531 Shares 3978 views

7 drobne błędy, które zmieniły bieg historii

Od czasu do czasu wszyscy popełniamy błędy małe, ale prawie nie mogą prowadzić do globalnych skutków, takich jak III wojny światowej. Mimo wszystko może się zdarzyć. Historia zna wiele przypadków, kiedy ten absurdalny nieścisłości spowodowane lawinę nieszczęść i na zawsze zmieniły świat. Oto 7 drobnych błędów, które wpłynęły na bieg historii.


1. Separator dziesiętny z szpinaku superfud

W 1870 roku niemiecki chemik postanowił dowiedzieć się, które warzywa zawierają najwięcej żelaza. Podsumowując wyniki swoich badań, postawił przecinek w złym miejscu. W rezultacie, zawartość żelaza w szpinaku wzrosły od 3,5 mg do 35. „Otwarcie” naukowiec przekształconej nijaki warzyw w superfud popularnej.

2. Brakujące Key spowodował upadek „Titanica”

W przeddzień pierwszej i ostatniej wyprawy słynnego statku drugi kolega Devid BLER zostało zdemontowane. Opuszczeniu statku w pośpiechu zapomniał przekazać klucz do sejfu z lornetką na funkcjonariusza vperodsmotryaschego Charles Lightoller, wstąpił na pokład zamiast. W rezultacie załoga „Titanica” pozostał bez klucza i bez lornetki, a marynarze na wieży widokowej musieli polegać tylko na własnych oczach. Później jeden z obserwatorów Fred Flit przyznał, że z lornetką, byłby widział lodowa szybciej, a załoga „Titanic” musiał zmienić kurs i uniknąć katastrofy.

3. W celu zbadania marsjański klimat był w stanie z powodu obliczeń w calach

Inżynierowie, którzy budowali silniki odrzutowe do badań klimatycznych na Marsie, nawet nie myśleć, aby korzystać z systemu metrycznego. Zwłaszcza, że nie doszło do informują eksperci NASA. Można sobie wyobrazić, jak wiele błędów i nieścisłości pojawiły się w budowie silników? Najbardziej zdumiewające o nich do niedawna nie podejrzewał każdą jedną partię. W rezultacie, w 1999 roku, amerykański satelita „Mars Climate Orbiter” poleciał do czerwonej planety i spadł na jego powierzchni.

4. Dwa z samolotu wybuchł na kawałki w powietrzu ze względu na kwadratowych iluminatory

Samoloty „Comet”, utworzony przez de Havilland, w jednym czasie był cud inżynierii. Jednak w 1954 roku dwa z nich eksplodował w locie. Przyczyną katastrofy leżała zarówno na placu okna, nie mogąc wytrzymać wysokie ciśnienie spowodowane rośnie z upływem czasu do zmęczenia metalu. Inżynierowie Błąd osiągając 54 życie, a na wszystkich płaszczyznach, ponieważ okna były instalowane wyłącznie zaokrąglony kształt.

5. pojawiło się śruba zniszczyła rakiety kosmicznej

W 1969 roku Związek Radziecki rozpoczął swój najdroższy statek kosmiczny. Superciężkich wzmacniacz H-1 trwał mniej niż jedną minutę w powietrzu na skutek wskoczył śrubę złowione w pompie tlenu, który żywił jednego z silników. Tak mały obcy przedmiot wywołał eksplozję najmocniejszy w historii rakietowej.

6. Niewykorzystany myślnik udało NASA $ 80m

W 1962 roku NASA uruchomiła swój pierwszy statek kosmiczny w „Mariner”, którego celem jest badanie Wenus. Jednak jedna śmieszna literówka – brakujący łącznik w kodzie komputer pokładowy – całkowicie zmieniła swój bieg. NASA była zmuszona przerwać misję po upływie 5 minut po starcie. Jak później wyraził naukowiec Artur Klark „Mariner 1” był ofiarą najdroższym myślnikiem w historii.

7. sukces lądowania w Normandii pod warunkiem urodziny żony niemieckiego feldmarszałka

Genialny taktyk i dowódca Erwin Rommel był szanowany nie tylko w domu, ale również przeciwnicy nazistów. W 1944 roku został oddany do spraw ochrony Europy z wojsk sprzymierzonych. Jednak, 6 czerwca, feldmarszałek postanowił wziąć dzień wolny, aby spędzić z żoną i jej urodziny w Berlinie, co było dużym błędem. To właśnie w tym dniu wojska alianckie wylądowały w Normandii i wybiegł jego plaż. Później żołnierze przeżyły argumentował: jeśli Erwin Rommel pojawiła się natomiast w służbie, wszystko potoczyłoby się inaczej. W każdym razie, po bitwie wojsk Normandia Hitlera zostali zmuszeni do odwrotu i stale w defensywie, a Fuhrer nie dał jego generałowie weekend z okazji urodzin.