802 Shares 1821 views

Jak skorygować skoliozę? terapie

Rib garb, utworzone w wyniku krzywizny kręgosłupa zwane skoliozy. Wchodzi on w odcinku lędźwiowym, klatki piersiowej i szyjki macicy. Czasami są mieszane rodzaje skoliozy. Przyczyny tej choroby nie są ujawniane do małego okna, ale zwykle są one uważane za słabe i niedostateczny rozwój systemu więzadeł-mięśniowe.


Rodzaje krzywizny kręgosłupa

  1. skolioza szyjny: powoduje zmiany kości twarzy i piersi.
  2. Typ Thoracic: zmiana kręgosłup piersiowy rozdzielone.
  3. Skolioza lędźwiowa: zewnętrznie objawia, ale towarzyszy mu ból na nieugięty.

terapie

Specjaliści rozróżniają nabytej i wrodzonej skoliozy. Prawidłowe leczenie jest możliwe tylko przy właściwej diagnozy. Obecnie w diagnostyce skolioz jest dość zróżnicowana. Przebieg leczenia zależy głównie od stopnia uszkodzenia kręgów, oraz rodzaj choroby pacjenta odzyskać zamiaru.

Współczesna medycyna w leczeniu skoliozy rozróżnia dwa sposoby:

  • zachowawcze metody leczenia (sesje fizykoterapia, masaże, basen). Jednocześnie zaleca się nosić specjalny gorset i elektostimulyatorov.
  • Sposób chirurgiczny przedstawiono w nieobecności konserwatywnych wyników leczenia ostrego lub rozszerzone.

metoda konserwatywny

Dłuższego studiowania historii tej choroby nie znaleźli skuteczny sposób, jak poprawić skoliozę, a nawet środki w celu zapewnienia stabilnej remisji.

Specjaliści użyć konserwatywne metody leczenia krzywizny kręgosłupa tylko w początkowym stadium choroby. postępującą chorobą lub rozpoczęto jej kształt jest podobny do leczenie nie jest podatny.

Każdy pacjent znaki leczyć indywidualnie, w zależności od stadium rozwoju jest skolioza. Lekarz określa kierunek procesu leczenia, oferuje przechodzą specjalne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie pleców niż odciążyć kręgosłup.

Dla tych, którzy zastanawiają się jak poprawić skoliozę na wczesnym etapie, zaleca się, aby przyłączyć się do basenu. Basen jest doskonała wzmacnia mięśnie pleców, szczególnie w górnej części, a także pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji.

Pacjenci muszą przypisany masaż i inne formy terapii manualnej, które pozwalają wzmocnić mięśnie, usunąć ich skurcz prowadzenie normalnego dopływu krwi do kręgosłupa. Na szczycie wszystkich procedur, pacjent zostanie powinni nosić gorset, szal lub bandaż, który naprawić uszkodzone części kręgosłupa; używać stymulatory elektryczne.

Koniecznie przyporządkowany wskaźnik leków, z których większość jest kompleksy anty-witaminy i minerały.

metoda chirurgiczna

Jak skorygować skoliozę w prowadzeniu formę? Takie zniekształcenie szkieletu, a także ostre postępowe, ciężkie (głównie dorosłych) może być leczona jedynie chirurgicznie. Decyzja jest bardzo poważne ze względu na możliwe powikłania, a specjaliści ostrzegają o tym.

Kiedy uciekania się do operacji?

W trakcie pracy skierowany do postępowania:

  • uporczywy ból (nawet po zabiegu i kursów leków);
  • trwająca niszczenie kręgów i dysków mezhzvonochnyh, osiągnął czwarty stopień i stała się zagrożeniem dla normalnego funkcjonowania płuc i serca;
  • różne defekty kosmetyczne, co prowadzi do zaburzeń niepełnosprawności.

Inny „wiek” skoliozy

Eksperci uważają, że jako dzieci skrzywienie kręgosłupa leczy łatwiejsze. Fizjologicznie tak skonstruowane, że w czasie wzrostu i rozwoju dzieci Szkielet zdolny sam przywrócić naturalny kształt jakiejś pomocy, gdy technika korekty. Tak więc, na przykład, być przymocowany do korpusu gorsetu na bazie tworzywa sztucznego. Te urządzenia ortopedyczne są zmieniane w zależności od wzrostu ciała. Dwuletnie dzieci, na przykład zastąpić gorsety korygujące co najmniej raz na trzy miesiące (wymagany w znieczuleniu).

Czasami stosowane są bandaże specjalny dla dzieci. Są one noszone w sposób ciągły, fotografowanie jest dozwolone tylko w czasie brania prysznica. Wraz z nich przypisane są fizyczne sesje terapeutyczne elementów wymaganych do obciążenia moc. Takie procedury są potrzebne, aby wzmocnić mięśnie pleców. Tylko w tym przypadku, nie ma nadziei na całkowite wyleczenie. Jeśli to leczenie zachowawcze nie działa, leczenie chirurgiczne jest przepisywany. W procesie każdego żebra jest prostowany odkształconych taśm metalowych.

nastoletnia skolioza

W tym wieku, skrzywienie kręgosłupa jest najczęstszą na świecie. Dojrzewanie osłabia ciało, szczególnie podatne na choroby.

