525 Shares 1587 views

Svensky Monastery (Briańsk): historia i zdjęcia

Nie daleko od miejsca, w którym szeroka i zamożnych Desna wpada do jej młodsza siostra Sven rzeki, górujący nad brzegiem murach klasztoru, otrzymał od niej swoją nazwę i jest znany jako Wielki męskiego klasztoru Zaśnięcia Svensky. Założona w 1288 roku, jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych w Rosji.


Choroba z pobożnego księcia

Z jego podstawy jest legendą, która powstała, gdy mamy pewność, braci z klasztoru, a nie od zera. Mówi nam, że prawa tych krawędzi pod koniec XIII wieku, pobożny książę Czernihowie i Debryanskogo Romana Mihaylovicha raz zrozumiał poważną chorobę – zaczął oślepnąć, tak, że każdy dzień znikał w oczach z białym światłem. Nie było w tym czasie na książęcym dworze uzdrowicieli, oraz zapoznać się wiedźmy i czarnoksiężnicy – broń Boże! – po wszystkich ochrzczonych. Co mógł zaufać? Tylko miłosierdzie Boga.

Który wysłał księcia archimandryta miejscowego klasztoru w Kijowie, przyprowadził go do cudownej ikony Matki Bożej, poprzez modlitwy przed którym raz po raz przyznany na uzdrowienie strapionych. Słowo Knyazhye – Prawo i udał się do człowieka, Boga w sposób, zabierając ze sobą pięciu mnichów pokorę serca, ale bardzo silne ciało – czasy były burzliwe, w jakikolwiek sposób mogło się zdarzyć.

Cud oczywisty na brzegu rzeki

Już popłynął z powrotem posłańców Knyazhye na rzece Desna i przeprowadza z nimi cenionych ikonę, gdy nagle stało się z nimi pewną atak – Przed statkiem wesoło krajanie strumień rzeki, nagle zamarł, zatrzymał się przez nieznaną siłą. Nieważne, jak próbuje wioślarzy, bez względu na sposób oparł się na wiosłach, nie mógł poruszać w górę lub w dół. Nic nie robić, jakoś dotarł do brzegu i spędził noc.

W godzinach porannych, wystarczy – nie ma ikony, zniknął! I rzucili się szukać, starając się nie myśleć o tym, co ich nagroda czeka na taką usługę. Ale Bóg jest miłosierny – aby odnaleźć zaginionych. Okazało się, że wśród gałęzi potężnego dębu, stojąc w zakolu rzeki. Choć zastraszyć mnichów, ale nie odważył się dotknąć obraz i pośpiesznie powiedzieć księciu o incydencie cud. On nie był powolny do stawienia się i padając na kolana i modlił się. Po tym, wszystko się zgodnie z prawami gatunku – widok księcia, i polecił, aby założyć w tym miejscu siedziby, zachowanych i znany jako klasztor Svensky.

Nawiasem mówiąc, ciekawy szczegół – w starożytności rzeka Sven, dał nazwę klasztoru, zwany świń i siedziby odpowiednio nazwano swinish, co było bardzo dissonant i podawać przyczyny niewłaściwych żartów. Aby zaradzić tej sytuacji, w XVII wieku zdecydowano się zmienić tylko jedną literę w nazwie, ale musiała zostać zmieniona, a cała rzeka. Od tamtej pory, a wyglądał na mapie Sven rzeki, a wraz z nim i Klasztor Svensky.

Stworzenie Czcigodny Alypius

Ikona, tak cudownie uzdrowiona książę stał się głównym sanktuarium nowo utworzonego klasztoru. Na desce do wielkości 68h42 cm przedstawia NMP siedzi na tronie i trzymając w rękach starożytnego Dzieciątka vozdevshego błogosławiąc w prawej ręce. Po obu stronach tronu przedstawiono świętych Teodozjusz Pechersky pracowników cud i Antony.

Autorstwo przypisuje się ikonami Wielebny Alípio włączonych bizantyńskich artystów, którzy pracowali w 1088 roku w Kijowie-Pechersk. Dane te są znane ze względu na fakt, że ikona rewolucji popadł w zbiorach Galerii Trietiakowskiej i przetrwał do dnia dzisiejszego.

