473 Shares 1834 views

Ziemniaki nasion: ocena (charakterystyczne i opis)

Ziemniaki w naszych szerokościach geograficznych, uważany jest za główne uprawy roślinne. Można zauważyć w każdej działce. Ale mało kto zwracał uwagę na warzywa powinny. Ale, jak słynne powiedzenie mówi, że można czerpać to, co siejesz. Do zbiorów była wysokiej jakości, trzeba umiejętnie wybrać dobre sadzeniaki.


Jak wybrać sadzeniaki

Przy wyborze materiału siewnego ziemniaki trzeba starannie rozważyć wygląd bulwy. Prawidłowe ziemniaki muszą mieć następującą postać:

 • wielkość bulw powinny być kurzego jaja, ale można zrobić i wielkość trochę więcej.
 • Nie powinno być żadnych uszkodzeń.
 • Nasiona ziemniaka powinny być wolne od choroby.
 • Pozwoliło to na sadzenie ziemniaków, które zostały już kiełkującego. Pomoże mu wspinać się szybciej.

Warto również, aby obliczyć liczbę nasion. To zdecydował się na sto metrów kwadratowych ziemi około 20-30 kg. Jeżeli ziemniaczana jest zbyt duży, to przed sadzeniem jest podzielony na pół. Tak więc, jeśli liczba zorientowali się, konieczne jest rozważenie wszystkich najbardziej znanych odmian, ich cechy i właściwości.

gatunek Karlen

Ziemniak należy do średniej Karlen znaczy żniwo. Nadaje się do wrzenia, smażenia i przechowywania. Prawidłowe bulwy rosną okrągłe, owalne, z cienkiej skóry. Na podniebieniu jest miękki i przyjemny. Sadząc bulwy są chronione przed nicieniami. Z jednego hektara gruntów mogą produkować około 45 ton ziemniaków. Jeden wadze 100 gramów bulwy. Skórka i miąższ z owoców dojrzałych jest żółty. Karlen Ziemniaki w buszu mogą być wysokie. Zaleca się umieścić w odległości około 40 cm od siebie. Podczas bulwy wymaga ciągłego i obfitego podlewania. Przed sadzeniem, aby zapobiec psuciu się różnych chorób nasion wymagający odmian ziemniaka Karlen trawiącego.

gatunek Romantsov

Następne pod uwagę stopień Romantcev. Ziemniaki rosną owalny czerwony. Skórka jest cienka, miąższ żółty wewnątrz. Oczy są na powierzchni bulw nie jest głęboka. Waga jednej owoców rośnie około 130 gramów. Ziemniaki nasienne bezpretensjonalny. W kraju tego typu jest odporny na wszystkie choroby i wirusy. Gatunek ten nadaje się do długotrwałego przechowywania. Zaleca się bulwy roślin od siebie w odległości 30-35 cm. To rodzaj Romantcev korzystne dla wczesnego sadzenia. Ziemniaki zakorzenić i rosną w żadnych szerokościach geograficznych klimatu. Przed posadzeniem bulwy nie może obsłużyć. Ta odmiana ziemniaka odnosi się do wczesnego dojrzewania umysł dojrzewa w około 90-95 dni. Roślina rośnie szybko wysoki krzew z kwiatów bzu. Z jednego korzenia można uzyskać od 35 do 40 szt bulw. Jest przyjemny w smaku. Odpowiednie do gotowania w dowolnej postaci.

gatunek Riviera

Ta odmiana ziemniaka jest uważany za wcześnie. Nadaje się do gotowania i krótkiego przechowywania. Bulw może być okrągły lub owalny. Jego skóra była czerwona w małych skalach. cielistość jasnożółtego. Masa ziemniaczana owoców może osiągnąć 150-170 gramów. sadzeniaki Riviera cenione przez hodowców w smaku 5 punktów z 5. krzew rośnie jego średnią wysokość, z wieloma purpurowe kwiaty. Bulwy tego rodzaju nie są dotknięte przez choroby takie jak rak, złotym nicienia, gniciem i różnych infekcji wirusowych. odporne na długiej suszy ziemniak, więc nie ma obawy o jakość zbiorów.