Jak w przypadku każdej choroby, s kształcie skolioza ma większą szansę odzyskania na początku na początku leczenia. Leczenie zachowawcze, rozpoczęto jak najszybciej, aby zapobiec deformacji kręgosłupa. Lekarz zaleca medyczne gimnastyka sesji. Ona wzmacnianie mięśni pleców, ma pozytywny wpływ na postawy i przywraca funkcję oddychania zewnętrznego. Leczenie obejmuje również obowiązkowe sesje terapii manualnej i pływania, co najmniej jedną godzinę dziennie.

Ciężkie i zaawansowane przypadki wymagają interwencji chirurgicznej. Jest ona instalowana w odkształconych odcinków kręgosłupa endocorrector, które korygują operację kręgosłupa w spoczynku i ruchu, co przyczynia się do zakończenia choroby. Endoprotektorov ogromnym plusem jest to, że nie będą kolidować ze wzrostem tworzenia i normalnej szkieletu.

Warunkiem koniecznym do dodatniej dynamiki w skoliozy w wieku dojrzewania staje się system prawidłowego odżywiania. Dieta musi być zbilansowana i wzbogacony w witaminy i minerały. Potrzebujemy więc uczynić codziennej rutyny, aby nastolatek miał czas na spacery i treningu sportowego, podczas których dorośli będą monitorować stan kręgosłupa i postawy.

Wcześniej sądzono, że jeśli nastolatek „przerosły”, to można zapomnieć o chorobie, zatrzymała się w rozwoju. Dziś naukowcy udowodnili, że tak nie jest. Jeśli skolioza nie ćwiczyć regularnie i poważnie, choroba zniszczy kręgów żywotność kolumny. Wszelkie nieistotne szkody znacznie zwiększyć tempo destrukcji kręgosłupa.

Skolioza (zdjęcie) u dorosłych

W dojrzałych ludzi skrzywienie kręgosłupa jest często traktowane jedynie operacyjnie, co najmniej – z pomocą terapii manualnej. Obecnie istnieje wiele korektorów dla kręgów. Ale oni nie są wystarczająco dobre. Większość z nich to łatwo zdeformowany, wymagają długiego okresu rehabilitacji.

Rezultatem jest zwykle „zawiesza się” w fazie pooperacyjnej. Aktywność fizyczna jest bardzo ograniczona, a czasem od stopnia niepełnosprawności. Terapia manualna może przynieść ulgę, ale nie pomoże zatrzymać chorobę. Usuwanie bólu spoczywa na przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych.

Korekcja skoliozy i jej zapobieganie już od pierwszych dni życia

Aby rozpocząć niezbędne środki zapobiegawcze, od pierwszych tygodni życia. Więc nie dziwię się jak skorygować skoliozę, konieczne jest, aby pamiętać, że kręgosłup jest przeciwwskazane asymetryczne obciążenie. nie powinien być zmuszany do siedzenia dziecka, zanim zdecydujesz się siedzieć sama: ze względu na brak przygotowania szkieletu obciążeń pionowych może rozwijać w kształcie litery S skoliozy.

Zabrania obkladyvat poduszki siedzących dziecko. Kiedy dziecko się starzeją i zaczyna chodzić, jeździć, konieczne jest na przemian do prawego uchwytu, a następnie po jego lewej stronie. Dziecko-uczeń trzeba znaleźć meble, które będą rosły z nimi. Stosunek wysokości krzesła i stół musi być stale regulowana. Dorośli mają obowiązek monitorować postawę dziecka i być przykładem płaskiej plecach. Jak zapobiegać skolioza dzieci (zdjęcie przedstawia niektóre z metod)? To pytanie rodzice w żadnym wypadku nie powinny być ignorowane.

Rodzice muszą nauczyć dziecko na fakt, że „ruch – to jest życie”: trzeba siedzieć jak najmniejszy i przenieść jak najwięcej. Z powodu nieprawidłowej postawy mogą rozwijać piersiowej skoliozy. Łóżko i małe dziecko i nastolatek i dorosły musi być trudne, a małe poduszki.

Przez całe życie konieczne jest, aby wykonać ćwiczenia poranne. Nawet małe obciążenie pomoże ciało staje się aktywny i działa prawidłowo. Ponadto, należy pamiętać, aby poddać się jakiejś sekcji sportowych: lekkoatletyka, pływanie lub sprawności.

Równie ważnym aspektem utrzymania zdrowego stanu kręgosłupa jest w pełni prawidłowe odżywianie. Pamiętaj, aby kilka razy w tygodniu należy jeść ryby (najlepiej morskiej), owoce, warzywa, produkty mleczne.