224 Shares 2058 views

Wartość przyjęcia chrześcijaństwa w Rusi

Gdy pod koniec zimy, chętnie i radośnie świętować Carnival – jemy złote naleśniki, palą kukłę zimie i tańczyć wokół ogniska, zaklikaet Wiosna – niewielu z nas myśli o tym, że mieszamy razem zwyczajów i tradycji pogańskiej Rusi i Rus chrześcijanina. W ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem w kalendarzu prawosławnym nazwie „ser”. Mięso nie jest już możliwe. Ale można jeść produktów mlecznych – masło, śmietana, ser. I masło i śmietana jest najlepszym połączeniu z naleśników, w pogańskiej tradycji symbolizujący słońce. Rytuał spalanie zima, wiosna specjalna zazyvanie śpiewka-zaklichkami – to także echo pogaństwa.


Ale taki spokojny i błogi związek z pogaństwa i chrześcijaństwa nie zawsze. 988 rok był przełomowym w historii Rosji, a kraj podzielony na zwolenników i przeciwników innowacji. Walka była długa i zacięta. Konwertuje do nowej wiary zniszczył idoli, czczone przez pogan, a oni z kolei, spalone wznoszone kościoły i zabili chrześcijan. Ale myślących ludzi tego czasu, aby zrozumieć, jakie znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa. I to było naprawdę świetnie.

Przede wszystkim, być może, że to polityczne znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa w Rosji. Reformy przeprowadzone przez księcia Włodzimierza w Kijowie, został pierwszym „okno do Europy”. Przed tym wydarzeniem Russ żyli w zamkniętym pomieszczeniu, mający pojęcia o nieznajomym tylko jako wrogów. Ciągłe wojny obronne z koczowniczych plemion ze wschodu, od zachodnich najeźdźców Rus przyzwyczajonych do tego, że jesteśmy otoczeni przez wrogów i bardziej niezawodne niż izolować, tak lepiej. Izolacja doprowadziły również do dalszego spadku gospodarki i kultury. Po Chrztu Rosji, kraj zaczął się rozwijać i umacniać stosunki zewnętrzne. Przede wszystkim, udaliśmy się do przepływu towarów, obiektów kultury i nauki Bizancjum. Ten kraj z dwóch tysięcy lat kultury miały ogromny wpływ na Rosję. Wartość przyjęciu chrześcijaństwa na Rusi był przejawia się w tym, że rząd tego kraju ma nową, duchową komponent. Hierarchowie Kościoła Prawosławnego wraz z książętami (a później królów) wywarł potężny wpływ na opinię publiczną, a ostatecznie na politykę.

Wraz z rozwojem politycznych stosunków wzmocnienia gospodarczego, handlu. W Rosji nie było tkaniny zamorskie, naczynia i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Książęcy Komory zostały zbudowane z uwzględnieniem cech architektury bizantyjskiej, wszedł do użytku dekoracji wnętrz kościołów i książęcych komnatach malarstwa artystycznego, biżuterię.

Znaczenie kulturowe przyjęcia chrześcijaństwa w Rosji dowodzi całą późniejszą rozwój kraju. Ze względu na wpływ kultury greckiej mamy cyrylicy, pierwszy alfabet, pierwszy rękopisów. Po tym wszystkim, przywódcy Kościoła chrześcijańskiego, który dostarczyliśmy bizantyjski, były pierwszymi autorami książki – kroniki, nauczycieli rosyjskich duchownych. Były to najbardziej światli ludzie, niosący światło wiedzy do krajów rozwijających się. Zabytkowe znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa w tym, że Rosja sama realizowanego jako część kultury światowej. Ona chętnie wchłania nowe rzeczy, które przychodzą do nas z sąsiednich państw, łącząc swój własny, oryginalny, z obcym. Z tego połączenia różnych kultur rozwinie później i wielkiej kultury rosyjskiej, która już sama w sobie mieć wpływ na inne kraje.

Wśród innych punktów zwrotnych w historii naszego kraju z przyjęciem chrześcijaństwa w Rosji nie można przecenić. To nie ludzie wypadku znaleźć księcia Włodzimierza, wykonano ten krok, równy Apostołów, uczniów i wyznawców Chrystusa, i dał mu przydomek równy apostołom.