gatunek Vega

Jest to kolejny przedstawiciel wczesnych ziemniaków. Bulwy on krugloovalnoy kształt z żółtej skórce i miąższu. Pąki na owocach prawie żaden. Nadaje się do wytwarzania w dowolnej postaci. Ziemniaki Vega lubi wilgoć, więc przed kwitnieniem krzewów powinny być podlewane. Waga jednej bulwy sięga 85-100 gramów. Na jeden hektar powierzchni zasiewów, można wykopać do 400 ton na zbiorach. Bulwy można oprzeć raka i złoty nicieni. Roślina wysoka ziemniaków. Kwiaty ma duże, białe. odporne na suszę i wilgocią ziemniaczanej. Odmiana ta może być przechowywany przez dłuższy czas. Podobnie jak każdy inny odmiany ziemniaków wymaga leczenia bulw przed sadzeniem, aby właściwości ochronne zwiększona.

gatunek Inara

Ta odmiana ziemniaka ma dopiero niedawno – w 2013 r. Odnosi się do gatunków wczesnego dojrzewania. Na jego dojrzewania trwa 95-100 dni. Aż pewnego czasu jest on używany tylko w centralnej części Rosji, ale stopniowo rodzaj zaczęła zdobywać popularność w innych regionach. Waga jednej bulwy wynosi 120 gramów. Bulwa długi owal z płytkich oczach. Skórka i miąższ żółty. Na jednym krzaku można dostać 10-12 sztuk. Ziemniak Kształt owalny, z żółtej skóry i ciała. Nadaje się do przechowywania, jak również ma doskonałe smaku. Gatunek ten jest uważany za najbardziej od chwili. Odmiany ziemniaka Inara odporne na różne patogeny. Krzewy rosną średniej długości, jasne zielone i białe kwiaty.

Powyższe gatunki są stosunkowo nowe. Do żniwa przynosi radość, trzeba wiedzieć, jak sadzić ziemniaki i dbać o niego.

Kiedy sadzić ziemniaki

Do zbiorów była dobra, trzeba prawidłowo określić odmian ziemniaków. Są gatunki, które mają korzenie tylko w pewnym obszarze o charakterystycznym klimacie. Jak już wiadomo, wszystkie odmiany są pogrupowane według wcześniejszego wyglądu. Na tej podstawie określa harmonogram sadzeniaków lądowania:

 • Wczesne ziemniaki sadzi się na początku kwietnia. Zbioru może być średnio 55 dni, ale te odmiany nie nadają się do przechowywania.
 • Średnie wczesne ziemniaki. sadzone również w kwietniu. Kopać żniwa po 60-65 dniach. Ale na pokład tego rodzaju, jest jedno małe zastrzeżenie – trzeba kiełkującego sadzeniaki.
 • Mid-roślina może być od kwietnia do maja. Dojrzewanie wystąpić w pierwszych dniach sierpnia. Aby to zrobić, ziemniaki trzeba 85-90 dni. Bulwy tych odmian muszą być poddane obróbce przed chorobami i wirusami.
 • Srednepozdnie i bardzo późne odmiany. Umieść ten rodzaj maju i czerwcu. Dojrzewanie uprawy potrzeba 120 dni. Usunięty takich ziemniaków pod koniec września.

Wielu ogrodników, aby uzyskać dobre plony są sadzone kilka odmian ziemniaków, które dojrzewają stopniowo, w odniesieniu do żywności i przechowywania. Nie zaleca się tę kulturę roślin, aż temperatura gleby osiąga 8 stopni powyżej zera. Optymalna głębokość sadzenia wiosną – nie więcej niż 10 cm.

Podstawowe zasady sadzenia ziemniaków

Przedstawione zasady pomogą sadzeniaków roślina prawidłowo, aw rezultacie uzyskać dobry plon.

