481 Shares 6239 views

Płyty gipsowo-kartonowe wielopoziomowe podświetlane własne ręce

Wielopoziomowe płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem – płaszczyznę sufitu, który różni się od tej, którą zwykliśmy widzieć wcześniej. Połączenie kilku elementów, cech konstrukcyjnych i instalacyjnych nadać mu uroku.


Przegląd

Do tej pory, dekoracja sufitu za pomocą skomplikowanej strukturze kilku poziomach z wykorzystaniem płyt gipsowych jest bardzo popularne. Oczywiście, cena idzie również droższe niż zwykle, ale warto. Opcje wielopoziomowe sufity wykonane z płyt gipsowo-kartonowych mogą być wielorakie. Bardzo często wielu płaszczyznach połączyć różne materiały pochodzenia. To z tego powodu nazywane są one połączone. Na przykład, może to być płyty gipsowo-kartonowej i specjalna folia używana do sufitów, GLA w połączeniu ze szkłem.

Ten zespół wielu poziomach nie sufity znacznie różni się od pojedynczego poziomu. Oczywiście, praca będzie znacznie więcej. Ale jeśli ściśle przestrzegać schematu, aby wziąć pod uwagę wszystkie cechy materiału i technologii, to proces odbędzie się szybko i bez trudności.

Projektowanie struktur wielopoziomowych

Jeśli chcesz wnieść w ich własnym domu wielopoziomowego płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem, potem trzeba ostrożnie myśleć o projektowaniu. Dużo miejsca dla wyobraźni jest wielka. Można opracować własny system lub szukać gotowych opcji w internecie i wybrać coś między nimi.

Pierwszą rzeczą do zrobienia – to szkic lub rysunek. Jeśli będzie spędzać na własnych napraw, spróbuj zanotować na papierze, co chcesz zobaczyć w sufit. A jeśli jest to kwestia zaufania specjaliści, to jest to już możliwe, aby dodać drobne szczegóły i pożądane, aby uzyskać szczegółowy szkic.

Na przykład, jeśli użytkownik zdecyduje się zobaczyć jak wygląd giposokartona sufitu, zdjęcia patrzeć w przyszłość. Należy zwrócić uwagę na poszczególne elementy wystroju. Bardzo ładny wygląd faliste linie, koła i półkola.

Sufit w salonie w dwóch poziomach

Wielopoziomowe płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem, wykonane w salonie – idealne. To właśnie w tym pomieszczeniu, można podjąć swoich gości. Uderzający projekt będzie doskonałą okazją, aby pokazać im swój dobry smak. Pułap ten będzie wyglądać nie tylko piękne i zaimponować, ale również jest bardzo praktyczny. Jeśli kiedyś zrobić to jakościowo, można zapamiętać przez wiele lat do naprawy lub dodatkowych kosztów.

Ponadto, można ciągle grać z wystrojem wnętrz, do sufitów gipsowo-kartonowych mogą niekiedy odcień, zmieniając w ten sposób nastrój pomieszczenia. Nie zapomnij o oświetlenie dekoracyjne – wieczorem będzie bardzo dobrze pasuje do ogólnej atmosfery.

Projekt sypialni sufit

Istnieje wiele sufitów wielopoziomowych gipsowymi. Zdjęcia po raz kolejny udowodnić, że takie rozwiązanie projekt może zostać przedłużony do sypialni, najważniejsze – nie przesadzaj z wystrojem.

Doskonała ozdoba będzie wyglądać gładkie pastelowe kolory, które delikatnie Sparkle w diodach oświetleniowych. Taka kombinacja nie męczy oczu, a wręcz przeciwnie, zapewnia większy komfort atmosferę.

Konstrukcja sufitu do kuchni

Doskonałe wrażenie płyty gipsowo-kartonowe (zdjęcie).

Kuchnia, nawet niewielki rozmiar, można dostroić w innych kolorach, gdy właściwe podejście do jej poprawy. Lekkie rysunki klasyczne ustawi piękny dźwięk z pokoju, który będzie towarzyszył przez gotowanie.

Jeśli chodzi o oświetlenie, dodatkowe elementy muszą być koniecznie połączone ze źródłem światła. Taki wariant i wygląda pięknie, i przywiązuje szczególną Luxury Design.

