106 Shares 3120 views

Certyfikaty dla dzieci: aspekty pedagogiczne i psychologiczne

Rodzice starej szkoły czują, że umiejętność dla dzieci są stosowane jedynie szkody w rozwoju osobistym i psychicznego. Według nich, dzieci są z natury samolubne i dumny, a prezentacja dyplomów w świątecznej atmosferze tylko wzmacnia negatywne cechy osobowości (narcyzm, duma, arogancja, próżność). Rozważmy ten czynnik bardziej szczegółowo w artykule.


Jakie są stopnie, dyplomy dla dzieci?

Do tej pory istnieje wiele dyplomów i certyfikatów dla różnych okazjach:

 • Przejście do innych grup wiekowych;
 • Koniec przedszkolnym instytucji edukacyjnych;
 • Wygrywając konkurencję;
 • uczestnictwo w zajęciach sportowych;
 • wstęp do szkoły;
 • Gratuluję tego ważnego wydarzenia w życiu;
 • cechy osobowości wybór;
 • Sukces edukacyjny itp

Certyfikaty dla dzieci są kolorowe arkusz tektury (w niektórych przypadkach, laminowane) z ulubionymi postaciami z bajek, gotowe życzenia, pieczęci i podpisów. Najlepiej jest kupić certyfikaty, na którym znajduje się miejsce na imię i nazwisko dziecka. Taki dokument starsze dzieci bardziej cenione i postrzegane jako małe zwycięstwa!

Dziś można kupić w ciągu liter papeterii gotowych dla dzieci, witryn pobierania, lub zrobić to samemu w programie „Photoshop”. Z samo- produkcji artykułów piśmiennych uwagę na harmonijne połączenie wzornictwa i gratulacje podanych powodów do dostawy. Lepszy obraz, gdy dziecko może zrozumieć, za co został wyróżniony certyfikatem!

Wady listów

Szkody dla rozwoju umysłowego poszczególnych liter dla dzieci są stosowane, gdy dorośli dewaluacji znaczenia dyplomów. Co jest taki certyfikat? Jest to dokument, który potwierdza szczególne zasługi dziecka, niezależnie od tego, czy nauczył się iść do toalety na własną rękę, aby wydostać się z pokoju, poczytać książkę lub porozmawiać ze swoimi dziećmi.

Nie należy podawać certyfikatu na każdą okazję, ponieważ wtedy dziecko będzie trudno konkurować z innymi dziećmi. Przedszkolaki muszą zrozumieć, że dokument jest podana tylko za wybitne osiągnięcia, ale każdy we własnym zakresie. Na przykład, Wasia, który zawsze walczy, dał świadectwo dobrego zachowania i Alice, która boi się mówić publicznie, otrzymał nagrodę za odwagę.

Studenci już w inny sposób, biorąc pod uwagę wartość certyfikatów, które są silne tylko o zwycięstwo w działaniach szkoleniowych. W tym dyplom z miejsc nagrodzonych są cenione bardziej niż pocieszających listów uczestnictwa. Jeśli dorośli przegap tego momentu dotarcia o prawidłowej percepcji zwycięstw i porażek, negatywne cechy mogą rozwijać u dzieci: lęk, strach, niepewność, zazdrość, zazdrość, snobizm, arogancja, zarozumiałość.

Zalety litery

Przy odpowiednim pedagogicznych procesowych, nauczycieli i rodziców na dzieci czytania i pisania odegrać pozytywną rolę.

 1. Dziecko właściwie ocenić swoje możliwości i mocne strony.
 2. Opracowany odbicie, samoocena, poczucie własnej wartości.
 3. Dziecko rośnie emocjonalnie sferę zmysłową i wolę zwycięstwa.

Jeżeli certyfikaty są wydawane w świątecznej atmosferze, gdzie wszystkie dzieci są w strój formalny, nauczyciele ogłosić zaliczek mikrofonu z muzyką, a następnie każde dziecko rozumie, że został wyróżniony za swoje usługi! Czynnik ten pomoże mu wygrać „miejsce w słońcu” w późniejszym dorosłym życiu.

Praca ze starszymi dziećmi powinna być prowadzona w tym duchu, że możliwe jest uzyskanie certyfikatów nie tylko za ich udział w różnych konkursach i wydarzeniach, ale także dla „naprzód”. Oznacza to, że porównując przeszłych sukcesów w nowym roku szkolnym, ustawić poprzeczkę wyżej. Certyfikaty te wskazują osobistego rozwoju dzieci i wypełnić portfel szkole.