471 Shares 8654 views

Była świąd skóry. Przyczyny?

Prawie każdy zna to uczucie, co jest prawie niemożliwe do poradzenia sobie. Jest to jedna z najbardziej ostrych uczuleń skóry, która powstaje z powodu łagodnego bolesnego podrażnienia, nieco zdeformowanego i nie dającego odpoczynku osobie. To jest swędząca skóra. Zdaniem ekspertów, przyczyny tego nie są konsekwencją jakiegokolwiek stymulowania receptorów. Najczęściej jest to spowodowane przez różne czynniki zewnętrzne (egzogenne). Postępuje bardzo ostro i wyraża się w postaci pojedynczych napadów drgawkowych. Może wystąpić i wyrażać wewnętrzne czynniki (endogenne) świąd skóry. Powodem jego powstania w tym przypadku są różne rodzaje chorób ciała. Może to być dość długie (od kilku tygodni do kilku lat) i przynosi dużo dyskomfortu.


Skóra świądu w prawie wszystkich przypadkach towarzyszy silne czesanie skóry i zwiększenie rozmiaru gruczołów chłonnych. Z nieprzyjemnego uczucia czołgania czołgającego się do ostrego mrowienia i gryzienia – wszystkie te objawy są typowe dla takich chorób, jak świąd.

Przyczyny egzogennych gatunków mogą wiązać się z różnymi zmianami temperatury, stosowaniem domowych lub przemysłowych związków chemicznych oraz ukąszeniami owadów. Endogenny wygląd może wystąpić z różnych powodów, począwszy od różnych stanów emocjonalnych i nerwowych, kończących się na menopauzie, przedmiesiączkowym i świąd u kobiet w ciąży. Różne zaburzenia naczyniowe związane z predyspozycją i zaburzeniami krążenia, zaburzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca, zaburzenia układu trawiennego i zatrucia organizmu – powodują swędzenie skóry.

Leczenie w każdym indywidualnym przypadku wymaga zbadania pacjenta i identyfikacji dokładnych przyczyn. Tak więc seniczne świąd może być szczególnie trwałe i występuje u mężczyzn, których wiek przekracza sześćdziesiąt lat. Jest wyrażany w ostrych, a przede wszystkim nocnych atakach i występuje z powodu odwodnienia skóry, rozwiniętej miażdżycy tętnic i zaburzeń endokrynologicznych.

Jednym z typów, które powodują wiele dyskomfortu jest świąd skóry skórnej, przyczyny jego powstania to hemoroidy, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie okrężnicy, zaparcia, a także niepewność osoby i korzystanie z drukowanych rodzajów papieru. Obrzęk płciowy jest również nieprzyjemny, co jest głównie złym samopoczuciem i występuje w wyniku nerwów seksualnych, w okresie menopauzy, podczas różnych stanów zapalenia narządów płciowych, dna moczanowego, cukrzycy, podrażnień skóry moczem, trichomonad i białych. Jeśli mówimy o mężczyznach, problem może pojawić się z powodu niezgodności z partnerem (zwiększona kwasowość wydzielin w pochwie) lub stosowanie środków antykoncepcyjnych działania lokalnego, a także z powodu zapalenia gruczołu krokowego i zapalenia tkanki łącznej.

Można powiedzieć, że są to główne typy świądu iw innych miejscach występuje znacznie rzadziej. W szczególności, świąd jest możliwy w przypadku tibii u chorych z żylakami. Zimą możliwe są nieprzyjemne doznania w kończynach spowodowane hipotermią. Zjawisko to jest typowe dla tych, którzy nie dbają o siebie lub, przeciwnie, ci, którzy często myją się z użyciem różnych środków czyszczących, przyczyniając się tym samym do silnego nadmiernego wysychania skóry. Każdy obszar skóry podczas gojenia towarzyszy lekki swędzenie. Przy zaburzeniach nerwowych i naczyniowych świąd jest możliwy w pachach, na łopatkach, policzkach, powiekach, podeszwach i palbach.

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie dokładnej przyczyny, a następnie kontynuowanie leczenia. W każdym przypadku zalecane spożycie wapnia, piroterapii, witaminy B, kwasu nikotynowego i leków przeciwhistaminowych. Stosuje się pocieranie skóry, aw niektórych przypadkach kąpiele siedzące. Świąd skóry – nieprzyjemne uczucie i doświadczony lekarz zawsze pomagają zidentyfikować przyczynę iw krótkim czasie, aby go pozbyć.