775 Shares 6007 views

Jak zmniejszyć szczękę? Zwichnięcie szczęki. stawy szczękowe

Zwichnięcie stawu skroniowo Znaczące miejsce w strukturze patologii twarzowej czaszki. Cierpią głównie osoby pełnosprawnych i emerytów, kobiety częściej niż mężczyźni z powodu cech anatomicznych. Ruchoma dolna szczęka stała szczęka i Ŝwaczy realizujące oddziaływania stanowią urządzenie szczękowo-dentystycznych.

Zwichnięcie stawu skroniowo nazywa się stan chorobowy, w którym wspólne powierzchnie nie są takie same. Jest to spowodowane faktem, że głowica żuchwy z kostną panewkę jamie kości w czasie. Ten artykuł będzie rozważyć klasyfikację zwichnięć i zastanowić się, jak zmniejszyć szczękę.

Klasyfikacja przemieszczeniem żuchwy

W zależności od lokalizacji anatomicznej głowy w stosunku do skręconą depresji zwichnięcia dzieje:

1. przednia.

2. tyłu.

W zależności od stopnia, w jakim powierzchnie szczeliny są kompensowane, zwichnięcie żuchwy może być:

1. Complete – po kompletnym niedopasowanie.

2. nadwichnięcie – częściowy niedopasowanie na powierzchniach stawowych.

Lokalizacja sprawia, że przemieszczenie żuchwy:

1. Jednostronne (w prawo lub w lewo).

2. Dwustronne – Ten typ jest bardziej powszechne.

Anamnestyczny znaki i okres istnienia ma zwichnięcie:

1. Po raz pierwszy wstał.

2. nieświeży – jeśli nie leczonych pierwotną dyslokacji w ciągu 1-2 tygodni lub dłużej.

3. nawykowe zwichnięcie szczęki – jest często (może być nawet kilka razy dziennie), zmniejsza się siebie.

Jak można w zależności od komplikacji dyslokacji:

1. Prosty i nieskomplikowany.

2. powikłania (z pęknięciem mięśni, ścięgien, skóry, nerwów, naczyń, złamanie szczęki).

Jak zmniejszyć szczękę w różnych skręcenia? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu.

przyczyny

Skręcenia wystąpić z powodu następujących urazami:

1. szkody i uderzenia obiektu lub dolnej szczęki podczas upadku.

2. Ostre silne ruchy szczęki podczas jedzenia, żucia twardych pokarmów.

3. Ziewanie albo siły otwierające pysk.

Ponadto, szkoda może się zdarzyć z powodu następujących zakaz urazami:

  • Złe nawyki, które mogą wystąpić poprzez umieszczenie dużych przedmiotów do ust lub żuchwy nie korzystać z jego przeznaczeniem (ludzie otworzyć butelkach, puszkach, nakrętek rozciętych ust).
  • Występowanie choroby tła, które osłabiają urządzenia więzadła stawu, (cukrzyca, reumatyczne stawów zapalenia kości i stawów, zapalenia stawów i zmiany, zapalenie kości żuchwy, osteoporoza, zmiany związane z wiekiem).

Leczenie tych contortions zaangażowanych w Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Moskwie.

Objawy kliniczne i metody diagnostyczne

Gdy jest zwichnięcie, można usłyszeć kliknięcie stawu szczękowego, któremu towarzyszy dość silny ból. Po tym, usta nie będą zamknięte z powodu bólu lub niedrożności mechanicznej.

W zależności od rodzaju zwichnięcia doszło (tył lub przód), jego szczęka popychany do przodu lub do tyłu opada. Jeśli jest jednostronny, to szczęka wygląda przekrzywiony. Wszystko to towarzyszy nadmierne ślinienie, połykania, ponieważ proces jest zepsuty.

Mowa ludzka staje się niewyraźna lub niemożliwe. Zazwyczaj objawy te pojawiają się podczas pierwszego zwichnięcia szczęki.

Pewien czas musi upłynąć, a jeżeli przemieszczenie nie jest w porządku, to będzie się zestarzeć. Nieprawidłowe blizny rośnie na stawach szczęki występuje zanik mięśni i więzadeł. W rezultacie staje się niemożliwe, aby zmienić położenie wspólne gospodarstwo w pozycji fizjologicznej.

o podwichnięcia

Podwichnięcia stawu skroniowo od zauważyć. Z reguły nie jest diagnozowana przez długi czas ze względu na brak wyraźnych objawów. Czas jest stracone, jest dysfunkcja żuchwy. A to jest trudne okazja, aby przesunąć żuchwę w standardowy sposób.

