644 Shares 3804 views

Terier szkocki: zdjęcia, opis rasy

Czy wiesz, kto szkockiego teriera? Jeśli nie są zaznajomieni z tej rasy, to ten artykuł jest dla Ciebie. Terier szkocki – to prawdziwy angielski dżentelmen, który ma wiele pozytywnych cech. Elegancki wygląd odróżnia ten pies między innymi.


Opis wyglądu terrier

Średnia rasa została przyjęta w 1883 roku. Budować silne, muskularne. Głowa jest współmierna ciało rozciągnięte. Przejście od wylotu lufy do czoła wygładzone.

Płaszcz jest długi i trudny. Podszycie gęste i miękkie. Na pierwszy rzut oka ma brodę i wąsy. Pod pięknych brwi wyglądają inteligentnych owalne, ciemne oczy. Uszy są małe, wyprostowany.

Istnieją trzy kolorowe rasy. Pierwszy z nich, co było wiadomo – jest makreli. Są białe i czarny terier szkocki.

Masa średnio 9-9.5 kg. Wysokość w kłębie wynosi około 28 cm. W miocie czterech szczeniąt w środku. Długość życia jest około czternastu lat.

Charakter rasy

Szkocki terier, którego zdjęcia zostały zaprezentowane poniżej, to dotyka wszystkich, nie tylko wygląd, ale także jego charakter. Ten pies prawdziwy Brytyjczyk, jest niewzruszony. Pies Terier szkocki ma doskonałe walory łowieckie. Ona także ma bystry umysł i wrażliwą duszę.

Charakter terrier upartego, ale złośliwy. W normalnych okolicznościach pies zachowuje się spokojnie, nie wybredna. Ale kiedy idzie na zewnątrz i widzi kota, gryzoni lub dyskietkę psa, wtedy cała jego inteligencja zniknęła. Dlatego trzeba sporo z psem do wyeliminowania tego zjawiska. Zaleca się, aby trenować i rufie. W każdym razie nie jest to konieczne, aby pokonać jeśli chcesz wychować pełnoprawnym osobowość. Terier szkocki cieszą się szkolenia spokojnie i stopniowo.

Przydzielony takie psy do kilku członków rodziny. Przedstawiciele tej rasy doskonałe czuć właściciele nastroju. Jeśli host zły dzień, pies zrozumie i będzie działać odpowiednio.

Teriery trzymane z obcymi. Oni nie lubią go, gdy próbują dotknąć lub pogłaskać tych, których widzą po raz pierwszy. Dzieci są delikatne, słodkie i dość przyjazny.

Psy lubią szczekać. Odnosi się wrażenie, że chcą słuchać swojego głosu.

Szkolenie i edukacja szkocki terier

Od rannego dziecka muszą radzić sobie z psem, żeby położyć go wszystkie reguły postępowania. To dlatego, że te Teriery pochodzą pracę samodzielnie, niezależnie od ludzi. z tego powodu, że rasa może być uparty w nauczaniu jakieś konkretne polecenia.

Jeśli nie masz czasu, aby to zrobić, to dać go do szkoły specjalnej. Główny nacisk w edukacji terier należy zwrócić na spacer ze smyczy, która powinna być praktykowana od wczesnych dni. Jest to konieczne, aby uzyskać trochę stłumić instynkt prowadzenia gry. Na ulicy zachować ten przystojny mężczyzna na smyczy, bo zawsze jest w pogotowiu.

Abyście wiedzieli, szkockich terierów – jest nastrój psa. Mogą być czuły i zabawny na początku, ale po pewnym czasie drażliwy i nastrojowy. To może być czasami nawet uparty. Wymaga to ścisłej wychowanie od pierwszych miesięcy życia. W przyszłości będzie to trudne do reedukacji.

Przedstawiciele tej rasy jest bardzo wrażliwy na pochwały i krytykę. Z natury Terrier jest nieustraszony. Jeśli nadarzy się okazja, pies będzie wyzwaniem dla człowieka, który nie będzie uważany za lidera.

Przedstawiciele tej rasy pociąg nie jest szczególnie lubił. Lubią patrząc na nich podziwiać publiczność. Te psy są piękne i wrażliwe w dokładnie taki sam sposób jak collie. Scotch frotte połączyć wiele pozytywnych cech – są wspaniałymi towarzyszami, które są zazwyczaj przechowywane.

Przedstawiciele tej rasy zdrowia

Szkocki terier, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, różnej odporności i wytrzymałości. Przedstawiciele tej rasy praktyki nie chorują. Mimo, że mają chorobę dziedziczną – pasuje. Czasami tak się dzieje, ale zdarza się, zwłaszcza w czasie aktywnej zabawy. Szkocki terier szkocki z naruszeniem potrzebuje więcej odpoczynku i mniej ćwiczeń.

Jeśli planujesz kupić ten szczeniaka, upewnij się zapytać hodowcę jeśli choroba von Willibrands pies testowany (VWD) – jest to choroba genetyczna szczęki. Przedstawiciele tej rasy bardzo często chorują.

