488 Shares 2423 views

panel Format widział własnymi rękami: Rysunki

Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju urządzenie jest lepsza niż druga nadaje się do produkcji mebli, należy rozważyć maszynę do cięcia formatu. rąk własnych jest całkiem możliwe do osiągnięcia.


maszyna cel

Takie urządzenie jest przeznaczone do cięcia wzdłużnego i poprzecznego materiału, jak również do cięcia wyrobów w określonym kątem. Korzystanie z takich urządzeń może wykonać tarczę puste i przycinanie sformatowana. Z Piły można produkować wysokiej jakości produkty. Zadaniem tego urządzenia jest wyrażona ustawić pewne parametry elementów meblowych do dalszego przetwarzania.

Charakterystyka urządzenia tnącego

Konstrukcja spawana opisano urządzenie zapewnia dobrą trwałość i brak wibracji. Kiedy mistrz tnie wykładaną płytkę, a następnie działa jako główny problem rozdrabniania, gdzie ząb brzeszczot jest wyjęte na zewnątrz. W celu uniknięcia tego problemu w projektowaniu urządzeń opisanych jest obecne Piły jednostkowe piła. Jego własne ręce mogą być wykonywane bez żadnego problemu, to przybrać formę zintegrowanego systemu. Fabryka analogia jest częścią żeliwa.

Na organizm wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, które obracają się napęd pasowy. Punktacja płyty jest bardziej zbliżony do przedmiotu obrabianego, a jego wymiar może wynosić 120 mm. W tym samym kierunku obrotu może osiągnąć 8000 rpm. Dane są wymagane do cięcia w okładzinę, przy czym główne zęby napędowe znajduje się obracający się w przeciwnym kierunku w stosunku do przedmiotu obrabianego.

Taka konstrukcja pozwala na czyste i gładkie cięcie, które nie będą zepsute przez rozdrobnione i łobuzami. Na niektórych maszynach, zespół tnący jest ustawiony z sektorem obrotowego, gdy jest on przebudowany na cięcia pod pewnym kątem. Stosunek głównego i zewnętrznego piły nie jest zakłócony. Czasami jednostka widział znajduje się na ramie, czasami – na pulpicie.

Przygotowanie do pracy

Jeśli zamierzasz wykonać maszynę Format-tnący z rękami, to trzeba by stać się bardziej zaznajomieni z jego cech konstrukcyjnych. Głównym Jednostka sterująca jest jednostką cięcia, składający się z:

  • pił;
  • gniazdo do podłączenia struzhkopylesosu;
  • silnik.

Mistrz będzie musiał przygotować pewne węzły, które działają jako nie tylko stać, ale również biurko, klamry do obrabianego przedmiotu ruchomego wózka i strażników. Korpus główny jest łóżko, jej pozostałe elementy są zainstalowane w przyszłości. Na blankiecie zostanie umieszczony pulpit. Do jego wytwarzania należy przygotować gładkiej powierzchni, który jest wolny od wad, gdyż mogą one spowodować uszkodzenie laminowany arkusz. Aby rozwiązać ten drewniany miecz będzie potrzeba zaciski.

Ruchomy wózek jest element nośny, który jest wykonany z rur o przekroju kołowym, lub I-belki. Jeśli maszyna Format cięcia własnymi rękami, aby w świetle powyższej struktury, byłoby najprostszym rozwiązaniem, ale może to być zebrane z materiałów złomu. W ich wyborze należy wziąć pod uwagę ich zdolność do ulegania naprężenia mechaniczne, gdyż obsługa maszyny towarzyszą wibracje. Czasami brzeszczoty umieszczone pod różnymi kątami w stosunku do przedmiotu obrabianego. Główną w tym przypadku jest na górze, podczas cut-off – poniżej. Poprawia to jakość cięcia, jednak komplikuje proces produkcyjny.

Zalecenia dotyczące montażu maszyny

Jak tylko będzie mógł wybrać składniki, można przystąpić do montażu urządzenia. Będzie to wymagać:

  • LBM twardego metalu;
  • przyrządów pomiarowych;
  • Zgrzewarka;
  • wiertarka elektryczna.

Gdy maszyna Format cięcia rękoma, pierwszym krokiem jest zrobić ramkę, która wykorzystuje rury z okrągłym lub kwadratowym przekroju. Powinny one być cięte, biorąc pod uwagę obwód i wzmacniać siebie klamrami. Jak tylko będzie w stanie dostosować rozmiar i położenie elementów prawidłowo, można przystąpić do ich spawać. Dla usztywnienia profili powinna być umieszczona między nogami łóżka.

Metodologia pracy

Ponieważ manipulowanie ruchomego wózka, niezbędne jest zainstalowanie prowadnic, w których rury lub wiązki mogą działać. Zapasy są ze sobą połączone. Struktura wózek może mieć rolki do przemieszczania się. Jak na pulpicie, powinien on być tak stabilne. Może być wykonana z dwóch materiałów. W ten sposób, przy czym podstawa jest wykonana z blachy 3 mm, podczas gdy powierzchnia – procesora DSP, co powinno zwiększyć zakres pomiarowy.

Jeśli zdecydujesz się wykonać pionową maszynę tnącą formatem własnymi rękami, trzeba będzie produkować więcej i zaciski na arkuszach. Będą mechanizm link i konfiguracja może być dowolna. Ważnym warunkiem jest to, że duży obszar elementów blokujących. W roli dodatkowego elementu montażowego może działać, aby zmienić wysokość tarczy w stosunku do powierzchni blachy. Do tego jest zainstalowany mechanizm podnoszący, tnący odnoszącą się do obrabianego przedmiotu jest wzmocniona. Objętość pracy w tym samym czasie zostanie zwiększona konieczność zakupu dodatkowego sprzętu albo niezależnie do ich produkcji.

Opis „Silkin” maszyna

Możesz być zainteresowany w panelu Format widział „Silkin”. Z rękami takiego sprzętu, można wytworzyć wyżej opisanej technologii. Jeśli mówimy o powyższym modelu, jest znany wśród konsumentów w ciągu ostatnich 10 lat. W przetwarzaniu wielkości, a w szczególności od długości cięcia znajduje się na sprzedaż 3 modyfikacjami:

  • 1830 mm;
  • 2800 mm;
  • 3660 mm.

Na specjalne zamówienie mogą być produkowane urządzenia, długość cięcia 5000 mm. Przed dokonaniem panel Format widział własnymi rękami, trzeba pamiętać, że model fabryki i opcje, wykonane w jego garażu, zakłada podczas pracy na potrzebę naprawy. Zwykle jest to wymiana łożysk. Opisane jednostki, jak pokazuje praktyka, pracują bezawaryjnie przez 5 lat. Ale się naprawić lub wymienić prowadnice nie są wymagane w ogóle, ponieważ konstrukcja podnosi luzu w pracy.

wniosek

Praca na produkcji opisywanego sprzętu jest niezbędne do przygotowania półosie punktacji, zapożyczone z maszyn rolniczych, zestaw narzędzi do cięcia metalu, a także zgrzewarki. Gdy format Gilotyna własnymi rękami, rysunki są uważane lub przygotowany wcześniej. Zapoznanie się z nimi, można zobaczyć, że projekt wymaga silnego wykonanie ramy, które mogą być wykorzystane do kanałów metalowych.