329 Shares 7999 views

Który „riboksin” Wybierz analogowy: porady i opinie

Anaboliczne, leki – grupa leków głównym mechanizmem działania, który ma na celu zwiększenie dopływu energii komórek, przyspieszając ich wzrostu i różnicowania, przyrost masy ciała i przyśpieszenie procesów metabolicznych. Jeden z przedstawicieli tej grupy leków jest „Riboxinum”.


Farmakologicznych właściwości leku

Preparat „Riboxinum” oznacza anaboliczny produkt leczniczy, którego głównym efektem jest skierowany w celu zwiększenia odporności na warunki niedotlenienia tkanek. Jako prekursor adenozynotrójfosforanu „Riboxinum” udział w procesach rozszczepienie glukozy w komórce, a tym samym powstawanie adenozynotrójfosforanu, która jest główną podłoża energii komórkowej. W związku z tym efekt „Riboxinum” wywiera działanie zapobiegania niedotlenieniu w warunkach zmniejszonej zawartości ATP.

Anaboliczne „riboksin” przejawia się wzrostem procesów przemiany materii z udziałem kwasu pirogronowego i aktywację dehydrogenazy ksantyny. Z powodu tych efektów „Riboksin” ma pozytywny wpływ na przebieg efektów metabolicznych w obrębie komórek, promowanie ich dostaw energii do normalnej pracy.

Po wystawieniu na działanie mięśnia sercowego „Riboxinum” optymalizuje myocardiocytes, przyczyniając się do pełniejszego ich relaksacji (zwiększenie fosforylacji obligacji aktyny-miozyny), a także aktywuje procesy regeneracyjne w mięśniu sercowym.

W procesie technologicznym farmakokinetyczne „Riboksin” podawany całkowicie do układu krążenia już w świetle przewodu żołądkowo-jelitowego. Do pozajelitowych dróg podawania (dożylnie) „Riboxinum” wystarczająco szybkiej dystrybucji tkanek do przechodzenia kolejnych etapach metabolizmu komórek wątroby, gdzie jest on wypełniony rozszczepiania. Wydalanie niemetabolizowanego metabolitów i cząsteczek leku występuje głównie w moczu, a niewielka część pochodzi z kału i żółci.

wskazania

Lek „Riboksin” wskazany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, w tym do leczenia stanów po zawale serca. Związek ten wykazuje dobre działanie terapeutyczne w leczeniu stanów rytmu i przewodzenia zaburzeń przedawkowania preparatów serca glikozydy leczeniu ubytków morfologicznych mięśnia sercowego, w wyniku czego na tle podwyższonego obciążenia fizycznego, lub po infekcji i chorób zapalnych.

Pokazane „Riboxinum” w leczeniu chorób układu wątrobowo-żółciowego, w zapobieganiu chorób układu krwionośnego w wytwarzaniu wysokich dawek promieniowania jonizującego. W praktyce okulistycznej, stosowanie „riboksin” celowe z jaskrą z otwartym kątem przesączania.

„Riboksin”: instrukcje użytkowania, analogi

Podczas korzystania z formularza tabletka leku jest stosować się do tych zaleceń. W przypadku osób dorosłych, dzienna dawka leku może wahać się od 0,6 do 2,4 gramów. Zazwyczaj dawka jest regulowana indywidualnie, a dawka dzienna jest podzielona na kilka dawek w ciągu dnia. Wyznaczyć formę tabletki powinna być minimalna dawka, a tylko wtedy, gdy minimalna dawka jest zwykle tolerowany przez pacjenta, po 2-3 dniach podnieść go. Czas trwania leczenia powinien wynosić od 1 do 3 miesięcy.

W przypadku podawania pozajelitowego, 2% roztwór „Riboxinum” rozcieńczone 250 ml soli fizjologicznej chlorku sodu lub glukozy. Infuzję prowadzi się powoli w tempie 40-60 kropli na minutę.

