267 Shares 3873 views

Lek „Wankomycyna”: instrukcje użytkowania

Antybiotykiem należącym do grupy glikopeptyd jest medycyna „Wankomycyna”. Instrukcje użytkowania zawiera informację, że lek ma zdolność do hamowania biosyntezy błony komórkowej bakterii. Lek zmienia ich przepuszczalność narusza syntezę RNA.


Antybiotyk „Wankomycyna” skutecznie zwalcza gronkowce, paciorkowce, Clostridium, Corynebacterium i innych organizmów Gram-dodatnich. Jednakże w odniesieniu do skutków antybiotyku odpornych Gram-ujemnych, wirusy, pierwotniaki, grzyby i prątki. Wykonane leku w postaci roztworu do wstrzykiwań. infekcje układowe są zwykle leczone dożylnych, domięśniowych zastrzyków z powodu bólu nie.

Wskazania do stosowania środków „Vancomycin”

Instrukcje użytkowania pokazuje, że terapia antybiotykowa jest wskazany do infekcji i zapalenia w przypadku uszkodzenia lub braku skuteczności wykorzystania cefalosporyny, penicyliny i innych leków. Z pomocą wsierdzia leków leczenia, posocznicę, infekcje dróg oddechowych, tkanek miękkich, układu nerwowego, skóry, stawów i kości, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych.

Lek „Wankomycyna”: instrukcje użytkowania

Lek podaje się dożylnie za pomocą zakraplacza, znamienny tym, że czas zabiegu powinny być więcej niż jedna godzina. Antybiotyk może być podawany raz na pół godziny na pół g lub 12 godzin po jednego grama. W ciągu dnia nie wolno stosować więcej niż 3 gramy. Newborn objętość leku jest obliczana na podstawie masy ciała dziecka. Oznacza dać co 12 godzin. dzieci miesięczny antybiotyk jest stosowany w odstępach co 8 godzin dla dzieci w wieku od jednego miesiąca – dać co 6 godzin.

Skutki uboczne czyli „Wankomycyna”

Instrukcje użytkowania informuje, że stosując leki powinny wystrzegać takich negatywnych zjawisk, jak zapalenie skóry, nudności, gorączka, zapalenie żył, krwotoki (po szybkim podaniu) w błonie śluzowej jamy ustnej, spojówek, cewki moczowej. Efekty uboczne mogą obejmować ból w plecach i mostka, obniżone ciśnienie, anafilaksja, duszność, świąd, pokrzywka, trombocytopenia, odwracalną neutropenię, zawroty głowy, utrata słuchu, szum w uszach, niewydolność nerek. Częstość reakcji alergicznych i innych działań ubocznych wzrasta wraz z jednoczesnym stosowaniu leku ze środkami do wykonywania znieczulenia. W celu uniknięcia takich działań, lek musi zostać wprowadzony przed znieczuleniem.

Przeciwwskazania do stosowania wankomycyny „lek”

Instrukcje użytkowania wyjaśnia, że antybiotyk jest zabronione do stosowania w nadwrażliwości, pacjenci z wywiadem alergii. Ciąży i karmiących piersią lek jest podawany tylko w skrajnych przypadkach.

Koszt „leku” wankomycyny

Tabletki, których cena często zainteresowane pacjentów – postać dawkowania, w którym lek nie zostanie zwolniony. Formularz tabletka nie ma zastosowania w praktyce terapeutycznej jako antybiotyk po użyciu słabo wchłaniane ustnej. Cena roztworu wynosi 200 rubli.