883 Shares 2816 views

płodu BPD

Dziś każdy z nas rozumie znaczenie ochrony i wzmacniania zdrowia. Uważnie zaczął traktować siebie i swoje dzieci i młodych kobiet. Pragnienie przyszłej matki, aby dać jej dziecko wszystkiego najlepszego w tej chwili oznacza także dbanie o jego zdrowie podczas prenatalnego istnienia płodu.


Jest to tendencja ta doprowadziła do konieczności zwrócenia większej uwagi na młodych matek i państwo w formie zapewniając im wszelką możliwą starannością. Doskonalenie metod diagnostycznych, nowych metod badawczych – wszystko to stanowiło podstawę jakości opieki zdrowotnej. Ostatecznie, mimo wszystko zapobiegania i diagnozy chorób są oryginalne ogniwa łańcucha, które określają zarówno możliwość choroby, ponieważ jej nasilenia i czasu trwania leczenia.

Obecnie istnieje wiele różnych sposobów i metod monitorowania ciąży. Wśród wskaźniki te są często wykorzystywane USG płodu (ultradźwiękowy diagnostyczny). Jest to spowodowane przede wszystkim jego bezpieczeństwo dla rosnącego organizmu i wrażliwe na wszystkich zbadaniu ciała młodej matki. W badaniu tym najważniejszym parametrem jest – BPD płodu (biparietal wielkość głowie).

Określenie średnicy biparietal jest jednym z najczęściej stosowanych metod do oceny stanu rozwoju płodu w obecnej praktyce lekarskiej (stosowany bezpośrednio w położnictwie i ginekologii).

Czym jest zaburzenie dwubiegunowe płód? Jak wspomniano powyżej, ten wskaźnik jest określany przez wizualizacji ultradźwiękowej fali na poziomie trzeciej komory mózgu. Biparietal wielkość charakteryzuje rzeczywistą odległość między najbardziej odległymi punktami przeciwnych stronach z ciemieniowych kości czaszki. BDP oznacza płodu bezpośrednio rozmiaru głowy płodu, a w konsekwencji, rozwój układu nerwowego.

Ponadto, wskaźnik ten określa czy rebnnka przejście przez kanał rodny bez szkody dla zdrowia zarówno dla dziecka i matki. Dane te inteligentnie wybrać tryb dostawy. Jeżeli głowa płodu wielkość nie jest skorelowana z wielkością kanału rodnego, niezależnie od przyczyny (kanał rodny lub zwężonym dużej głowy płodu) prowadzi się przez działanie kontaktowe (podczas cesarskiego cięcia).

Mówiąc o wielkości głowy dziecka, warto zauważyć, wskaźnik, taki jak czołowo-potylicznego wielkości, co w połączeniu z BPD pozwala scharakteryzować poziom rozwoju dziecka, a także długości ciąży dla indeksu głowy. I, ostatecznie, jest to wiedza o ciąży pozwala na sprawdzenie stanu płodu. Ten ostatni pozwala właściwie ocenić takie czynniki jak przedwczesnego porodu lub ciąży perenashivanie.

Aby ocenić BDP płodu danych, stopa, która jest przeznaczona dla każdego tygodnia ciąży, jest możliwe na każdym etapie ciąży, ale często płodu USG wykonuje się w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Określenie średnicy biparietal ocenić rozwój mózgu (wielkość czaszki) i układu nerwowego.

Szczególną cechą tego wskaźnika jest spowolnienie zmian w czasie z rozwojem płodu. Tak więc, BDP płodu, a raczej jego szybkość wzrostu w czternastego tygodnia ciąży wynosi około 4 mm w tygodniu. Pod koniec ciąż podwyższenia wskaźnika znacznie spada i tylko 1,3 mm.

Tak więc, w celu określenia rozwoju płodu z ciała nie jest techniką jakościową, szybkie, a co najważniejsze, bezpieczne – definicja średnicy biparietal.