456 Shares 9894 views

REKIN WIELKOGĘBOWY pelagicznych: zdjęcia, opis

pelagios Megachasma, REKIN WIELKOGĘBOWY – jeden z trzech typów, z których dieta składa się z planktonu. Pierwszy odkrył ją w 1976 roku. Jest to jedyny gatunek z rodziny Wielkogębowy. Shark jest wymieniona w wielu najrzadszych ryb na świecie. Naukowcy byli w stanie zbadać tylko jedną trzecią żywych okazów czterdzieści siedem osobników tego gatunku odkrytych. Przyjmuje się, że istnieje tylko mniej niż 100 osób.


Legendy i mity

Informacje, które REKIN WIELKOGĘBOWY znane były w poprzednich wiekach, nie. Można tylko przypuszczać, że osoby te stały się podstawą wielu legend o potworach morskich, będących mieszaniną wieloryby i rekiny.

Wiele państw nadbrzeżnych mają historie, które opowiada o spotkaniu ludzi z wielkich potworów morskich. Jedna z legend mówi o poluakule-polukite z ogromnym usta.

Otwarcie REKIN WIELKOGĘBOWY

Po raz pierwszy Megachasma pelagios, REKIN WIELKOGĘBOWY został złapany na Hawajach, niedaleko Oaxy wyspie. To było dokumentowane. Mężczyzna rekin został znaleziony w 1976 roku, piętnastego listopada. Jej długość wynosiła 4,46 m. Złapię to rzadki przypadek amerykańskiej załogi przepływającego statku. Próbowała gryźć kable, które mylić. Caught „Monster” w postaci wypchanych zwierząt wysłana do muzeum w Honolulu.

Skąd wzięła się nazwa

To słowo „megamouth” W imię tego rekina. Ta nazwa osoby przyznano cud ryb olbrzymich szczękach. A „pelagiczne” nazwany ze względu na siedliska. Zakłada się, że ten rodzaj rekinów żyjących w strefie mezopilagilya, na głębokości od 150 do 500 m. Ale jeszcze naukowcy nie są tak pewni. Uważa się, że to może być zanurzona i na większej głębokości.

otoczek siedlisko

REKIN WIELKOGĘBOWY znajduje się we wszystkich oceanach, z wyjątkiem Arktyki. Większość z nich kończy się na półkuli południowej. Najczęściej pelagios Megachasma można znaleźć u wybrzeży Kalifornii, Japonii i na Tajwanie. Naukowcy uważają, że ta wyjątkowa ryba jest rozpowszechniona na całym świecie, ale wciąż woli przebywać w ciepłych szerokościach geograficznych. Potwierdza to fakt, że REKIN WIELKOGĘBOWY został złapany niedaleko Hawajów, Australii Południowej, Afryce i Ameryce Południowej. Powszechne jest na wybrzeżu Ekwadoru.

Po historii z pierwszych osób na sekundę złowionych tylko osiem lat później, w pobliżu wyspy Santa Catalina, w 1984 roku. wypchany rekin został wysłany do Los Angeles County Museum. Po Wielkogębowy że ryby widać częściej. Od 1988-1990 roku. zostały one spełnione u wybrzeży Australii Zachodniej, Japonii i Kalifornii. W roku 1995 – na wybrzeżu Senegalu i Brazylii.

opis

Wielkogębowy rekin, który ma zdjęć w tym artykule, oznacza, jak wszyscy, do klasy chrząstki. Szkielet – miękki chrząstki. Chusteczki zawierają dużo wody. Dlatego REKIN WIELKOGĘBOWY bardzo powoli (szybkość w przybliżeniu dwa km na godzinę). Wysoka prędkość nie może rozwijać się fizycznie. jego waga sięga pół tony, dzięki czemu jest ospały i powolny.

Ciało jest wiotki i miękki, charakterystyczny głębokiej wodzie. Ale taka struktura nie pozwala zatopić. Zęby są ułożone w szeregu dwudziestu trzech. Każdy ma prawie 300 małe ząbki. Usta wokół krawędzi otoczony photophores służący do wabiąc plankton i małe ryby. Dzięki fosforyzujące warg REKIN WIELKOGĘBOWY jest uważany za ogromny świecące ryby.