Należy zauważyć, że te teriery są podatne na alergie, więc trzeba uważać swoją dietę, która musi być zrównoważony. Słodycze, dania wykonane z białej mąki, płatków owsianych i kaszy manny zakazanego dać te psy. Trzeba wykonać i za pokarm, to nie powinno być dużo. Kiedy siedzący tryb życia szkocki terier może stać się tłuszczu.

Choroby szkockie teriery

Podajemy jeszcze kilka chorób, do których te psy są predyspozycje:

 • limfatyczny;
 • czerniak;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nużeńca psiego;
 • Maszt raka;
 • rak pęcherza;
 • atopia;
 • skórnego mięsak;
 • zaćma;
 • trudne narodziny;
 • wrodzony głuchota.

Zawartość szkocki terier. Gdzie lepiej jest żyć?

Te psy lubią być w centrum uwagi. Ich wyrafinowanie i energia są karty do innych. Dzięki tych cech, psy te często pojawiają się w reklamach, a także wcielił się w komiksach. Wcześniej te psy zostały podjęte w gospodarstwach rolnych w celu polowania na małe gryzonie. Do dnia dzisiejszego w swej naturze obecnym prześladowania instynktu. Szkockie teriery nadal uwielbiają kopać dziury. Nie ma takiego ogrodzenia, które byłyby pod taki pies nie byłby w stanie wykonać tunel. Jest to konieczne, aby utrzymać w ciągłym terrier dyscypliny. Doskonałym gospodarzem dla przedstawiciela tej rasy jest kochająca osoba o silnym charakterze.

Każdy szkocki terier szkocki szanuje swojego właściciela i czeka na takim samym nastawieniem. Zawierać może być w mieszkaniu, a budynek, w którym zwierzę jest wolnym wybiegu. Nie zapominaj, że Twój trawnik będzie w poważnym niebezpieczeństwie, jako złośliwy, przystojny terrier. Konieczne jest od pierwszych dni szkolić szczeniaka nie kopać dziury w stoczni. Ponadto, trzeba często chodzić z psem, bo mały myśliwy potrzebują aktywnych gier. Wskazane jest, aby wyprowadzać psa z dala od hałaśliwych firm. Z wielką przyjemność wziąć udział w Scottish Terrier bieganie na krótkich dystansach.

Upewnij się, że pies powinien mieć swoje miejsce ze śpiwora. Ponadto trzeba miskę wody i żywności kontenera. Jakieś specjalne wymagania tam treści.

To, co jak pies – tak to jest być na zewnątrz. Dlatego, chodzić z nim na tyle. Mimo wysokich obciążeń fizycznych teriery nie trzeba. Te psy tolerują ciepła bardzo słabo. W czasie zimnej roku czują się świetnie, ciepły płaszcz utrzymuje ich ciepło, gdy zimna ulica.

Posiłki rasy

Dieta tego psa powinna być zróżnicowana i zrównoważona. Można również złożyć witamin Terier szkocki na włosach. W pierwszym roku powinny mieć specjalne preparaty dla szczeniąt do psa prawidłowo uformowane.

Można karmić terrier jako naturalnych produktów spożywczych i przygotowane żywności. Jeśli nie masz czasu na gotowanie zdrowe, zdrowej żywności, to najlepiej, aby zatrzymać ich uwagę na drugą opcję. To będzie kosztować nieco droższe, ale będziesz wiedzieć dokładnie, co zwierzę spożywa odpowiednią ilość składników odżywczych.

Uwodzenie. Jak leczyć?

Przedstawiciele rasy długiej sierści kudłaty. To musi być regularnie czesanie. Należy zachować ostrożność, tak aby nie mat. Jeśli widzisz taki „obiekt”, a następnie natychmiast usunąć za pomocą Dematters. Martwe wełna jest również konieczne, aby oczyścić. Cut piesek lepszy niż co sześć do ośmiu tygodni, ale nie mniej niż dwa razy w roku. Jest to konieczne w celu utrzymania estetyczny wygląd i przedstawiciela rasy i jej charakterystyczny kształt.

Gdzie kupić psa tej rasy? Szkockie teriery Rosja

Kup psa może i zoorynke, ale jej zdrowie nikt nie może zagwarantować. Lepiej kupić lub klub doświadczeni hodowcy lub hodowli lub w szkółkach. Zatrzymajmy się na przeszłości. Przeznaczyć główne szkółek rosyjskich:

 • Szkockie teriery hodowla „Sonas Ort” został zarejestrowany w 2009 roku. Tutaj można kupić psa z dobrym rodowodem. Nawiasem mówiąc, jego imię oznacza „szczęście” lub „szczęście dla ciebie.”
 • Scotch terrier hodowla "Z Sofii Eleny".
 • Hodowla „FILISITE zuchwały”.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, kto jest szkocki terier. Jak widać, jest to dobry pies. Jeśli go kupić, nie pożałujesz. To maleństwo będzie Twoim wiernym przyjacielem i towarzyszem.