249 Shares 3285 views

Mauro Camoranesi: życie, biografię i dorobek słynnego włoskiego pomocnika

Mauro Camoranesi – raz popularny włoski piłkarz, mający pochodzenie argentyńskie. Urodził się w 1976 roku, 4 października. Od dzieciństwa lubił piłki nożnej, tak, że ich przyszłość określana szybko. Do tej pory jest on trenerem argentyńskiego klubu, znany jako „Tygrysa”. Ale to tylko niewielka część z interesujących faktów na temat piłkarza. Wszystko warto omówić bardziej szczegółowo.


Rozpocznij karierę klubową

Mauro Camoranesi od wczesnego dzieciństwa kochał Club „River Plate”. Jednak nie był w stanie rozpocząć piłkarz tam karierę. Play pomocnik rozpoczął w zespole, który został nazwany „Aldosivi”. Klub mieścił się w 160 km od rodzinnego miasta Mauro, mianowicie w Mar del Plata.

W 1995 roku młody piłkarz przeniósł się do Meksyku. Nie zdecydował się nadal rozwijać jako piłkarz i udał się do klubu „Santos Laguna”. Wraz z nim, Mauro Camoranesi zdobył mistrzostwo Meksyku. A ściśle mówiąc, piłkarz pokazał się na tyle dobrze, dla początkujących. Wyszedł na boisku 13 razy i te gry nawet zdobył bramkę przeciwko rywalom. Ponadto zwycięstwo w mistrzostwach Meksyku był nie tylko pierwszym i ważnym osiągnięciem dla gracza, ale również dla „Santos Laguna” zbyt.

Droga do dalszych sukcesów

Po Mauro Camoranesi grał przez sezon w meksykańskim klubie przeniósł się do zespołu o nazwie „urugwajskiego Montevideo Wanderers.” Ale tam nie był w stanie znaleźć to, co nazywa się „ich gra.” Więc postanowiłem wrócić do ojczyzny. Jest sukcesy były wyraźnie lepsze. W ciągu zaledwie jednego sezonu spędził w FC „Banfield”, zagrał 38 mecze i wydał w bramce rywalek 16 bramek.

Kolejne dwa sezony znowu gra w piłkę nożną w meksykańskim klubie. Nazywał się „Cruz Azul”. Ze względu na fakt, że został fachowo rządził z piłką i na ogół dobre rezultaty pokazały, że zwrócił uwagę przedstawicieli włoskiego klubu, „Verona”. Naturalnie, został tam zaproszony. Istnieją dwa sezony grał Mauro Camoranesi. Osiągnięcie jeszcze bardziej profesjonalny poziom gry nie mógł przejść niezauważony. Tym razem pomocnik zwrócił uwagę na „Juve”. I zgodzili się na „Verona” przywództwa, które kupi połowę praw do tego odtwarzacza. Ale w rezultacie, w 2003 roku, 26 czerwca, Mauro Camoranesi, którego zdjęcia są podane poniżej, został w całości własnością „Juventus”.

„Juventus”, a ostatnie lata kariery

Wraz z „Juventusu Mauro Camoranesi, którego biografia jest bardzo bogaty w różnego rodzaju osiągnięć wygrał Scudetto i Superpuchar Włoch. To było w 2002 i 2003 roku. Ale wszyscy wiemy, co za skandal wybuchł wokół następnie klub Turyn. , A zatem było wiele plotek i spekulacji na temat tego, co w przyszłości byłby wybitny i znany gracz. Wielu uważa, że pójdzie do „Valencia”, „Liverpool” albo „Olympique Lyon”. Jednak najbardziej zaskakujące, Mauro postanowił zawiesić. Powiedział, że „Juventus” lubi, więc nie widzę sensu, aby przejść gdzieś indziej.

Co więcej, ten człowiek nie zrobił wiele, aby przywrócić „Juventus” z powrotem do wielkich lig. Ale w 2010 roku przeniósł się do „Stuttgart”. 26 stycznia następnego, w roku 2011 wyjechał stamtąd i zaczął grać na „Lanus”. W 2012 roku został piłkarzem, „Racing”, a już tam, po 2 latach, zakończył karierę, wiszące buty na kołku.

Osiągnięcia i grać w drużynie narodowej

Co ciekawe, mimo, Mauro i ma pochodzenie Argentyny, Włoch, on również uważa ojczyznę. I trenerzy reprezentacji Argentyny żywił żadnego interesu w stosunku do piłkarza. Ale Giovanni Trapattoni, który prowadził zespół z Włoch, a wręcz przeciwnie. Zaprosił pomocnik w zespole, a on już zadebiutował w 2003 roku. Podczas swojej kariery w drużynie narodowej zagrał 54 gier, które zaprojektował 5 bramek. Interesujące jest to, że zwycięski Puchar Świata, który odbył się w 2006 roku, był baza graczy. A cały turniej od początku do końca, grał na najwyższym poziomie.

Co o osiągnięciach? Wiele z nich. Po pierwsze, Mauro jest trzy razy mistrzem Włoch i raz – finalista Pucharu Włoch. Dwa razy zdobył Superpuchar Włoch i raz „Juventus” dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Z reprezentacją zdobył Puchar Świata, aw 2008 roku został piłkarzem roku we Włoszech. Poza tym, jest jeszcze Mauro i nagrody państwowe. Pierwszy – jest on oficerem Orderu „Zasługi Republiki Włoskiej”, wydany 12 grudnia 2006. Druga nagroda – złoty łańcuch, który otrzymał w tym samym roku, tylko dla Sporting Zasługi.