784 Shares 6223 views

Jak korzystać z kasy i jak wybrać

Jeśli zdecydujesz się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, a następnie, bez kasy nie wystarczy. W handlu, kasa jest uważana za konieczność, ponieważ skorygowana kasową dzisiaj nie jest możliwe bez tego urządzenia. Ten artykuł opisuje szczegółowo, jak korzystać z kasy.

Na podstawie jakich kryteriów wybrać kasę

Aby odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne czynniki:

 • Zakres swoich działań biznesowych.
 • Charakter firmy.
 • Tempo i dynamika.
 • Planowany obrót (nie może być dorozumiana i usługi wdrożeniowe).
 • Natężenie przepływu gotówki pieniężnej.
 • Preferencje w funkcjonalności urządzeń POS.
 • Przedział cenowy od urządzenia.

Teraz musisz dowiedzieć się, jak korzystać z kasy.

Korzystanie kasę

Po zakupie sprzętu pieniężne muszą przejść obowiązkową oplombirovku w TWE i rejestracji w urzędzie skarbowym. Po tym, być może uzasadnione stosowanie kas.

Więc powiedz mi jak używać kasę. Instrukcja jest w następujący sposób:

 1. czas rozruchu, trzeba podłączyć kasę do sieci.
 2. Sprawdź datę i, jeśli to konieczne, popraw go.
 3. Obecna data musi być większa niż poprzedniego Z. raportu. Konieczne jest, aby włączyć ten tryb.
 4. Usuń raport X. Dla różnych modeli kas skrótu przy usuwaniu raporty mogą się różnić, ale w każdym przypadku jest użycie kasę, producent zobowiązany jest do wskazania w oświadczeniu.
 5. Po tym, urządzenie pojawi się na ekranie zer, a tu zaczyna główną pracę kasjera: wprowadź kwotę, podsumowując i kontroli druku.
 6. Podczas zmiany przesunięcia przeprowadza się weryfikację ilości zgromadzonych w rejestrator kasie gotówką na rękę (usunięcie X raportu).
 7. Pod koniec zmiany w zakresie niezbędnym do usunięcia X-raport w celu sprawdzenia ilości gotówki w kasie i usuwania ostatecznej Z-raport. Zatem istnieje kopia danych w pamięci fiskalnej i wyzerować licznik dzienny przychód.

Dodatkowe funkcje kasą

Najważniejsze, jak korzystać z kasy, dokonaliśmy przeglądu teraz do dodatkowych funkcji.

Dziś każdy sklepie można płacić za pomocą karty kredytowej. Gdzie trzeba wybrać opcję płatności bezgotówkowej lub oddzielną sekcję przy kasie (w zależności od modelu samej technologii). Aby to zrobić, trzeba przeczytać instrukcję lub skonsultować się z innym pracownikiem.

Również wcześniej potrzeba, aby dowiedzieć się, jak uruchomić konkretnej rabaty fiskalny (może to być po prostu odliczenia lub specjalnie wbudowaną funkcję).

Jest dedykowany przycisk na kasie przerobić operację, lub przetwarzać twój powrót. Ale tu ważnym punktem jest fakt, że różne organizacje podejście do takich spraw odbywa się w różny sposób.

Nie powinniśmy zapominać o taśmie odbioru w sprzęcie check-out, ponieważ ma tendencję do końca się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Dlatego też, gdy pasek koloru na paragonie, pilnie trzeba wymienić papier czekową nową rolkę:

 1. Aby to zrobić, należy zdjąć plastikową osłonę, która zakrywa taśmę.
 2. Usuń ze starego pałąk i zamontować nowy na niego.
 3. Teraz trzeba wsunąć koniec paska papieru pod wałem i nacisnąć odpowiedni przycisk na kasie.
 4. Następnie zamknąć pokrywę i oderwać czek in blanco.

Sprawdzić Taśma powinna być aktualizowana w czasie, więc nie kończy się w dniu kontroli sterowania, w przeciwnym razie mogą wystąpić wymeldowania awaria sprzętu.

Więc przyjrzeliśmy się, jak korzystać z kasy. Dlatego konieczne jest, aby dokładnie i intensywnie pracować, ponieważ są one sprawdzane w pierwszej kolejności. Nieprawidłowa obsługa może prowadzić do sankcji.

Najczęstszymi kasowe

Najprostszym i najczęstszym kasa jest komercyjnym sprzęt marki „Merkury”. Pojawił się na rynku w latach 90. ubiegłego wieku i od tego czasu mocno wziął swoje miejsce. Z biegiem lat, to pozostawia wiele modeli tej marki.

Jak korzystać z kasą „Merkury”

Wspominaliśmy już, że produkt ten jest bardzo łatwy w użyciu. Ich głównym zadaniem jest opisana w czterech aktach:

 1. Włączanie urządzenia i sprawdzić prawidłową datę i godzinę.
 2. Instalacja tryby fiskalny (trzykrotnie wciśnięty przycisk „IT”).
 3. Penetracja czeku (suma zakupu, przyciski są wciśnięte,, „Pi” i „Wynik”, odpowiednio).
 4. Usuwanie raportu Shift (pół naciśnij „PE” i dwukrotnie – Przycisk „IT”).

Pozostałe funkcje są opisane szczegółowo w producenta operacyjnego dla każdego konkretnego modelu.

Sprzęt Gotówka dla aptek

Pytany o to, co kas użyć aptekę, konieczne jest, aby wyobrazić sobie całkowicie nowy sprzęt o nazwie ośrodkach zdrowia lub modernizacją. W zasadzie, można użyć każdej aptece kasę, ale jest znacznie łatwiejszy w obsłudze i bardziej estetycznie wygląda zestaw nowoczesny sprzęt komputerowy.

Wpłynie to na poprawę konkurencyjności i przyciągnąć więcej klientów. Taki sprzęt jest, oczywiście, nie jest tanie, ale to się opłaca wystarczająco szybko, zwłaszcza na początek można dostać prostsze i tańsze opcje. Podczas instalacji takiego sprzętu nie można zapomnieć o karty czytelnika, ponieważ tego typu obliczeń jest już mocno zakorzenione w naszym życiu dzisiaj.