Płyty gipsowo-kartonowe wielopoziomowe podświetlane własne ręce

W rzeczywistości, urządzenie sufitów i nie tak skomplikowane. Najważniejszą rzeczą – jest, aby przejść do instalacji odpowiedzialnie, ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji i schematów. Można mieć wątpliwości, że, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły, taka struktura można zrobić własnymi rękami.

Cały schemat pracy jest podzielony na kilka etapów:

 1. Załóż wstępny projekt.

Konstrukcja stropu, składający się z kilku warstw, przyjmuje właściwe płaszczyzny konstrukcji. Ważne jest, aby rozpowszechniać profile. Innymi słowy, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić szkic obwodzie, aby umieścić poziomy, to wszystko będzie przydatna do dalszej edycji.

Obwód musi zawierać prowadzonych pomiarów. Pomoże to określić z dużą dokładnością liczby wymaganych materiałów i innych przedmiotów (oświetlenie, wystrój). Nie zapominajmy, że mówimy o suficie kilku poziomach. Przy obliczaniu ilości materiałów wykończeniowych należy wziąć pod uwagę.

Nawiasem mówiąc, to nie musi obejmować wiele profili sufitowych w jednym miejscu. Można grać trochę z projektem, w niektórych miejscach, pozostawiając gołe szkielet. W obecności palaczy oświetlenia duży obszar taki wariant będzie dobrze wyglądać.

2. Dokonać układ.

Jest to jeden z najważniejszych etapów. markup jest poprawna wpływ na dalszą instalację. Zastanówmy się, jak to zrobić:

 • Pierwszą rzeczą, jaką możemy odeprzeć pierwszy poziom, to nie jest trudne, zwłaszcza jeśli widzieliście lub wie jak zrobić sufit jednym poziomie. Kiedy pokonał linię i zadać im kierunek poziomu wody wtórnej dokładnie po obwodzie.
 • Jeśli sufit, istnieją miejsca, w którym chcesz, rama główna jest trochę wysiłku jest wymagane, aby tam znak.
 • Teraz przystępujemy do znaczników dla drugiego poziomu. Zaczynał zamontować dopiero pierwszy poziom został ustawiony. Czy wszystko w ten sam sposób.

Co jest potrzebne do instalacji: Narzędzia i profili

Ramka na suficie w większości przypadków wiąże się z wykorzystaniem profili CD i UD. Ponadto, dla was na pewno potrzebujesz narzędzia, takie jak wieszaki i złączy. Oczywiście, można zrobić wszystko bez nich, ale nie jest to zalecane, aby zrobić. Wielopoziomowe sufit – ten projekt jest dość skomplikowany, jest z tego powodu bardzo ważne jest, aby właściwie i umiejętnie podejść do instalacji. Lepiej wykorzystać wszystkie narzędzia, ale wtedy będzie na pewno w swoich działaniach. Gotowa wersja nowego sufitu będzie niezawodny i przyjemny dla oka.

Jak zrobić wielopoziomowe płyt gipsowo-kartonowych na suficie: rama

W rzeczywistości, rama jest zainstalowany wystarczy po prostu. To jest zupełnie w stanie dokonać osoba, która nie ma specjalnych umiejętności. Pierwszą rzeczą, jaką stanowi ramy dla pierwszego poziomu, a następnie – nawet na sekundę.

Na początku prac na ścianach ustawić profil prowadzący, natomiast wyraźnie trzeba przestrzegać oznaczeń wprowadzonych wcześniej. Po przejściu do zawiesiny. Nawiasem mówiąc, poziom zawiesiny jest bardzo łatwo regulować stosując specjalny gwint poziomowania.

Ukończony ramkę na pierwszym poziomie, to z pewnością schować jego płyt gipsowo-kartonowych. Tylko wtedy będziemy w stanie przejść już do faktu, że aby zacząć drugi poziom dla swojego pułapu. Zasada jest taka sama – Oznaczenia rama poszycia. Nie zapomnij o odległości, które muszą rozdzielić profile. Należy zapoznać się z instrukcjami, minimalny prześwit powinno być.