Przewlekłe lub pierwotnej skręcenia często wywołują zwykłego dyslokacji. Torebki stawowej i więzadeł silnie pererastyagivaetsya, wspólne stabilność jest stracone. Głowica ciągle wychodzi z powierzchni stawowej przy podejmowaniu jakichkolwiek ruchów żuchwy.

Główną metodą diagnozy jest radiografii żuchwy i stawu. Ale może to być pomocne. Następnie przeprowadzono USG, CT lub MRI.

Aby taki uraz jest najlepszy w szczękowo wydziale szpitala powiatowego.

leczenie zachowawcze

metody leczenia można podzielić na operacyjne i zachowawcze. To zależy od tego, jakiego rodzaju zwichnięcia i czy możliwe jest wyeliminowanie delikatny sposób.

Pierwszym etapem jest leczenie zachowawcze, które jest stosowane jako pierwszy stopień do wszystkich rodzajów skurczów. Przesunięcie joint zmniejszyć głowę w jamie kostną panewkę.

Jak zmniejszyć szczękę? O tym później.

Etapy redukcji przemieszczeniem żuchwy

Pacjent musiał siedzieć na krześle z mocnym tyłu i zagłówka. Głowa i ciało trzeba być mocowane do stopy wsparcia wciśnięty do podłogi lub stołu. Że potrzebna jest kompletny zapis ciała w dokładnym położeniu.

stawy szczękowe znieczula znieczulający. Przeprowadzenia infiltracji dotkniętych lidokainy powierzchniowych lub novotel. Kiedy znieczulenie ogólne jest dostarczana przez rozluźnienie mięśni i lepszej redukcji. Istnieją przypadki, położenie bez użycia znieczulenia.

Lekarz wije kciuki z bandażem lub gazą. To musi być zrobione w celu uniknięcia szkody dla zębów pacjenta. Następnie umieścić w jamie ustnej na malarzy dolnej szczęki, pozostałe palce muszą objąć dolną szczękę i jego kąt.

Produkowane bezpośrednią redukcję – szczęka przemieszcza się w dół i do tyłu, a następnie przeniósł się do przodu. Na ostatnim etapie, jest podnoszony do góry i nazad. zatem zwichnięcie zmniejszyć, bez względu na to, jakie jest.

Głowica szczęki jest ruch kołowy wokół kostną panewkę wnęki. Po tym vpravlen dyslokacji, szczęka musi być ustalona na 14 dni, a czasami dłużej. W tym celu stosuje się opony lub nałożenie konwencjonalnego bandaża. Usta nie może otworzyć wiele, więc jedzenie nie powinno być trudne.

lepsze wspólne działanie zostanie przywrócone, jeśli są spełnione wszystkie zalecenia. Przewlekłe lub nawykowe zwichnięcie ustalona w inny sposób po redukcji. Będzie to wymagać specjalnego urządzenia, które pomaga zablokować w pozycji szczękę. Mocowanie potrzebę zanieczyszczanie wspólną tkankę łączną.

leczenie operacyjne

Większość operacji tego rodzaju niesie Chirurgia szczękowo w Moskwie.

Ten typ terapii przemieszczona szczęka jest stosowana tylko wtedy, gdy przewlekłe lub formy nawykowe. Oraz w przypadkach, gdy konwencjonalne metody nie pomagają repozycji. Z pomocą operacji, więzadło jest tworzony nowy lub przywrócony stary. Będą one upewnić się, że wspólne żuchwy pozostanie stabilny. Także zmniejszyć przemieszczone, wykonany szczękę mocującą.

Pierwsza pomoc w dyslokacji

Tak, człowiek zwichnął szczękę. Jak wyprostować siebie? Należy pamiętać, że procedura jest bardzo bolesne, a nie każdy zrobi to. Dlatego lepiej jest zaufać w ręce profesjonalisty.

Ale przede wszystkim, pacjent musi mieć pierwszy lub pierwszej pomocy. Ofiara musi uspokoić i starać się nie dokonywać żadnych ruchów szczęki.

Z pomocą improwizowanych oznacza, że szczęka jest ustalona w procesie transportu do placówki medycznej był bezbolesny. Jeśli chcesz i masz możliwość, osoba może pomóc zmniejszyć ból. Aby to zrobić, można brać leki jak paracetamol "", "", "ketorol analgin". Nie staraj się prostować sam szczękę.

Zbadaliśmy szczegółowo jak zmniejszyć szczękę. Proces ten jest dość istotny, bolesne. Konieczne jest zatem, aby zwrócić się do wyspecjalizowanego działu szczękowo-twarzowej szpitala z podejrzeniem zwichnięcia dowolnego typu. Ciągnąć to również nie powinno być, ponieważ możliwe jest rozwój poważnych powikłań.