603 Shares 3386 views

Olej kokosowy: uniwersalny kosmetyk

Długie lśniące włosy, mocne paznokcie zdrowe, szczupłe ciało i, oczywiście, błyszczące, czyste, elastycznej skóry – elementy obrazu, do którego wszyscy, bez wyjątku, kobiet. Ale stan ciała i zewnętrznych niekorzystnych warunkach nie zawsze pozwalają panie wyglądać dobrze. Ponadto, po ciężkim i wyczerpującym dniu w czasie pracy, aby dbać o siebie są w lewo. Dlatego wielu marzenie o znalezienie uniwersalnego narzędzia, które może przywrócić do życia wyblakłe włosy, oczyszczają, nawilżają i składników odżywczych do nasycenia skóry twarzy i ciała. A lekarstwem jest. Olej kokosowy.

Organiczny olej kokosowy w pielęgnacji skóry i włosów

Organiczny olej kokosowy można rzeczywiście uznać za „magiczną różdżkę”, wraz z dobrze znanych kosmetyków. Ten produkt jest doskonale oczyszcza skórę, nawilża i odżywia ją bez zerwania równowagi tłuszczu i wody. Olej jest idealny do problemów skóry, – kwas laurynowy i kwas kaprynowy wprowadzania do składu, wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Z tego powodu olej kokosowy jest aktywnie walczyć z trądzikiem i zaskórników.

Ponieważ witamina E zawarte w oleju kokosowym, produkt ten jest niezbędny dla starzenia, starzenie się skóry. Olej kokosowy doskonale chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, pozbawiając go sprężystości. Ponadto, przy użyciu tego środka hamuje tworzenie plamy starcze.

Włosy są też potrzebują stałej opieki, które mogą dać olej kokosowy. Jeśli stosowane regularnie oznacza to na włosy i skórę głowy na godzinę przed praniem, końcówki nie będą łamać, z dala suchość, korzenie włosów i łodygi będą silniejsze, zmniejszenie utraty włosów.

Poza odżywianiem i oczyszczania można stosować organiczny kokosowy olej do oparzenia słonecznego. Ten produkt ma unikalną zdolność do jednoczesnego chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i ułatwienia jednolitego, piękne, zdrowe opaleniznę.

Jak wybrać kosmetyczny olej kokosowy?

Z reguły ten produkt może być wytwarzany przez dwóch metod:

  • prasowanie na gorąco metodą. Metoda ta pozwala na dosłownie wycisnąć z kopry (miąższu kokosa) cały olej.
  • zimno metody. Metoda ta jest bardziej pracochłonne, co więcej, ilość oleju uzyskanego w procesie ściskanie jest o wiele mniejsza niż w gorąco. Jednakże, olej ekstrahuje się w ten sposób, wyższa jakość i w związku z tym, drogie.

Nie trzeba dodawać, że jest to olej organiczny (wytwarzany przez prasowanie na zimno) o równych przywrócenia i właściwości lecznicze. To narzędzie może być wykorzystywane zarówno oddzielnie, jak iw połączeniu z gotowych produktów kosmetycznych – kremów, maseczek i balsamów do włosów. Wysoki popyt jest naturalne kosmetyki wykonane na bazie oleju kokosowego – kremy, mleczka, spraye, peelingi, mydła, itp

Wiele kobiet nie wie, gdzie kupić olej kokosowy. Można to zrobić w sklepach internetowych, jak również w dużych salonach kosmetycznych i aptekach.