503 Shares 7243 views

Co jest para tłoczek? Produkcja, naprawa, wymiana i regulacja tłokiem

pompy paliwowej wysokiego ciśnienia (pompa) – jest jednym z najważniejszych elementów każdego silnika wysokoprężnego. To właśnie dzięki tej części paliwo jest dostarczane, tak aby nie wpaść w komorze cieczy i mieszanki paliwowo-powietrznej. pompa praca znacząco wpływa tłoka parę. Z tego elementu jest przeprowadzane i dystrybucja paliwa dostarczanego do silnika. A dzisiaj będziemy patrzeć na to, co parę tłoka, jak ważne jest dla wozu napędowego.


urządzenie

Konstrukcja tego elementu wymaga dwóch podstawowych elementów – tuleję i tłok. Ten ostatni składa się z małym tłokiem cylindrycznym kształcie. Gdy pompa dany element porusza się wewnątrz tulei. Ze względu na ruchy tłokowych, które produkują, wtrysk paliwa odbywa się, po czym ssanie paliwa. Para tłoczek pompy wtryskowej (zdjęcie elementu można zobaczyć poniżej) posiada otwory na rękawie. Dzięki nim następuje wtrysk podawania oleju napędowego.

To jest głównym celem i zadaniem tego elementu jest do dokładnego pomiaru ilości paliwa do jej dostarczenia do cylindrów silnika. Dodatkowo, przy użyciu tej pompy komórek dostarcza paliwo pod pewnym ciśnieniem w odpowiednim czasie. Jednak w celu przeprowadzenia tych operacji bez porażki, para tłoczek musi spełniać szereg wymagań technicznych. W tym samym jego produkcja odbywa się na sprzęt high-tech (zazwyczaj w dużych przedsiębiorstwach). Element do domu, nie mogą być produkowane.

Na zaworu wtryskowego jako integralnej części układu paliwowego

Podstawowym celem tego elementu jest na nakładanie linii wysokiego ciśnienia pomiędzy trzpieniem a przewodem paliwowym. Daje to obniżenie ciśnienia paliwa, konieczność dokładniejszego i szybkiego zamknięcia dysz wtryskiwaczy. Zapobiega to tworzeniu się kropelek paliwa, a ich obecność jest bardzo niepożądane. Podczas wstrzykiwania ciśnienie, które tworzy się w przestrzeni ponad tłokiem powoduje powstanie stożka zaworu wylotowego. Co więcej, ciśnienie paliwa staje się w pistolecie przez rurę paliwową i uchwytu zaworu. Po rowek tłok otwiera przepływ wycieku poziom ciśnienia w komorze spada, a sprężyna popycha korpus urządzenia z zaworem wypływowym z siedzenia. Ta akcja odbywa się w systemie tak długo, jak tłok nie rozpocznie nowy skok.

Nie przecieka tłoka szansę?

Szczegółowo jakościowej prawdopodobieństwo wycieku paliwa wynosi zero. Aby zminimalizować ryzyko wycieków paliwa, szczelinę pomiędzy tuleją a tłokiem składa się 1,3 mikronów. W związku z tak dużą dokładnością każdy tłok jest wybrany niezależnie z tuleją. Po tym odbywa się w montażu fabrycznym z dwóch części. Podczas wytwarzania tych elementów powierzchniowych dodatkowo hartowana. Odbywa się to w celu zapewnienia możliwie najdłuższą żywotność części.

szczegóły operacji

Para tłoczek – jest to element, który wymaga szczególnej uwagi podczas eksploatacji pojazdu i jego funkcjonowania układu paliwowego. Zastaw jakości i nieprzerwanego funkcjonowania tej części – stosowanie wyłącznie paliwa wysokiej jakości. Niestety, na krajowych stacjach benzynowych paliwa jak dla najbliższych, więc nasz właścicieli samochodów (szczególnie tych z samochodów z silnikiem diesla) często trzeba naprawić i oczyścić dyszę.

Zawartość różnych dodatków chemicznych, duże stężenie osadów i osadów znacznie zmniejszyć tłok żywotność.
Szczególnie negatywny wpływ na wodę, która jest również czasem znaleźć w oleju opałowego. Kiedy dostaje się do szczeliny pomiędzy tuleją a tłokiem, integralność filmu smarowania jest zakłócony, dzięki czemu urządzenie zaczyna działać bez smarowania. Może to prowadzić do zwiększonego ogrzewania, deformacji, a nawet zablokowania elementów takich jak pary tłoka. W tym przypadku, z sytuacją, tylko jeden – nowego urządzenia zastępczego. Aby uniknąć takich problemów, trzeba regularnie diagnozowania aparatury paliwowej i jeśli to możliwe, aby nie tankować na stacjach benzynowych obcymi.

Gdy wymagana jest wymiana zespołu tłoka?

Istnieje kilka głównych objawy wskazują na problem z tą częścią. Jednym z nich jest początek awarii silnika. Jednakże pęknięcia zespołu tłoka w celu określenia możliwości i przy pracującym silniku. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na jakość pracy silnika. Jeśli jest niestabilny i przerywany, najprawdopodobniej przyczyna leży w układzie paliwowym. Również, gdy wadliwy elementem motopompa zaczyna znacznie tracą swoją moc i emitują inne dźwięki, które wcześniej nie spotykanych. Jeśli zauważysz, co najmniej jeden z powyższych objawów, konieczne jest, aby zdiagnozować układ paliwowy samochodu.

Warto zauważyć, że trzeba mieć specjalny sprzęt diagnostyczny. Dlatego też, z moich własnych rąk i bez odpowiedniego sprzętu, jest mało prawdopodobne, aby być w stanie określić serwisowania tłoka. Po kreatora diagnozowania zdecydować, czy potrzebna jest regulacja zespołu tłoka lub powinna być całkowicie zastąpić nowym. Podczas naprawy używany sprzęt, który pewnego przywrócenia oryginalnego rozmiaru uszczelniony tłok i tuleja. Ta sama wymiana wymaga szczególnej opieki i wiedzę, tak aby zrobić coś niezwykle niebezpieczne dla pomp ze swoimi rękami, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia całego systemu w samochodzie.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, jak wpływać na parach tłoka pompy i wszystkich ich cech konstrukcyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, system paliwowy z wysokoprężnego silnika spalinowego – bardzo skomplikowany mechanizm, który wymaga szczególnej uwagi i bardzo wysokiej jakości paliwa. W związku z tym, liczba samochodów z silnikiem diesla w naszym kraju jest znacznie niższa niż w Europie Zachodniej. Wszakże ich własne ręce, aby służyć paliwa jest prawie niemożliwe, a regularnie wydawać pieniądze na kosztowne naprawy i diagnostyki prawie nikt nie chce.