100 Shares 3742 views

Dlaczego więdnięcie liści storczyki i jak go uniknąć?

Odmian storczyków są liczne i zróżnicowane. Ogólnie rzecz biorąc, rodzina storczyków jest bardzo obszerna i obejmuje dużą liczbę gatunków roślin. Najbardziej popularne z nich to Phalaenopis różne hybrydy, które można kupić w prawie każdej kwiaciarni. On jest często przedstawiane jako dar, ponieważ sama w sobie jest bardzo piękne rośliny, oprócz kwiatów na długi czas. Ale tu jest upadłe kwiaty, rośliny zaczynają wysychać mecz. Dlaczego więc więdnięcia liści storczyki? Istnieje kilka powodów, dlaczego to może się zdarzyć z zakładu.

Po pierwsze, sprawa może być zbyt częste i obfite podlewanie. Po drugie, bardzo długie okresy suszy mogą być również powodem liście więdną w Orchid. I, oczywiście, szkodniki i choroby mogą również prowadzić do utraty roślina ozdobna, a nawet śmierć. Jak to się zapobiec?

Pierwszy krok – właściwy wybór roślin. Storczyki w doniczkach są sprzedawane w wielu sklepach, ale rzadko wykonywane im właściwej opieki. Rośliny podlewane obficie i często, co prowadzi do stopniowego gnicie korzeni. Taka roślina, która ma dla początkujących ogrodników, prawie zawsze umierają, ponieważ jego system korzeniowy umiera. Dlatego liście więdną przy podlewaniu Orchid która nie jest regulowana. Najlepiej jest wybrać zakład nie jest w kolorystyce, jak i liści i korzeni. Garnki w gatunki storczyków Phalaenopsis zawsze są przejrzyste, więc będzie to łatwe. Nie powinno być żółte, a tym bardziej czarne korzenie ich naturalnym kolorze – zielonym lub srebrzyste. O każdej porze roku, zwłaszcza w zimie, to lepiej wybrać rośliny, które były pojone przez długi czas. Ponadto powinien on być na zewnątrz zdrowy, jego podłoże, a liście nie powinno być błędów, pajęczyny, podejrzane plamy.

Drugi krok – prawo opakowanie na zimno raz w roku. W temperaturze niższej niż 20 ° należy dokładnie pakowane roślin. Najlepiej jest użyć specjalnego papieru, owijając pulę i samego zakładu w kilku warstwach, aby zimne powietrze nie dostać się do środka. Jest to bardzo ważne, ponieważ odmrożenie jest również często przyczyną dlaczego liście więdną w Orchid.

Trzeci etap – leczenie w domu. W ciągu kilku dni, rośliny przystosować się do nowych warunków. W tej chwili nie musimy dbać o nim jako o czymś specjalnym, ale jako środek zapobiegawczy, zwłaszcza jeśli w domu są inne rośliny wewnątrz, trzeba traktować orchidei z różnych szkodników: przędziorków, .. Skala owady, itp roślin powinny być umieszczane w jasnym miejscu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. I, oczywiście, trzeba chronić przed przeciągami.

Czwarty etap – ustalenie prawidłowego podlewania. Phalaenopsis jest znacznie lepiej znosi suszę niż Zatoki. W lecie rośliny należy podlewać częściej niż w zimie. Stosunek sygnału do podlewania nie skrapla się na ściankach naczynia i korzeni zmianą barwy na srebrzystoszara. Zasadniczo, roślina wymaga podlewania raz w tygodniu.

Po zanika orchidea, kwiat skok, gdyby zaczął wysychać, trzeba wyciąć. Jeśli nie ma żadnych zmian z nich, być może, po chwili jeden z jej uśpionych pąków rosnąć oddział, a roślina zakwitnie ponownie.

Teraz już wiesz, dlaczego liście więdną w Orchid, i być w stanie stworzyć optymalne warunki dla roślin w mieszkaniu.