Jego wzrost osiąga metr szerokości, a długość ciała – więcej niż pięć. Kolor ten rekin przypomina nieco ten orka. Dlatego czasami minąć młodego wieloryba. Wielkogębowy ciało rekina jest ciemny. Top – czarny i brązowy, a brzuch – biały. różni się od innych rodzajów olbrzymich ciemnoszarego (brązowy) lub doustnie. Nos tępy. To niesamowite ryby – wielkie dobroduszny olbrzym i dla ludzi jest całkowicie bezpieczny, choć pojawienie się jej bardzo przerażające i łatwo przestraszyć niewiedzy osoby.

żywność

Czterdzieści lat temu, okazało się nowy gatunek ryb REKIN WIELKOGĘBOWY. Co zasila tego olbrzyma? To był wcześniej znany tylko dwóch rodzajów rekinów, które żywią się planktonem. Wielkogębowy był trzeci na liście. W żołądkach martwych ryb znaleziono drobne mikroorganizmy.

Głównym dieta wielkogębowy rekina – plankton, składający się z meduzy, skorupiaki, etc. Ta ogromna ryba przede wszystkim kocha czerwonawe euphausiids skorupiaki (w przeciwnym razie – kryl lub chernoglazki). Żyją na dużych głębokościach, więc rekin okresowo obniżył je do 150 metrów.

REKIN WIELKOGĘBOWY je jak wieloryby, na tej samej zasadzie. Po ich przejściu przez plankton ustach biernie. REKIN WIELKOGĘBOWY celowo filtruje wodę i sprawia, że połykanie co cztery minuty.

Widząc stado ulubionych skorupiaków, otwiera ogromne usta i ssie go wodą, naciskając język do podniebienia. Jest to „pręcik”, lub – narośla. Są one bardzo często, długość – do piętnastu centymetrów. Wtedy rekin odpycha wody bliska przez skrzela. Małe kryl pozostaje miejsce na wzrost. Skorupiaki mogą ślizgać. Jeśli szczęście tylko przez liczne małe zęby wielkogębowy rekina. Po wysiłku wodę połknęła wszystko, co pozostało w ustach.

zachowanie

Noc REKIN WIELKOGĘBOWY spędza na głębokości nie większej niż 15 metrów. Dzień spada znacznie niższy – do 150 m Naukowcy sugerują, że takie dramatyczne ruchy spowodowane są polowania kryla, który jest podobny do zmiany lokalizacji, w zależności od pory dnia ..

reprodukcja

O reprodukcji informacyjnego giganta ryb jest wciąż bardzo mała. Istnieją spekulacje, że tylko koledzy rekin megamouth w upadku. Naukowcy sugerują, że działanie to odbywa się głównie w ciepłych wodach Hawajów i Kalifornii, ponieważ to właśnie tam najczęściej dorosły dojrzały mężczyźni. Ten rodzaj rekinów, podobnie jak wielu innych, ovoviviparous. Nawożenie, dojrzewanie i jaj wylęgowych jest w łonie kobiety.

Wrogowie Wielkogębowy rekina

Wielkogębowy zdjęcia rekinów, które można zobaczyć w tym artykule, jest w oceanie ze względu na powolność wrogów. Pierwszy – kamień okoń. Ryby te, Wielkogębowy stosując powolny, łagodny ściągania kawałków ciała mięsa. Często gryźć otwory rekina wcześniej. Drugim wrogiem – kaszalot. On połyka Wielkogębowy rekina całkowicie swoje ogromne usta. Wtedy łatwo strawić ich żarłoczne macicy.

ciekawostki

Naukowcy spekulują, że wcześniej były Wielkogębowy dennymi, więc nie były postrzegane przez ludzi. Ale z jakiegoś powodu ryby te wzrosły do wysokiego słupa wody. Być może przyczyną zmian klimatycznych na naszej planecie.

Świat fundusz morski ochrona zwierząt przyniósł Wielkogębowy rekina na liście zagrożonych gatunków, i wziął je pod swoją opiekę. Ale mimo wszystko, to wiadomo, że ostatnio jeden taki rekin został zjedzony przez rybaków na Filipinach i środków administracyjnych do nich dowolny została podjęta.