Dodatkowe analogi o podobnej dawkowania należy zauważyć, „inozynę” i „Ribozin”, które zostaną omówione poniżej.

Przeciwwskazania do leku

Przeciwwskazań, aby zapewnić zwiększoną wrażliwość na jeden lub więcej składników leku, dna i podwyższony poziom kwasu moczowego w osoczu krwi. Ze szczególną ostrożnością należy przepisywać „Riboksin” i „analogowej” riboksin inozyny „pacjentów z niewydolnością nerek funkcji wydalniczy”.

skutki uboczne

Zwykle, lek jest dobrze tolerowany. Wśród tych, którzy zaobserwowali zwiększoną wrażliwość na lek mogą być obserwowane z powierzchni skóry alergii. Ze strony układu sercowo-naczyniowego mogą powodować kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi, osłabienie.

W przypadku, gdy pacjent otrzymujący „Riboksin„obserwowanego powyższe działania niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem i przerwać przyjmowanie leku.

Specjalne instrukcje dla otrzymania

Ponieważ „Riboxinum” i jego metabolity wydalany przez nerki, nie nadaje się do stosowania leku w obecności niewydolności nerek. Stosowanie tego leku może być uzasadnione jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści leku większe niż potencjalne ryzyko jego stosowania. Przylegają do podobnych przepisów w sprawie powołania leku u kobiet w ciąży i karmiących.

Biorąc pod uwagę wpływ „riboksin” na poziom kwasu moczowego w osoczu krwi w czasie leczenia zaleca się jego stały monitoring w celu zapobiegania występowaniu hiperurykemii.

Zatrucia i przedawkowanie narkotyków

W przypadku przyjmowania dużych dawek leku, przeprowadzonej ogólnie środki mające na celu zmniejszenie leku do obiegu krwi. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia – leczenie objawowe. Podczas reakcji alergicznych, terapia Odczulanie jest skuteczne.

"Riboksin": odpowiedniki

Do tej pory, na rynku farmaceutycznym nie jest jeden analogowy „riboksin” z trybem anabolicznego działania. W tym przypadku, istnieją zarówno analogi zawierające inną substancję czynną, a także jako kompletny synonimy leku ma w swoim składzie podobną do substancji czynnej.

„Inozynę” może być synonimem i analogowe pełna „Riboxinum” do podawania domięśniowego. W swej istocie, lek jest kompletnym substytutem „riboksin” ze wszystkimi jego wskazań i przeciwwskazań. Innym synonimem uważane lek – „Ribonozin”. Preparat ten zawiera również substancję czynną, podobny lek „Riboksin” w swoim składzie. Analogowy dla dzieci w syropie – lek jako „Mildronat”. Ma także zdolność do zapewnienia homeostazy energetycznej prawie wszystkich komórek w organizmie.

Jeśli wziąć pod uwagę grupę niesteroidowe leki anaboliczne, wyróżnić można takie „analogi” Riboxinum jak tabletki „oraz” metylouracyl orotate potasu. Leki te, choć należą do różnych grup farmakologicznych, jednak są w stanie wywierać działanie anaboliczne. Na ogół, efekt ten jest wynikiem stymulacji procesów przemiany materii w komórkach i tkankach organizmu.

Porównując z narkotykami „Riboksin” nowej generacji odpowiedniki, możemy zauważyć, że mają one wyższą wydajność i efekty terapeutyczne. Godnym reprezentantem tej grupy jest „Citoflavin”. Ten analog „riboksin” dodatek efekty chroniące komórkę i przeciwutleniające i ma silne działanie pobudzające na neurony w mózgu.

wniosek

– leki anaboliczne, leki szerokiej grupy o różnej strukturze chemicznej. W zależności od celu, do którego planuje się ich używać, można wybrać „Riboksin” analogi narkotyków, lub zwrócić większą uwagę na grupy sterydów. Zauważ, że nie zaleca się samodzielnego stosowania tych leków. Tylko wykwalifikowany specjalista może pomóc w doborze leków.