Można zastanawiać się , jak zrobić gipsowa siebie. Oczywiście, pożądane jest, aby wszystkie prace przeprowadzane co najmniej cztery ręce. I łatwiejsze i bardziej niezawodne. Ale jeśli nagle się zdarzyć, że będziesz się instalację sam, nie powinien być zdenerwowany. Nowoczesna technologia i prostych sztuczek, aby pomóc. Po prostu zachować na przystankach ręcznych i stoisk, które mogą być wykorzystywane do wspierania ramkę, a następnie więcej pomocy nie jest przydatna.

Wykonujemy instalację

Jest jedna bardzo ważna zasada, że należy przestrzegać podczas montażu sufitu kilku poziomach z podświetleniem. Polega ona na tym, że płytami gipsowymi w żadnym wypadku nie powinny dotykać pola. Ważne jest, aby utrzymywać lukę pomiędzy tymi elementami jest co najmniej 3 do 5 cm. Ponadto, to pomoże Ci uniknąć takich problemów, jak pęknięć i zniekształceń. Nie martw się, luki na końcu pracy nie będzie widoczny. Będziesz mógł je zamknąć taśmy wzmacniające, a następnie naprawić wynik za pomocą wykończenia.

Przydatne wskazówki:

 • Najlepiej jest stosować dla arkusza sufitem 9,5 mm grubości. Chociaż w pewnych przypadkach mogą być bardziej odpowiednie do grubości 12 mm (to jest wysoką sztywność).
 • Krawędzie arkusz płyty gipsowo-kartonowej, który powinien być leczony za pomocą strugarki.
 • Kiedy arkusze zaczynają fiksacji, należy to zrobić od kąta, który ma odwrotny kierunek.

Powyższe wskazówki pomogą Ci uniknąć zakłóceń na suficie.

Gdy główny praca zostanie zakończona, nie od razu rozpocząć szczelność wszystkich połączeń. Pospiesz się tutaj nie warto. Do płyt gipsowo-kartonowych z podświetleniem wielopoziomowe okazał się idealny, należy poczekać kilka dni. Niech wstać trochę design. Zobacz jak to wygląda gotowy sufitów gipsowo-kartonowych. Zdjęcia niektórych pracach pokazują, że tusza może prosest, a to przyczynia się do pojawienia się pęknięć. Dlatego też, gdy trzeba być bardzo ostrożnym, ale w tym przypadku wynik będzie cię zadowolić.

Po kilku dniach, następujące prace:

 • Gruntuem sufit.
 • Za pomocą taśmy wzmacniającej starannie i bardzo dokładnie zamknąć wszystkie stawy.
 • Aby osiągnąć największą poziomą powierzchnię, robi wypełniacz. Tak wygląda powierzchnia gładka, a następnie można go pomalować lub, na przykład, do klejenia tapet bez trudności.

Nawiasem mówiąc, jedną z zalet wielopoziomowych sufitów jest, że jeśli chcesz, możesz od czasu do czasu, aby go pomalować. Będzie odświeżyć wnętrze.

Światła LED: montaż

Wielopoziomowe sufity gipsowe z oświetleniem w nowoczesnej aranżacji wnętrz są bardzo popularne. Cały sens oryginalnego wykonania i efekt, który uzyskuje się po naprawie.

Jeśli nie zdecydujesz się zrobić prosty sufit kilku poziomach, a także dodać do niej oprócz podstawowych akcesoriów oświetleniowych, najlepszym rozwiązaniem będzie taśma LED. Fakt, że jest to najłatwiejsza opcja oświetlenia, które jest łatwe do wykonania i wygląda całkiem imponujące.

Taka praca, można łatwo tworzyć własne ręce, bez uciekania się do kosztów zawodowych pracowników.

Proces instalacji:

 • Powierzchnia do montażu pierwszą rzeczą powinno być dobrze odtłuszczona. Fakt, że taśma LED montowane na taśmy dwustronnej. Jeżeli pułap będzie przynajmniej trochę smaru lub kurz, wówczas światło nie powieść się po kilku dniach, i będzie musiał wykonać demontaż i zacząć wszystko od nowa.
 • Gdy powierzchnia jest gotowa, ma taśmę LED. Na niej można zobaczyć specjalną warstwę ochronną. To musi być starannie usunięte.
 • Kiedy przykleić taśmę do sufitu, trzeba mieć dobrą prasę, że do nikąd lewy luk.

