć pierwsze oznaki i leczenia uszu psa zanim przeradza się w prawdziwą tragedię.