465 Shares 9432 views

EGP Japonia

cechy ekonomiczne i geograficzne Japonii zależy od położenia geograficznego państwa. Mimo stosunkowo dużej liczby wysp (6852), o powierzchni 378 kilometrów kwadratowych mierzona. Największa wyspa Japonia – Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Znajdują się one wzdłuż wschodniego wybrzeża Eurazji.


W tym stanie nie ma sąsiadów lądowe i najbliższa morze – Rosja, Chiny, Korea Północna. Japonia EGP pozwala mieć wiodącą pozycję w gospodarce światowej. Od lądu oddziela stan Ochockiego, Japonii i Morzu Wschodniochińskim. połacie wody Oceanu Spokojnego jest otoczony przez Japonię na wschodzie i południowym wschodzie. Są mycie kraj Morza i oceany są bardzo ważne dla niej. Są one źródłem energii, minerałów i zasobów biologicznych. EGP Japonia, która ma najdłuższą linię brzegową na świecie, otwiera możliwość udziału państwa w handlu, budownictwie i do celów rekreacyjnych. Ze wszystkimi krajami są połączone drogą morską.

Ze względu na fakt, że japońskie wyspy zostały utworzone na przecięciu niektórych łuków wulkanicznych, w kraju są częste trzęsienia ziemi. Każdego roku odnotowuje się około półtora tysiąca, natomiast powierzchnia gruntów wpływa na ich czwartą część. Co dziesięć czy trzydzieści lat powtarzane najsilniejsze trzęsienie ziemi. Z taką samą częstotliwością występuje w kraju tsunami – destrukcyjnej siły fali, osiągając wysokość do dziesięciu metrów. Z powodu ruchów skorupy ziemskiej na wyspie narażone na intensywnej działalności wulkanicznej. Jest to kolejna cecha EGP Japonii. Istnieje około dwieście wulkany, z których około czterdziestu mają zastosowania.

Potencjał naturalny zasób kraju jest bardzo słaba. Ulga z nim, będąc siedemdziesięciu dziewięć procent z góry, nie nadaje się do rozwoju systemów transportu lądowego. Również, że nie nadaje się do budowy. Na równinach muszą dzielić dwadzieścia jeden procent. Gleby są zróżnicowane – krasnozems, zheltozemy, brązowy las, ale są biedni i nieproduktywne. Państwo ma znikomą ilość minerałów. Ma akcje non-przemysłowy miedź, węgiel, rudy żelaza, gaz ziemny. Dlatego wszystkie niezbędne muszą być importowane, zwłaszcza, dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich spożywane rud, minerałów palnych – dziewięćdziesiąt sześć procent lasu i użył go, siedemdziesiąt procent.

Na podstawie przejęcia dla przemysłu aktywnie rozwija zaawansowanych technologii i sprzętu, który nie jest ostatnim rolę profesjonalizmu pracowników. Obecnie kompleks przemysłowy kraju jest jego duma. Potężny przemysł energetyczny rozwija się od importu gazu i ropy. Metalurgia jest również jedną z głównych gałęzi przemysłu. Własna baza hutniczy pozwala aktywnie rozwijać transport, elektryczny, inżynierii maszynowej i przyrządów. Do produkcji statków, Japonia zajmuje pierwsze miejsce. Jeden z czołowych eksporterów owned samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli. Gospodarka światowa ważną rolę w produkcji urządzeń biurowych, urządzeń optycznych, robotów przemysłowych.

To nie zatrzyma i tradycyjny rozwój przemysłu lekkiego, reprezentowana przez produkcję jedwabiu, bawełny, wełny i tkanin syntetycznych.

Japonii rolnictwo odgrywa mniejszą rolę w ogólnej charakterystyki tego kraju. Dlatego ten produkt ma być importowany. Populacja sto procent samowystarczalny ryżu tylko i owoce, warzywa, herbaty dostarcza najbliższy ląd. Przemysł hodowlany jest reprezentowany przez hodowla ryb i łapanie ryb pod względem zużycia i objętości, z których Japonia nie ma konkurentów w gospodarce światowej.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwoty, które są przeznaczane na import, są kilkaset razy mniej niż kwota, że państwo otrzymuje z eksportu produkowanych towarów. Worldwide Japonia sprzedaje produkty od statków i samochodów, urządzeń biurowych i domowych, obrabiarek, a kończąc wyrobów przemysłu lekkiego. Dlatego Japonii EGP pozwala utrzymać wiodącą pozycję na rynku światowym i zapisać obraz w większości krajów rozwiniętych gospodarczo.