738 Shares 3446 views

Wybór kleje do włókniny tapety

Aby naprawić kupisz włókniny tapety? Jeśli nie masz doświadczenia w ich klejenie, z pewnością wiele pytań. Wiesz, że klej do tapet z włókniny do wyboru nie jest takie proste? Jeśli nie, przeczytaj nasz artykuł: kupując pierwszy dostępny pod kleju ramienia, będziesz niemile zaskoczony przez złą jakość pracy.


Fakt, że wyspecjalizowane preparaty zawierają szereg dodatków, które zapobiegają tworzeniu się pleśni. Jest to niezwykle ważne podczas renowacji pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Ponadto, w przypadku tapety włókninowej kleju jest inny i inne korzyści, które omówimy w tym artykule.

Co charakteryzuje wysokiej jakości kleju:

  • jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych zanieczyszczeń;
  • łatwy w użyciu: rozprzestrzenia się w stanie suchym, w 10 minut można dostać gotowy do klejenia;
  • Zapewnia on doskonałe właściwości adhezyjne, tak że może on być stosowany na dowolną powierzchnię;
  • 800 g suchej mieszanki z około 10 litrów uzyskaniu gotowej kompozycji;
  • po nałożeniu tapety włókninowej kleju nie reaguje z otaczającym materiałów i w ten sposób nie pozostaje ona plamy;
  • naczynia do gotowania, jeśli mieszanina została mocno zamknięte, to może być przechowywany dłużej niż tydzień.

Jak gotować

Oczywiście, trzeba skupić się na stwierdzeniu, że jest wydrukowany na opakowaniu, ale ogólna rada nadal dać. Najpierw trzeba wlać do pojemności zbiornika odpowiadającej wymaganej ilości wody, po czym cienki strumień wlać suchy klej do tapet włókniny, stale mieszając.

Trzeba ingerować tak długo, aż gęstą i lepką masę. Następnie czeka około 10-15 minut, po czym mieszanie powtarzano, uzyskując jednorodną kompozycję. Jeżeli podkład lub innych celów potrzebne bardziej ciekłej mieszaniny, to może być rozcieńczony wodą.

Krótki opis najbardziej popularnych marek kleju

Eksperci pamiętać, że najlepszy klej do tapet z włókniny składa przedsiębiorstw Kleo i Metylan Quelyd. Nasza historia nie będzie kompletna, jeśli nie przynajmniej pokrótce opisać produkty wymienione firmy. I trzeba sobie sam zdecydować, jaki rodzaj kleju do tapet z włókniny spełnia wszystkie Twoje wymagania.

KLEO

Konsumenci znaczy łatwe do używania produktu, szeroki zakres indywidualnych rozwiązań (w tym do stawów), jak również całkowity brak grudek. Dodajmy do tego czasu nagrywania do przygotowania kleju (zaledwie trzy minuty) – i uzyskać idealne rozwiązanie dla wszelkich napraw!

Metylan

Ten członek naszego badania stanowią nawet nie trzeba: wysokość reklamy telewizyjnej wzrósł też! Aby uczcić producenta, jego produkty są naprawdę dobre: doskonała jakość towarów (zalecenia producentów tapet z całego świata mówi samo za siebie) ogromny zakres i specjalna struktura substancji. Nawet niewielka ilość granulki mogą być stosowane do uzyskiwania wysokiego stopnia kleju.

Quelyd

Dobry równomierny rozkład na wszystkich typach podłoży, dodatek ekonomiczny i wydajny zawiera na grzyby, pleśń i szkodniki.

Zużycie kleju w dużej mierze zależy nie tylko od rodzaju materiału, ale także od właściwości powierzchni, na którą jest nakładana. Mówiąc ogólnie, wspomniane dziesięciu litrów wystarcza do około 66 metrów kwadratowych na ścianie. Nie zapomnij o tym, co ją zastosować, jeżeli szczotki, prędkość przepływu jest zwiększona, a przez rolkę – zmniejsza się.