356 Shares 1140 views

D-pantenol, instrukcje użytkowania

Wraz z kremem dla dzieci najbardziej popularnym środkiem do opieki nad dziećmi jest D-pantenol. Instrukcje użytkowania, podobnie jak krem powinien być w arsenale każdego młodego mamą. D-pantenol jest zwykle wytwarzany w różnych postaciach. Najczęstszym maść i krem. W porównaniu z kremu, maści, że zawiera dużą ilość tłuszczu, bardziej gęsta i lepka, tak że często stosuje się do suchej skóry na ich zgodność. Krem stosuje się do wilgotnych powierzchni i otwarte rany, jest łatwo absorbowana i nie pozostaje na powierzchni. Ponadto kremy i maści D-pantenol można znaleźć w postaci aerozoli i emulsji do użytku zewnętrznego. Aerozol może być przydatna, gdy znaczny obszar uszkodzenia, lub w przypadkach, gdy stosowanie kremu jest nieprzyjemne, bolesne odczucia. D-pantenol świec nie są produkowane.


D-panthenol krem, instrukcja i efekt farmakologiczny:

Kremu lub maści poprawia regenerację tkanek, stosowane są do stosowania zewnętrznego. Deksopantnol, która jest główną substancję czynną, – pochodne kwasu pantotenowego. Kwas ten jest składnikiem koenzymu A, i jest zaangażowany w metabolizm tłuszczów i węglowodanów w procesach acetylowania. Pobudza metabolizm komórkowy, przyspiesza regenerację skóry i błon śluzowych. Kwas pantotenowy jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania komórek nabłonka. Maść stosuje się do materiału, to rekompensuje braki w lokalnym miejscu uszkodzenia skóry. Przyspiesza mitozy, działanie przeciwzapalne, zwiększa wytrzymałość włókien kolagenowych i przywraca metabolizm komórkowy

D-pantenol, instrukcje, wskazania do stosowania:

Krem może być stosowany jako środek uzdrowienia smoczek kobiet karmiących piersią, jeśli ich dziecko postanawia pękanie. Dodatkowa zaleta – nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Krem może być stosowany u niemowląt pod pelonochnom zapalenia skóry, jeśli nie było podrażnienie po rentgenowskiego lub promieniowania słonecznego, jako środek zapobiegawczy przeciwko pieluszkowe.

Krem stosowany jest jako środek odkażającym o uzdrowienie i jakichkolwiek uszkodzeń skóry: oparzenia chemiczne lub termiczne, skaleczeń, otarć, zadrapań, odleżyny, rany chirurgiczne, przeszczepów skóry, itd.

Jest on stosowany jako środek neutralizujący niekorzystnych skutków dla środowiska – takie jak zimno, wilgotności i ciepła.

D-pantenol, instrukcje, przeciwwskazania:

Przeciwwskazania do stosowania kremu lub maści – Nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie.

Możliwe skutki uboczne – reakcja alergiczna.

D-pantenol, instrukcja i sposób użycia:

Maść lub krem nakłada się na uszkodzonej powierzchni od 2 do 4 razy dziennie, (i mogą być w razie potrzeby częściej) delikatne pocieranie. Przed nałożeniem na uszkodzonej powierzchni obszaru zapowietrzonego należy wstępnie środek antyseptyczny. Aerozol jest rozpylana równomiernie na 15-20 cm od uszkodzonej powierzchni.

Niemowlęta krem jest stosowany po kąpieli, zmiana pieluch, lub przed pieluszki.

Skutki uboczne nie były obserwowane podczas stosowania od wskazań i zalecanych dawkach. Jedyną rzeczą, aby pamiętać: zastosować maść na gojenie trudnych przeszczepów skóry i owrzodzenia żylne powinna być wcześniejsza konsultacja z lekarzem i pod jego nadzorem.

D-pantenol, instrukcje: interakcje i przedawkowania narkotyków.

Przypadki przedawkowania narkotyków D-pantenolem nie są ujawniane. Interakcje z innymi lekami nie zostały opisane.

Krem nie jest przechowywana dłużej niż dwa lata (maści, nie więcej niż 2 lata) w ciemnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C.