868 Shares 7379 views

Przygotowanie "Xidifon": instrukcje użycia i opis

Wskazówki dotyczące stosowania leku "Xidifon" dotyczą grupy leków, których stosowanie ma na celu regulowanie wymiany wapnia i fosforu w organizmie. Regularne spożywanie tego leku może skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo osteoporozy i zapobiegać powstawaniu kamieni. Ponadto lek "Xidiphon" (instrukcja użycia potwierdza to) zapobiega agregacji i wzrostu kryształów tak zwanych "soli wapnia" zawartych w moczu i działa jako doskonałe narzędzie prewencyjne patologiczne zwapnienia tkanek miękkich. Ponadto lek ten przyspiesza usuwanie metali ciężkich i ma umiarkowane działanie przeciwzapalne.


Przygotowuje się preparat "Xidiphon", którego cena wynosi około sześciuset do sześciuset pięćdziesięciu rubli, w postaci bezbarwnego 20% roztworu przeznaczonego do przygotowania 2% mieszaniny do kolejnego spożycia.

Skład tego środka jako głównego składnika obejmuje dwadzieścia gramów soli mono-potasowej dihydratu kwasu 1-hydroksyetylideno difosfonowego. W roli dodatkowych substancji to wodorotlenek sodu i woda oczyszczona.

Przepisać instrukcje dotyczące stosowania leku "Xidiphon" zaleca zarówno dorośli, jak i dzieci, jako środek regulujący metabolizm wapnia w różnych chorobach nerki i kamicy. Ponadto, ten lek jest konieczny w leczeniu nadczynności przytarczyc, hiperwalitaminą D i śródmiąższowym zapaleniem nerek. W leczeniu osteoporozy, a także w zapobieganiu jej rozwojowi i osteopenii, podaje się również podanie roztworu "Xidifon". Opinie te świadczą również o dobrych wynikach jego zastosowania w kompleksowej terapii takiej choroby jak astma oskrzelowa (w tym astma oskrzelowa zależna od hormonów ).

Weź firmę producenta sprzętu kategorycznie zabrania tych osób, które cierpią na hipokalcemia lub nadwrażliwość na którykolwiek z składników przedstawionych w kompozycji. Ponadto nie zaleca się stosowania leku "Xidiphon" instrukcji dla kobiet, które nosić dziecko, i młodych matek karmiących piersią. Ze szczególną ostrożnością lek ten jest zalecany u pacjentów z przewlekłym zapaleniem jelita grubego i osób z obniżoną czynnością nerek. W tym ostatnim przypadku producent zaleca dostosowanie reżimu dawkowania i schematu dawkowania bez uszkodzenia.

Jeśli chodzi o niepożądane reakcje i możliwe działania niepożądane związane z podawaniem roztworu "Xidifon", pierwszą rzeczą, którą należy tu wymienić, jest stosunkowo wysokie ryzyko zaburzenia żołądkowo-jelitowego. Ponadto, zdaniem ekspertów, może wystąpić zaburzenie metaboliczne i nudności. Poszczególne grupy osób mogą również wystąpić wysypka, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, świąd i zaczerwienienie skóry.