Klasztor Świętej Wniebowzięcia Svensky utworzona wśród gęstych lasów Bryansk, stał się kolebką wielu pustelników, na pustyni. Wiadomym jest, że dziesiątki swoich mnichów, którzy zwrócili się błogosławieństwo opata, należy odciąć się od świata w nieprzeniknionych zarośli, zbudował sobie nędznej celi i prowadzić życie pełne postu i modlitwy. W klasztorze pojawiają się one tylko do spowiedzi i komunii. Ta forma ascezy religijnej upowszechnił się na początku XVIII wieku, a następnie przechowywać przez długie lata.

Odżywiają Groźny

Pierwszy kamień budowa klasztoru, a wraz z otaczającym go obszarze Briańsk, stała się Katedra Wniebowzięcia NMP, zbudowany na rozkaz Iwana Groznogo. Wiadomym jest, że w przyrodzie diabelski brutalność król zaskakujące połączenie skrajnego religijności. Dołączanie okrutnej egzekucji niewinnych ludzi, był wtedy w stanie stanąć na końcu noc w modlitwie za spokój ich dusz.

W ramach przygotowań do wojny inflanckiej, pobożny cesarz nie skąpić na składki do świętego miejsca zamieszkania. Nie przechodzą obok i Svensky Założenie klasztoru, który był w tym czasie i ufortyfikowanej twierdzy i ważnym ośrodkiem duchowym. Do dnia dzisiejszego zachowały się dokumenty archiwalne pokazujące wprowadzony wielokrotnie im datki. W szczególności, w 1561 Svensky Monastery (Briańsk) otrzymał od niego znaczną sumę po śmierci żony, Anastasia. Nieco później, zostały one wykonane pieniądze zbudować świątynię na cześć Caves Wonderworkers Antoniego i Teodozjusza.

Najazdy obcych adwersarzy

Ale widocznie nie pobłogosławił Pan datek morderca króla – w 1583 roku Litwini, z którymi prowadził wojnę, zdobyty Klasztor Svensky i splądrowali wszystko, co mógł znieść spalone. Cudem przeżył tylko ikonę Svenskaya Matki Bożej. Długa i ciężka praca została reaktywowana po klasztorze, ale w 1664 roku ponownie zaatakowany gniew Boga – ten czas stała się łupem Tatarów krymskich.

Tym razem, aby podnieść się z popiołów murów klasztornych było łatwiejsze, ponieważ więcej z trzech lat przed klasztor został przydzielony do Kijów-Pechersk, a stamtąd do regionie Briańsk była możliwa pomoc. Dzięki niej klasztor w 1679 roku wzniesiono Brama Kościół Oczyszczenia, przetrwały wieki i zachowały się do naszych czasów.

wizyty royals

Svensky Klasztor odradza się z popiołów pamięta wielu wizyt królewskich osobistości. Wiadomym jest, że w 1708 roku nie odwiedził Piotra I, a nawet na noc. Dom, w którym cesarz spędził noc, żyć aż do rewolucji, i to pokazało wszystko przychodzi jako zabytkowy. Inny świadek wizyta króla – dąb obsadzone przez mnichów na cześć tego wydarzenia stoi do dziś, również przyciąga uwagę wielu turystów i pielgrzymów.

Podczas jednej ze swoich wypraw odwiedził mury Svensk Założenie klasztoru i cesarzowa Katarzyna II. Łapiąc główną świątynię w bardzo zaniedbany i wymaga natychmiastowej naprawy warunku, że zdobyłem sześć tysięcy rubli, który wkrótce został całkowicie przebudowany. Bo został wybrany bardziej komfortowe, suche i wyższe miejsce w środku klasztoru.

Przed początku XX wieku Svensky NMP Klasztoru (Briańsk) żyli w pokoju i dobrobytu. Wciąż w jego skarbcu otrzymał hojne datki od obywateli i Bóg miłujący pań domu panującego. W pobliżu murów klasztoru ryknął Fair jest jednym z największych w zachodniej części Rosji, a Bóg kochający mnisi modlili się za króla i ojczyznę. Trwało to aż do 1917 roku.

Czasy Advent dashing

Od początku lat dwudziestych bolszewicy doszli do władzy rozpoczął stopniowe, ale systematyczne zamknięcie klasztoru. Kiedy kraj kampania przejąć własność kościelną, rzekomo mających na celu walkę z głodem, z klasztoru podjęte wszystkiego, co było interesujące dla nowego rządu.

