116 Shares 7323 views

Kuba pogoda przez miesiąc. Pogoda w maju na Kubie

Kraj cygara i młode dziewczęta, białe piaszczyste plaże, czyste morze woda – to Kuba. Prognoza miesięczna różni się nieznacznie, choć nie cały rok okrągły, Lato wymawiane. Tropikalny klimat, temperatura wody jest stabilna i zazwyczaj nie spada poniżej 24 stopni.

Tak, Kuba pogoda przez miesiąc.

Zima w Kubie


Większość ludzi uważa, że na Kubie solidną lato. Ale Stycznia jest najzimniejsze miesiące. Średnia temperatura w cieniu 22 stopni, temperatura wody +24.
Ponieważ okresy czasu są niemal identyczne, lato i zima sprawiło znane pory deszczowej. A jak pogoda jest zazwyczaj suche i mokre. W lutym, można korzystać z kąpieli, zmiany temperatury wody od +23 do +27 stopni. Popołudnie powietrze nagrzewa się do +25 … + 28 w nocy +16 … + 21. W lutym pogoda zależy na froncie północnym. Gdy to nastąpi, to temperatura jest zmniejszona do 20, ale krótko chłodzącego, a po przedniej ma, temperatura podnosi się raptownie do +30. Zwykle pogoda jest słoneczna i sucha.

Od zimy do lata

W marcu, pogoda jest słonecznie i ciepło. Jest to miesiąc przejście od zimy do lata. Temperatura „skacze” od +27 do +19 stopni. Woda nagrzewa się do 24 tego miesiąca. Można bezpiecznie odpocząć i pływać. Ale w marcu, Kuba suchych. O tej porze roku odnosi się do suchej sezonu. Dzień wilgotności jest to 54%. Opadów występuje bardzo rzadko iw małych ilościach. Silne wiatry w marcu, nie znajdzie się na Kubie.

W kwietniu staje tropikalny klimat, zmiękczona prądy morskie, temperatura nie jest niższa niż 25 stopni. W kwietniu, Kuba – to przede wszystkim, lazurowe morze i plaże są pełne ludzi.

Powietrze ogrzewa się do 29, a temperatura mieści się w zakresie, jak i wieczorem mogą być nieco chłodne. W przeciwieństwie do temperatury temperatura wody zmienia się tak bardzo. Woda jest podgrzewana do + 26 silnych wiatrów, burz, nie spotkają, są rzadkie. Pogoda umiarkowanie suchy. dni wilgotność 58%. Zwykle w rachunku kwietnia do 4 dniach deszczu.

pora deszczowa

Pogoda w maju na Kubie charakteryzuje się deszcze. Ale nie ma padać około 1-3 godzin dziennie, a prawie nie ma wpływu na temperaturę powietrza i wody. Deszcze lub obiad lub w nocy, kiedy jest siesta, deszcz nie zepsuć swój. Kuba dobrze wygląda w maju. Pogoda, opinie, z których tylko turyści bardzo pozytywne, bardzo ciepłe. Powietrze ogrzewa się do 30 … + 32 °, a temperatura wody może wzrosnąć do 28 ° C. Dlatego jest możliwe, aby pływać w oceanie nawet w ulewie. Również woda jest bardzo jasne w tej chwili, nie ma wodorostów, a po deszczu może być dobre tan w słońcu.

W maju, na Kubie jest wiele festiwali, które odbyło się wiele imprez.
Pogoda w czerwcu na Kubie charakteryzuje się utratą bardzo dużą ilością opadów. Okres ten jest pora deszczowa, więc w czerwcu prysznice nie są rzadkością. Ale tropikalny klimat wygładza to zjawisko.

W czerwcu, bardzo wysokie temperatury, wysokie opady i wilgotność. Dzienna temperatura osiągnie 30 ° C. Ale wieczorem ciepła ustępuje trochę, obserwuje się temperatura w nocy 24 stopni. W połowie czerwca, temperatura może osiągnąć 34 stopni.

