876 Shares 5461 views

Jak gotować w jogurt jogurt w domu

Jogurt ma przyjść do nas z Turcji. Ten produkt mleczarski jest znane nam niedawno, ale już podbił serca wielu naszych rodaków. A teraz wyobraź sobie, jak to poprawiła swój smak i zwiększenie korzyści, jeśli było mniej wszystkie rodzaje emulgatorów, barwników i dodatków do żywności, to nie jest zbliżony do naturalnego. Dlatego myślenie ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie, jak się przygotować na jogurt jogurt, zwłaszcza, że to proste urządzenie można kupić teraz w dowolnych urządzeń sklepowych.


Istnieje wiele korzyści dla produktu krajowego. Można bez końca eksperymentować z założeniem – podejmuje Buffalo, koziego mleka, ghee lub śmietany. Jest również możliwe, aby osiągnąć różne grubości. Dodany jako przyprawy smakowe różnych owoców, kakao, kokos, cynamon, jednym słowem, marzenie ad libitum. Będzie to przydatne i smaczne, a co najważniejsze, ściśle przestrzegać instrukcji, jak przygotować jogurt na jogurt.

Tak więc zacząć od podstaw – mleko. Powinno być bez cięcia (nie mniej niż 3%). Jednak mleko kozie jest odpowiednia dla miłośników tart – specyficzny zapach, bardzo przydatna dieta. Od 3% mlekiem będzie jogurt konsystencję przypominającą „Danone”. Spróbuj użyć pieczone mleka lub śmietany 10% -s'. Jak gotować jogurt w jogurt z mleka? Czy trzeba więcej i ferment, w rzeczywistości sprawia, że krem w gotowym produkcie.

Co to jest? Są to pięć szczepów bakterii pożytecznych, które od czasu do korzystnego środowiska do nich, zaczynają się w sposób niekontrolowany i szybko wielokrotnie. Tak więc, nie jest to proces, w którym fermentację mleka kwaśnego i wypełnione kolonii mikroskopijnych stworzeń. Przed gotować jogurtu w jogurcie, proszę być zaczynem. Może on być w postaci proszku lub też może być cieczą w butelkach. Tak więc wziąć litr mleka, ogrzać się ściśle do 40 stopni (niepasteryzowane najpierw poddaje się do wrzenia, po czym ochłodzono). Dodaj zaczyn i dokładnie wymieszać trzepaczką lub miksera elektrycznego. Wlać na słoikach i umieścić je w jogurcie. W celu ustawienia czasu (co najmniej 6 godzin, bakterie są równomiernie napełniony całej objętości jego kolonie). Po tym, można już dodać wszystkie rodzaje jagód, owoców i umieścić słoik w lodówce.

Wielu nie wie, że można równie dobrze zrobić ser i jogurt. Tylko czas trwa dłużej. Niektóre z nich są wykorzystywane do dojrzewania twarogu żadnego rozrusznik jakiegoś jogurtu – jogurt, i więcej – sklep serem i sok z cytryny. Lepiej, oczywiście, weź ten zaczyn, który jest czyste kolonie pożytecznych bakterii są w stanie się rozmnażać. Pożądane jest, aby w jogurcie był tryb „Cottage”, ale w zasadzie okazuje się dobre i standardowych urządzeń.

Jak gotować sera w jogurcie? Początek naszej pracy jest identyczna do produkcji jogurtu. Szary mleko, dodać zakwas, wymieszać. Wystawiać na 10 godzin. Rezultatem jest skrzep. Musi być ostrożnie wylano do rondla i przechowywać w łaźni wodnej, mieszając od czasu do czasu, lecz tak, aby nie zerwać ser głowicy. Tak trzymając ją w temperaturze + 60 ° C, aby rozłożyć gazę skrzepu do szkła surowicy. Chłodny i cieszyć się niebiański smak domowych świeżego sera.