Od świątynie wynos naczyń kościelnych, zebranych przez wiele stuleci, zostały usunięte i wysłane do stopił dzwony i ikony z bezwzględnie pozbawiony wynagrodzenia złota i srebra. Wydawało się, że najeźdźców czasy powrotne litewskie i tatarskie. Systematyczna grabież kontynuowano do 1926 roku, po którym Svensky klasztor został zamknięty.

Grzech śmiertelny Rykhlova kapitan i wszyscy, którzy z nim byli?

Kolejnym etapem niszczenia zabytków historycznych i kulturalnych przyszedł w 1930 roku, gdy na zlecenie władz miasta większość budynków klasztornych rozebrano. Został wysadzony i Katedra Wniebowzięcia NMP, więc z powodzeniem odbudowany z datków Katarzyny II. Fala wybuchu uszkodzony i znajduje się obok świątyni jaskinie cud pracowników, pozostawiając tylko niższa kondygnacja starych budynków. Svensky Założenie Monastery (Briańsk) przestała istnieć.

Ten akt wandalizmu zostało popełnione przez grupę radzieckich dywersantów. Historia zachowała nazwę ich dowódcy – kpt Rykhlov. Po tylu latach już nie żyje, a my możemy tylko mieć nadzieję, że Pan posłał go do pokuty w godzinie śmierci do przestępstwa i nie pozwól odejść do innego świata, z duszą, obciążone przez tego strasznego grzechu.

Ruiny zwrócony przez ludzi

Ale koło historii nie stoi w miejscu. Kreda w całym kraju, wszystkie trudności, które spadły na jego udział w XX wieku, w końcu spadł Rosji w burzliwym oceanie restrukturyzacji. W 1992 Svensky Monastery (Briańsk) został zwrócony do zarządzania kościoła. Przez ten czas, od wszystkich dawnych budynkach zachowały się tylko wymagające remontu Gromnicznej i Kościoła Przemienienia i resztki murów klasztornych, oraz szereg dawnych budynków gospodarczych, są w złym stanie.

Również inne budynki zostały zniszczone, a większość z nich nie ma nawet śladu, aw ruinach dawnego trudno było znaleźć, znana z dokumentów archiwalnych Klasztor Svensky (Bryansk). Zdjęcia opublikowane w artykule, dają wyobrażenie o skali prac prowadzonych.

Uwielbienie w świątyniach regenerowany

Natychmiast zaczął przywrócenie dawnego kompleksu architektonicznego. Przede wszystkim remonty i odbudowa przeprowadzono w dwóch pozostałych kościołach, które są teraz w ich pierwotnej postaci po raz kolejny stała się miejscem regularnych usług, które po latach zapomnienia wznowione Klasztor Svensky. Harmonogram odbyło się w ich usług nie różni się zbytnio od harmonogramu innych cerkwiach.

W dni powszednie, usługi rano rozpocząć o godzinie 8:00 i wieczorem o godzinie 17:00. W niedziele i święta odbywają się również późne liturgię. Zaczyna się o 10:00. Wszystkie inne nabożeństwa i procesje religijne odbyły się w klasztorze w połączeniu z różnych świąt, można znaleźć na przynależność do jego strony internetowej. Po renowacji ruin świątyni Antoniego i Teodozja Pecherskih, ukończony w 2012 roku, to posiada również regularne usługi.

Obecnie trwają prace w celu przywrócenia zniszczonego w 1930 roku, Katedra NMP. Zaczęli w 2005 roku z analizą pozostałych ruin, a także inżynierii i archeologicznych badań Fundacji. Po zakończeniu kuratorium przedstawicieli państw i organizacji publicznych został ustanowiony w 2010 roku, prowadził prace rekonstrukcyjne. Od tego czasu Svensky Monastery (Briańsk) stał się miejscem, gdzie powszechne budownictwo.

Pielgrzymka do siedziby

Stopniowo życie monastyczne wraca do swoich dawnych murów. Podobnie jak w latach ubiegłych, w pośpiechu tutaj pielgrzymi pragnący uczcić relikwię, która jest wciąż dla ludzi prawosławnych jest Svensky Monastery (Briańsk). Jak dostać się do niej można znaleźć w tej publikacji.

Zaleca od stacji kolejowej, aby przejść do Briańsk trolejbusu №1 do „TV Center”, a następnie autobusem №7 do klasztoru. Alternatywnie, z dworca PKS autobusem №7 lub numer taxi 45, 36, aby zatrzymać „Klasztor Svensky”. Zdjęcia dołączone do artykułu, aby pomóc dowiedzieć się dokładnie cel podróży.