281 Shares 8722 views

Evgeni Nabokov – legendarny bramkarz

Evgeni Nabokov jest rosyjski bramkarz, który spędził większość swojej kariery grał w NHL. Bramkarz pewno miał świetlaną karierę. Zdobył wiele zwycięstw w mistrzostwach klubowych i na arenie międzynarodowej.


Zacznij sportową drogę

Evgeni Nabokov urodził się 25 lipca 1975 w Oskemen. Dowiedz się słynny bramkarz hokej stał się lokalna szkoła hokeja. Już w autokarach dzieciństwa widzieliśmy wiele talentów Eugene. Jest wcześnie stał podłączony do głównego zespołu „Torpedo”. Jego debiut na lokalnym zespołem odbyła się w 1992 roku. Nie grał przez dwa sezony, a następnie udał się na podbój rosyjskiego Superleague. Evgeni Nabokov był graczem w Moskwie „Dynamo”. Powodem wyjazdu był fakt, że poziom gry w Rosji jest znacznie wyższa niż w ojczyźnie.

Sprawdź ocean

W projekcie, który miał miejsce w 1994 roku, Eugene w dziewiątej rundzie wybranego klubu, „San Jose Sharks”. Jest mało prawdopodobne, że NHL wyobrazić, jak skuteczne będą ich wybór. Niemniej jednak, po odejściu w 1997 Ocean Evgeni Nabokov nie została ujęta w „Rekiny” z najsilniejszej lidze świata. Pierwsze dwa sezony w nowym kraju, zaczął w lidze dla klubu AHL „Kentucky Torobeyds”. Jego występy to rosyjski bramkarz udowodnił, że jest w stanie grać dla klubu „San Jose Sharks”.

Debiut w NHL

Po raz pierwszy wszedł na boisku w pierwszej koszulki wybitnego klubu w styczniu 2000 roku. Nabokov w trakcie gry zastąpił bramkarza Steven Shields. Szesnaście dni po debiucie Evgeni Nabokov grał pełny mecz. Konkurencyjne „San Jose Sharks” był zespół z Kolorado, który bronił bramki w tym czasie bramkarza gwiazda Patrik Rua. Bramkarze w tej grze pokazał solidną grę. Nabokov nie opuści swojego znakomitego przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 0: 0. Nabokov odpychane 39 strzałów. W swoim pierwszym sezonie grał 15 meczów. W następnym sezonie, Eugene również sporadycznie pojawił się na boisku.

Ciąg dalszy kariery

Nabokov szansę zdobyć przyczółek w klubie „San Jose Sharks” pojawił się w sezonie 2000-2001. Głównym bramkarz „Shark” został ranny od dłuższego czasu wypadł z drużyny. Trener powierzył Nabokova w bramce. W tym sezonie, bramkarz został uznany za najlepszego debiutanta NHL, a on jest uznawany za najlepszego gracza tygodnia. W sezonie, Nabokov udowodnił, że powinien on być głównym bramkarz „Rekiny”. Ten rosyjski bramkarz grał w „Shark” dziesięciu sezonów. W tym czasie jego zespół tylko raz udało się dokonać playoffs Stanley Cup. Pomimo doskonałej grze drużyny i bramkarz przez 10 sezonów, klub z San Jose nigdy nie udało się wygrać Puchar Stanleya. Pod koniec sezonu 2009-2010 okres obowiązywania umowy zawartej z Nabokov dobiegła końca. Zespół był w stanie zgodzić się z bramkarzem w sprawie warunków nowego kontraktu i zdecydował się na powrót do Rosji.

Powrócić do Rosji

Nabokov przeniósł się do Rosji i stał się graczem Petersburg „SKA”. Rosyjscy fani byli bardzo zadowoleni, aby zobaczyć ponownie Nabokov w Rosji. Eugene podpisał kontrakt po podpisaniu który był najlepiej opłacanym bramkarz KHL. Ale w Rosji, kariera Jewgienij nie wyszło z powodu trudności doświadczanych przez jego rodzinę. Fani byli zachwyceni, aby taki strzał, jak Eugene. Nabokov zdjęcie z żoną i dziećmi zawsze zabiera ze sobą na wycieczki. Kocha swoją żonę, Tabitha, córkę Emmę i syna Andrzeja. Mają do tej pory nigdy nie zostały do Rosji. Jego rodzina nie była w stanie osiedlić się w Petersburgu, a Nabokov miał wyjechać ponownie do gry w NHL. Po powrocie do NHL, grał na "Detroid Red Wings", "New York Islanders" i "Tampa Bay Lightning".

Evgeni Nabokov, którego zdjęcia są często postrzegane w magazynach sportowych, jego praca osiągnęła sławę. Wszedł do historii światowego hokeja. W 2015 roku legendarny bramkarz ogłosił zakończenie swojej udanej kariery w klubie „San Jose Sharks”, gdzie spędził większość gry.