W dolnej części średnio 6 godzin światła słonecznego. Wilgotność osiągnie 57%. W czerwcu można zaobserwować nie tylko deszcz, ale także huragany i burze, być ostrożnym.
Temperatura wody jest zwykle wysoki, średnio 27 stopni. Deszcze, nawet jeśli są, to szybko minie. Ale w miesiącu 10 dni deszczowe są w czerwcu, bardzo wysoki poziom opadów.

W lipcu, pogoda jest korzystne dla odpoczynku, powietrze jest ciepłe, woda jest czysta. Klimat jest umiarkowany. W ciągu dnia temperatura sięga 32 stopni w nocy jest chłodno – tylko 22 stopni. Trzeba jeść codziennie przez co najmniej 6 godzin słońca, można cieszyć się wakacje na plaży i opalania się w przyjemności.
Temperatura wody może wynosić typowo wzrosnąć do + 28 ° C. Ze względu na wysoką wilgotność ciepła ledwie wyczuwalny.

Lipiec jest uważany za pora deszczowa, ale deszcze zdarzają się rzadko, a jeśli występują, są niemal niewidoczne. W miesiącu około 7 dni deszczowych. Ale również w tym czasie duża liczba komarów sezonu, jak bardzo wysokim poziomie wilgotności. Również w lipcu na Kubie, można zobaczyć wiele festiwali.

Najwyższa temperatura!

Kuba w sierpniu, ma największe wysokich temperatur w roku, który osiąga 32 stopni. To nie mieści się nawet w nocy, więc można podjąć tylko spodenki plażowe. Ale Sierpień jest nadal częścią pora deszczowa, więc parasol nie zaszkodzi.

Pada prawie codziennie. Sierpnia – oznacza wysokość kąpieli, temperatura wody jest wysoka, to dochodzi +26 … + 28 ° C. W sierpniu, można szybko uzyskać opaleniznę i cieszyć się wakacje.

Podsumowując, dla tych, którzy są zmęczeni życiem miasta i chcesz iść na wakacje, ale nie lubi upałów, bardzo korzystny Kubie. lato dla takich turystów dobrze.

We wrześniu, w bardzo wysokiej temperaturze i bardzo wysokiej wilgotności, w tym miesiącu nie bardzo nadaje się do dobrego wypoczynku. południu wilgotności około 78%. W miesiącu, istnieje około 10 dni deszczu.

Dzień powietrze nagrzewa się do +30 … + 32 stopni. Aw nocy widać spadek temperatury do 22. Temperatura wody średnio 28 ° C.
O tej porze roku często występują huragany i burze, więc pływanie byłoby problematyczne.

Koniec pory deszczowej

W październiku, Kuba (pogoda przez miesiąc, który nie różni się zbyt wiele) jest idealny dla miłośników ciepła i tych, którzy nie lubią deszcz, jak października – to koniec pory deszczowej. Ale deszcze w tym miesiącu, nie występują.
Dzienna średnia temperatura +28 … + 30 stopni. W nocy temperatura powietrza będzie 22 stopni.

Wodę ogrzano szybko do 27 ° C. Wilgotność jest również wysoki. Ale Październik jest bardziej odpowiedni dla przyjemności niż we wrześniu. Również w październiku otwarty sezon wędkarski, można łowić ryby.

Otwarcie sezonu

W listopadzie okres otwiera dla turystów jak i pełnych deszczowe końcach sezonie. Temperatura dni osiąga +27 stopni, a nocą spada do +18 ° C. Temperaturę wody utrzymuje się na poziomie około 25 ° C. Dlatego można bezpiecznie pływać, opalać się, odpocząć na plaży.

W grudniu, na Kubie można zobaczyć wielu turystów z całego świata. Temperatura powietrza zatrzyma się na poziomie około 27 stopni, a temperatura wody wynosi 25, ciepło w nocy spada, można dojść promenadą. Burze i huragany są rzadkie.

W grudniu, sytuacja jest pełen dobroci, będziesz mile widziane wszędzie i zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chcesz odpocząć, a potem grudnia – najodpowiedniejszy miesiąc dla tego produktu.

Mam nadzieję, że ten artykuł pokazuje, że to idealne miejsce na relaks – to jest Kuba. Pogoda dla miesięcy, omówione powyżej, dokona wyboru tego okresu, który jest właśnie dla Ciebie.