Jest bardzo ważne, aby zrobić oświetlenie wielopoziomowe w suficie gipsowo-kartonowych. Zdjęcia można znaleźć bez problemów. Spójrz, powinien wyglądać sufit po zakończeniu wszystkich prac.

Najczęściej sprzedawane taśmy LED nawinięta na szpulę. Standardowa długość 5 metrów. Aby pomóc Ci w pełni ukończyć konstrukcję jednym pomieszczeniu, można byłoby wystarczająco dla trzech takich cewek. Zobacz wszystko wyglądało dyskretnie. Od nadmiaru bardziej piękne oświetlenie na suficie nie będzie wyglądać.

Zapiąć taśmy LED poprawnie

Teraz, jak powinien suficie światła płyt gipsowo-kartonowych. Zdjęcie koniecznie zobaczyć to pomoże Ci podczas instalacji.

 1. Podświetlanie muszą być przyłączone między sufitem i cokołu. Faktem jest, że w tym przypadku taśma nie będzie widoczny, ale bardzo efektowny się bardzo lekki. Ponadto wygląd będzie estetyczny, twoja praca nie różni się od pracy prawdziwego mistrza.
 2. Pomyśl o tym, jak masz zamiar przykleić podświetlenie na etapie oznaczania poziomów paneli sufitowych. Musisz opuścić niezbędny dystans, więc jasno zrozumieć, gdzie zamontować taśmę. Może chciałbyś go przeznaczyć jedynie na górnej kondygnacji, a może kilka części.

Przydatne wskazówki:

 • Uważnie schemat, w jaki sposób połączyć pasków LED. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę polaryzację światła inaczej po prostu nie działa.
 • Do zasilania pierwszym krokiem jest podłączenie kontrolera, tylko wtedy można podłączyć sobie taśmę.
 • Po usunięciu warstwy ochronnej, spróbuj zrobić to tak delikatnie, jak to możliwe. Najmniejszy wpływ na dalsze szkody wydajności procesu.

oświetlenie połączone

Jest to często możliwe spełnienie połączone oświetlenie. Oryginalnie wygląda, jeśli w środku sufitu będzie scenograf żyrandol, a dioda LED świeci się na obwodzie.

Aby pokój łączy w sobie elementy projektowania i kolor LED taśmy, zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Do małych pomieszczeń nie należy używać bardzo jasne kolory, efekt uczyni przestrzeń wyglądają jeszcze mniejsze. Staraj się trzymać w pastelowych kolorach, dyskretna i nie powodują.

Jeśli zastosujemy wszystkie rady i wymagania wymienione powyżej, a następnie Twoje ręce będą w stanie stworzyć dzieło sztuki.

Podsumowując, należy stwierdzić, że poziomy wielopoziomowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, których cena zmienia się w zależności od ilości pracy, mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu. Do małych pomieszczeń kosztuje około 20.000 rubli.

Przy odpowiednim podejściu kompleks sufit wielopoziomowy będzie produkować doskonałe wrażenie. Ponadto, jeśli kupisz wysokiej jakości materiałów z zaufanych producentów, można zapomnieć o naprawie przez długi czas i cieszyć się estetyczny wygląd sufitu. Oczywiście, najbardziej przyjemny jest fakt, że udało Ci się go ręcznie. Szansa na urzeczywistnienie projektu wyobraźni, który zawsze chciał zobaczyć w salonie lub sypialni. Można grać z różnymi efektami, odcieni, dzięki czemu wszystko, co przychodzi do głowy. Najważniejsze – przestrzegać prawidłowych oznaczeń i ściśle przestrzegać wszystkich zasad. Tylko że to zależy od ciebie przyszły wygląd pomieszczeń. Sufity wielopoziomowe urządzenie gipsowa prosta – jeśli czas i chęć, aby zrozumieć każdy może.

Ale jeśli nie ma nawet najmniejszej wątpliwości, że lepiej powierzyć to profesjonaliści, dzięki czemu będą w stanie chronić się przed dodatkowymi kosztami demontażu i materiały rebuy. Jeśli są jakieś specjalne życzenia w odniesieniu do projektowania, upewnij się, aby sprawdzić je do pracy jest brane pod uwagę przy sporządzaniu szkic.