 • Zasada 1. Gleby do sadzenia ziemniaków powinny być przygotowane wcześniej. Jest dezynfekcji słabym roztworem nadmanganianu potasu, a następnie suszy.
 • Zasada 2. Ziemniaki najlepiej rosną w słonecznym miejscu.
 • Zasada 3. Wybierz optymalną głębokość sadzenia sadzeniaków. To zależy od tego obszaru do sadzenia. W zimnych północnymi ziemniaki są sadzone na głębokości 10 cm, w jałowych – 20 cm, a w obszarach o glebach gliniastych – 8 cm.
 • Zasada 4. Rozstaw. To wszystko zależy od odmiany: Early sadzone grubsze niż później i srednepozdnie.
 • Zasada 5. Aby obliczyć wskaźnik ilości sadzeniaków. Na przykład 100 metrów kwadratowych na lądowania Całości Bulwy średnią wielkość potrzebuje około 600 sztuk, małe bulwy – około 750-800 części ziemniaczanej kapusty lądowania oraz – 1,000.

Znając podstawowe zasady sadzenia, musimy zdecydować się na metodzie. Kilka z nich.

Sposoby sadzenia ziemniaków

Można także przejść bezpośrednio do lądowania przez sadzeniaków. Odmiany różnią i wymagają indywidualnego podejścia. Rozważmy kilka sposobów sadzenia ziemniaków:

 • Metoda 1. Tradycyjny sposób kwadratowy klastra. Aby to zrobić, należy podzielić na działki o wielkości kwadratów o wymiarach 50 x 50 cm, aby cykl, w której są zasadzone sadzeniaki.
 • Metoda 2. Ruch lądowania taśmy, występuje tylko w 2 linii w temperaturze 30 do 100 cm. Bulwy nie zapisane i posypane na wierzchu warstwy ziemi nie jest większa niż 3 cm. Szeroki odstęp pomaga w leczeniu ziemniaków. Sposób ten zwiększa efektywność uprawy średnio o 30%.
 • Metoda 3. Metoda wykop. Kopania rowu 20-25 cm głębokości i 35 cm szerokości. Na dole stosu od resztek roślin i chwastów, górna warstwa jest wypełnione humusem oraz popiół nawozu. Z góry stosu kiełkujących nasion i pokryte ziemniaki z gleby. Odległość pomiędzy wykopów wytworzenia około 70 cm.
 • Metoda 4. Dorastając w oddzielnych łóżkach. W tej metodzie każdej bulwy ziemniaków są sadzone w łóżku oddzielnych prętów lub beczek. Wnętrze jest wypełnione wszystkie niezbędne składniki odżywcze i ziemniaków roślin.
 • Metoda 5. Sadzenie pod słomą. Sposób ten może być dowolne sadzeniaki roślin. Takiego sposobu, dowolnego typu. Słoma umożliwia zachować wilgotność i zapobiega chwastów rośnie. Ziemniaki nie trzeba Hilling.

Koszt i miejsce zakupu sadzeniaków

Sprzedam ziemniaki potrzebują tylko od sprawdzonych dostawców. Istnieją specjalistyczne sklepy, które sprzedają sadzeniaki. Stopnie są dość zróżnicowane, można je łatwo pomylić. Dlatego ignoranci ogrodnicy muszą najpierw uzyskać poradę jakości. Zakup na rynku, konieczne jest, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie może dać błędne informacje o tym, jak sprzedać sadzeniaki. Cena zaczyna się od 20 rubli za kilogram.

Ziemniaki – najbardziej bezpretensjonalny upraw warzyw, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji. Poprzez zakup sadzeniaki, można wybrać ulubiony sposób sadzenia. Obecnie istnieje wiele rodzajów tego warzywa. Powyżej jest tylko częściowa lista początku i połowy sezonu upraw roślinnych. Jeśli nie ma możliwości dodatkowego podlewania i opieki, w tym materiał siewny w każdym razie dają dobre plony.

W tym artykule przyjrzeliśmy nasion ziemniaka. Odmiany przedstawione powyżej są dostosowane do w każdym terenie Federacji Rosyjskiej. Powyższe metody i zasady sadzenia, które pomogą Ci uzyskać dobrą jakość plonu.