355 Shares 4289 views

Po uwolnieniu „Rinofluimutsil” dla dziecka?

Ostatnio pracownicy apteki, pediatrzy, lekarze laryngolodzy i nawet moja mama na forach powinni kupować „Rinofluimutsil” dla dziecka z zimna. A niektórzy nie przestają śpiewać tego narzędzia jako cud, inni podkreślają jej bezużyteczność i nieefektywność. Tak więc szczegółowo przeanalizować zalety i wady tego leku.


Wygląd, przechowywania, wskazania i przeciwwskazania rozpylania

Sprzedaż „Rinofluimutsil” na papierze zwykłym (nie dla dzieci) pakowany w szklanej butelce z ciemnego białe końcówki. Ten płyn jest bezwonny, bezbarwny, chociaż niektórzy rodzice przypisują ten sprayu smak miętowy i konsystencję spada (zwrócić uwagę na fakt, że lek ten nie spadnie, a spray). Ale kiedy pryskał w sprayu do nosa, czujesz silny „gorzki” jet. „Rinofluimutsil” dla dziecka szczególnie nieprzyjemne, powoduje pieczenie, choć czyści nos.

Przechowywane sprayu po dwudziestu dniach stosowania, ale w zamkniętej formie może być więcej niż dwa lata w lodówce. Jeśli dziecko lub dorośli chorują często, następnie po użyciu tego leku należy wyrzucić, nawet jeśli opuścił ponad połowę cieczy.

Gdy ta sprayu może być stosowana?

Przypisywanie „Rinofluimutsil” dla dzieci i dorosłych z poważnymi chorobami, towarzyszy katar, jeżeli:

  • dziecko zaczyna zielony, biały lub żółtawy smark;
  • dziecko nie może dmuchać nos, chociaż istnieje silne przekrwienie błony śluzowej nosa ;
  • ciężkie obrzęki w korku nosa i ropne;
  • zdiagnozowana „ostry nieżyt nosa” lub „zatok”.

Nie zaleca korzystania z tego sprayu dla kobiet w ciąży i karmiących matek, dzieci poniżej 3 lat (chociaż istnieją przypadki, w których to narzędzie subskrybowanych pediatra w 1,5-letniego życia), osoby z układu krążenia zabolevaniemi, arytmia, nadciśnienie.

„Rinofluimutsil”: instrukcje użytkowania dla dzieci i dorosłych

Niemowlęta wkraplano dziennie wynosi nie więcej niż 3 razy w jeden „puff” do każdego z nozdrzy w pozycji pionowej zgodnie z następującym schematem:

  • najpierw umył nos z wody morskiej;
  • niech dziecko dmuchać nos w 10 minut – potem posypać „Rinofluimutsil”;
  • Po upływie kolejnych 10 minut zakopać krople do nosa, które łagodzą obrzęk, zapalenie i łagodzi błony śluzowej nosa.

Podczas rozpylania tryska, to efekt będzie natychmiast zobaczyć: z nosa za każdym razem pójdzie spienione śluzu w dużej ilości biały, żółty lub zielony. Pomimo faktu, że dziecko bierze ten lek nie przynosi przyjemność, ulga przychodzi szybko, więc staram się mieć ostatnie oczyszczenie nosa miało miejsce tuż przed snem (20-30 minut). Nie stosować podczas prostego głowy zimno „Rinofluimutsil” (instrukcja dla dzieci jest wyraźnie nakazuje).

Dorośli mogą używać sprayu 3-4 razy, lecz nie więcej niż 20 dni. Fakt, że „Rinofluimutsil” – środek zwężający naczynia krwionośne lek uzależnia. Wielu dorosłych używać tego aerozolu w zatoki. Jednak należy zwrócić uwagę, że „Rinofluimutsil” dla dzieci i dorosłych nie jest bezpieczny, więc używać go wyłącznie na receptę.