793 Shares 2553 views

Środki do obniżania poziomu cholesterolu: Atoris (instrukcja użytkowania)

Wysoki poziom cholesterolu jest dość powszechnym problemem we krwi dzisiaj. Ma to wpływ na tysiące ludzi na całym świecie. wysokie ryzyko cholesterolu jest ryzyko, że tablica w naczyniach krwionośnych powstają w konsekwencji – zawałów serca i udarów mózgu. Lek „Atoris” ( „Atorvastanin”) przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Oczywiście, aby rozpocząć swoją aplikację, należy najpierw skonsultować się ze specjalistą.


Formularz uwalnianie leku „Atoris” (instrukcja)

Preparat „Atoris” jest w postaci tabletek, które są powleczone cienką warstwą farby powlekającej – biały, wklęsła, dawkowanie substancji czynnej 10 mg, 20 mg, 40 mg. Recepta.

Stosowanie preparatu „Atoris” (instrukcja)

Pacjenci przepisane „Atoris” w następujących przypadkach:

– hiperlipidemii W celu zmniejszenia stężenia w surowicy całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, triglicerydów – z pierwotnej hiperlipidemii, apolipoproteiny B geteroziynoy rodzinnej hipercholesterolemii, hiperlipidemii mieszanej;

– zmniejszenie podwyższonych poziomów cholesterolu całkowitego, LDL cholesterol – apolipoproteina B u osób z chorobą homozygotyczne rodzinną giperholesterimeniey;

– dla pierwotnej prewencji powikłań sercowo-naczyniowych bez klinicznych objawów choroby wieńcowej u pacjentów z grupy ryzyka: starszych niż 53 lat, uzależnienie od nikotyny, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, predyspozycje genetyczne, niskie stężenie cholesterolu – LDL w osoczu krwi,

– dla wtórnej profilaktyce powikłań sercowo-naczyniowych w chorobie wieńcowej, aby zmniejszyć śmiertelność, ryzyko udaru mózgu, zawału serca, bez hospitalizacji z powodu dławicy piersiowej i konieczności revakulyarizatsii.

Dawkowanie "Atoris" (instrukcja)

Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku, pacjent powinien przejść na dietę, która zapewni obniżenie poziomu lipidów we krwi. Należy zauważyć podczas wszystkich leku. Tabletki „Atoris” do użytku niezależnie od posiłków.

Lek jest uwalniany od 10 mg do 80 mg raz dziennie. Dawkę określa się w zależności od początkowego stężenia cholesterolu – LDL celów terapeutycznych i oczekiwanego efektu terapeutycznego.

Lek należy przyjmować raz w ciągu dnia, w tym samym czasie. Efekt recepcji jest osiągnięty w ciągu dwóch tygodni, a maksymalne stężenie jest osiągane po czterech tygodniach. W związku z tym, dawkowanie leku zmienić dopiero po tym czasie.

Na początku leczenia, albo poprzez zwiększenie dawki leku, potrzebne do regulacji stężenia lipidów w osoczu. W razie potrzeby dostosować dawkę leku.

Po zmieszaniu hiperlipidemii i hipercholesterolemii początkowej dawki leku podawanego w dawce 10 mg na dobę. Maksymalna – 80 mg.

Kiedy heterozygotą rodzinnej hipercholesterolemii u dzieci starszych niż 12 lat – 10 mg dziennie. zwiększenie dawki indywidualnie, ale nie więcej niż 20 mg.

W homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną: start z 10 mg. Jednak efekt osiąga się często w dawce 80 mg.

Przeciwwskazania do leku „Atoris” (instrukcja)

– choroby wątroby, obejmującej marskość wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby, niewydolność wątroby;

– Dzieci w wieku poniżej 18 lat (nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu ciała dziecka);

– ciąża lub laktacja;

– u pacjentów uzależnionych od alkoholu podawanego ostrożnie z uwagi na działanie enzymów wątroby;

– wrażliwość na lek.

Skutki uboczne leku „Atoris”

Oni są tymczasowe i nie powoduje żadnej szkody dla zdrowia:

– bezsenność, bóle głowy, zawroty głowy;

– biegunka, nudności, zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia;

– alergie;

– osłabienie mięśni, drgawki;

– osłabienie;

– rzadkie przypadki zapalenia wątroby, zastój żółci, impotencja, brak łaknienia.

Pamiętaj, że wszystkie dawki i lekarz przepisujący lek musi być ściśle przestrzegane.