291 Shares 7929 views

W ilu miesięcy maluchy i jak pomóc dziecku podjąć pierwsze kroki?

Pierwsze samodzielne kroki rodziców chłopaka, co do zasady, czekają z wielką niecierpliwością. Jednakże, jeżeli dzieci wiedzą już ciężko Stomp wokół domu, istnieje logiczne pytanie: „Na ile miesięcy maluchów i jeśli moje dziecko nie pozostaje w tyle w rozwoju?”


Zdarza się to najczęściej w wieku około jednego roku. Jednak nie należy zapominać, że każde dziecko jest inne. Ktoś wstaje wcześnie w nogach i dziesiątym miesiącu życia jest zupełnie normalne chodzenie, a ktoś próbuje zrobić to po raz pierwszy w roku, a dwa lub trzy miesiące. A ponieważ nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak wiele miesięcy, dzieci zaczynają chodzić, nie istnieje.

Jeśli Twoje dziecko nie poszło na rok lub dwa, nie powinniśmy od razu w panikę. Niektóre dzieci są naturalnie bardziej spokojny, oni kontemplować świat do swoich potrzeb podczas siedzenia, ale jeśli chodzi o ruch jest po prostu indeksowania. Niektórzy ludzie po wysłuchaniu krewnych i przyjaciół, myśleć jak dziecko, które nie chce chodzić, nauka będzie także mówić z wielką niechęcią. Jednak to nie jest przypadek – są dzieci, które stykają się z rodzicami mowy przez 11-12 miesięcy i zacząć chodzić po roku. Jednym słowem, wszystko tu indywidualnie, ale ponieważ wszystkim ocenić ten sam wzór jest po prostu niemożliwe. Ogólne pediatrów z całego świata na pytanie, jak wiele miesięcy, dzieci zaczynają chodzić, dzwonić na numery Cena od 9 do 15.

Jak pomóc dziecku zacząć chodzić? Przede wszystkim niech sam opanowanie tej ważnej umiejętności. Nie jest konieczne, aby go przestraszyć, rozbijających się okruchy za każdym razem, gdy tylko spadnie. Dziecko musi nauczyć się przezwyciężyć trudności wzrośnie po upadku, wspinać się na małej powierzchni.

Pokój może być ustawiony rekwizyty, uznając, że dziecko będzie łatwiej poruszać (np krzesła). Stopniowo zwiększać dystans powinien być między nimi. Na bodziec, można zorganizować swoje ulubione zabawki okruszki na temat miejsc, w których będzie musiał oderwać się od podpory do nich dostać. Można kupić specjalny wózek lub samochodem-tolokar: trzymając ją z powrotem, dziecko będzie w stanie wcisnąć zabawkę i poruszać. Ale z walker powinno być zaniechane: chodzenie one skomplikować proces uczenia się.

Można zrobić masaż aby dziecko zaczęło chodzić szybciej. Jak wykonać masaż, można powiedzieć pediatrą.

Jednakże, jeśli nie jest to pytanie: „Co robić – dziecko nie chodzić, a on był już 1,5 roku?” Albo dziecko, zaczęły się pierwsze próby poznawania świata, poruszając się na nogach, nagle opuścił je – jest to pewien powód, by zacząć się martwić. Z tego, co może być podłączony?

  • brak środowisku, które byłyby przekazywane do dziecka poruszać się samodzielnie za pomocą stóp;
  • dieta niesymetryczne;
  • negatywne emocje, że dziecko było kiedy po raz pierwszy próbował przejść;
  • skorzystać z licznych spacerowiczów (dzieci, które są przyzwyczaić do poruszania jeśli istnieje szczególne wsparcie, nie widzi potrzeby zrobić to sam);
  • przedłużonym pobytu w ograniczonej przestrzeni (na przykład, na arenie);
  • predyspozycje genetyczne.

W każdym z tych przypadków, najbardziej rozsądne i logiczne rozwiązanie jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą znaleźć źródło problemu i go rozwiązać.

Teraz, że wiesz o tym, jak wiele miesięcy, dzieci zaczynają chodzić, możesz pomóc dziecku szybko zrobić swoje pierwsze kroki w tym ogromnym świecie!