287 Shares 4426 views

Jak nauczyć dziecko do Sadiq: wskazówki i triki

Za było nieprzespanych nocy pierwszych tygodni i miesięcy życia, kochał okruchy pierwszy umiejętności mowy i umiejętności. A teraz nadszedł czas, aby rozpocząć „życie społeczne”. „Jak nauczyć dziecko do Sadiq?” – to pytanie, które jest wywoływane przez wielu rodziców. Po tym wszystkim, jak syna lub córki z przyjemności wpadliśmy w grupie.


Należy stwierdzić, że kwestia, jak uczyć dziecko do przedszkola, powinien zacząć się zastanawiać, jak najszybciej. Często moms, tracąc cierpliwość, rzucając frazy malucha w przedszkolu, które sprawiają, jeść, spać, słuchać. Lub nawet obiecują płacić za nieposłuszeństwo … Rozwiązanie to nie jest konieczne – aby osiągnąć pożądany cel jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale aby zaszczepić w dziecku niechęć do ogrodu już zaocznie może być łatwo. Trzeba powiedzieć, że dziecko dzieci, kiedy dorasta, idzie do ogrodu (można porównać go z pracy dzieci), są ciekawe i zabawne, dzieci grają razem i jeść, każdy ma bezpieczną i łóżeczko dziecięce. Po prostu nie dostać zbyt wiele informacji upiększyć i obiecuję „złotych gór”, aby uniknąć rozczarowania później.

Adaptacja dziecka do Ogrodu – proces jest dość stresujące. Dziecko może zacząć zachowywać nietypowy sposób, stają się bardziej kapryśna i wymagająca. Jest to normalne, zwłaszcza jeśli jest on 2-3 lat. Nie jest konieczne, aby skarcić dziecko, wręcz przeciwnie, musi być otoczone miłością. Dziecko ważne jest, aby zrozumieć, że nadal go kocham, że ogród – to nie jest kara, ale okazją do zabawy z przyjaciółmi. Wspólne oglądanie bajki, czytanie przed snem, gry i spacery z rodzicami, aby pomóc mały człowiek, aby zaakceptować nowe „reguły gry” i przyzwyczaić się do nich. Można dać prezenty małe okruchy, niespodzianki wymyślanie zabawnej rozrywki, pieścić go użytecznym i smacznych potraw.

Odpowiadając na pytanie o tym, jak uczyć dziecko do przedszkola, nie można pominąć momenty reżimu. Najlepszym rozwiązaniem – nawet na kilka miesięcy przed pierwszą wizytą do ogrodu zaczynają stopniowo przejść do żądanej rutyny. W tym celu powinny zostać wyjaśnione w przedszkolu, co razem trzeba dać dzieciom, gdy dzieci śniadanie, obiad i podwieczorek, spacer i iść do łóżka. Jeśli pretranslację dziecko do wybranego trybu, będzie łatwiej przyzwyczaić się do nowego sposobu życia.

W celu dostosowania się do dziecka Sadiq przebiegała pomyślnie, należy nauczyć go być niezależny (oczywiście, zgodnie z możliwościami związanymi z wiekiem). Jeśli dziecko jest w stanie samodzielnie lub z minimalną pomocą jeść, rozebrać i strój, to będzie dużo łatwiej przyzwyczaić się do nowych warunków. Nie sądzę, że małe dziecko jest zbyt małe dla takich umiejętności: dwa latków może z powodzeniem posługiwać się łyżką, zdjąć spodnie i przetrzeć uchwyt. Czteroletni już sobie pozwolić, aby ubierać i rozbierać samodzielnie lub z niewielką pomocą nauczyciela.

Jak nauczyć dziecko do przedszkola, kiedy był często chory? Po pierwsze, trzeba zrobić promocji zdrowia. Zaleca się, aby odwiedzić Laurę, pediatrę alergologa, jeśli to konieczne, i innych specjalistów. I pamiętaj, aby być cierpliwym – nawet najbardziej upartych dzieci w pierwszym zacząć częściej boli. Niektóre pomóc homeopatia, niektóre – wiele leków do wzmocnienia układu odpornościowego, ale nie mogą być podejmowane bez konsultacji z lekarzem. A jeśli masz poważne problemy zdrowotne z ogrodu będą musieli poczekać.

Po raz pierwszy zaleca się prowadzić dziecko do ogrodu „odmierzona”: kilka godzin, a potem na kolację. Z nauczycielem i pielęgniarki na lepsze zapoznanie się z wyprzedzeniem i umówić się na spotkanie z nimi na temat przyszłości przedszkolakiem. Jeśli zasady instytucja pozwalają, można przyjść z dzieckiem na spacer – dziecko będzie się przyzwyczaić do wychowawcy i bawić się z innymi dziećmi.

Sytuacja, gdy dziecko nie chce w ogrodzie, jest dość powszechne, i nie ma nic dziwnego ani przerażające. Dzieciak z centrum wszechświata okazuje się członek grupy dzieci, aby rozstać się z ukochaną matką (tym bardziej, że na okruchy kilka godzin wydają się wiecznością), przytulnym małym świecie długiego znanych i ulubionych książek i zabawek … a co najważniejsze, co jest wymagane na tym etapie z rodziców jest, aby się uspokoić nie oszukuj siebie i zrozumieć, że to wszystko jest konieczne, żeby przetrwać. To zajmie trochę czasu, a dziecko będzie trwał do ogrodu z radości.