765 Shares 1084 views

Kodowanie html. Jak barwionej stronie internetowej

Jako sposób kodowania informacji dla jego transmisji przez Internet przy użyciu HTML kodowania. Określanie parametru w trakcie tego procesu jest uruchamiany, liczba bitów jest przesyłany do nich za pośrednictwem konkretnego symbolu. Tak więc jeden bit koduje parę wartości, dwa bity są przeznaczone do kodowania z czterech wartości, trzy bity – osiem. Dodanie bitów, można podwoić liczbę zakodowanych wartości. Zatem, 8 bitów można zakodować sekwencji wartości (256) w kodzie binarnym. Godną uwagi cechą jest to, że dla każdej sekwencji jest zachowana zdolność do przekazywania znaku tekstowego. Alternatywnym kodowania z ośmiu bitów jest kodowanie z 16 do 32 bitów, nie mają wytrzymałości i przetwarzania, odpowiednio, 65,536 4294967296 znaki tekstowe.


Otwarcie dołączonego przeglądarkę Windows Internet Explorer, można w menu „Widok – Kodowanie„, aby zobaczyć długą listę różnych kodowań. Należy mieć na uwadze, że rosyjski html kodowanie jest reprezentowany przez sześciu głównych tabel, które obsługują cyrylicy. Najczęstszym z nich – Windows-1251, a następnie postępuj-8859-5 ISO, UTF-8, KOI-8R, KOI-8U , mają również kodowanie rosyjsko-językowy dla środowiska Mac.

Kodowanie html może poprawnie wyświetlić informacje na stronie internetowej. Ze względu na istniejący protokół są wymieniane między serwerem i informacji o usługach przeglądarki internetowej, która zawiera kompleksowe dane na temat zastosowanej metody dla tekstu kodowania.

Korzystanie z protokołu HTTP, jest przeprowadzany proces wysyłania przeglądarkę internetową na serwerze wiadomości, które otrzymaliśmy, serwer pobiera żądaną stronę i przekłada go (recode) w wymaganym formacie. W przypadku braku dokumentu na serwerze (strony WWW), konieczne jest, aby wybrać odpowiednie kodowanie samodzielnie (ręcznie).

Kodowanie html pozwala ustawić parametry pobranego stronie internetowej. Po tym wszystkim, na właściwej percepcji to zależy od przeglądarki internetowej w rankingu zasobu użytkownika. Na przykład, nawet kolory użyte na stronie jest określona przez kod.

Kodowanie kolorów HTML odbywa się przez określenie pożądanego koloru w odcieni kolorów podstawowych. W celu uzyskania pożądanego zabarwienia na monitorze powinny być mieszane w pożądanych proporcjach podstawowych kolorów – czerwony (czerwony), zielony (zielony) i niebieskiego (niebieski). Zatem zapis w kodzie RGB dla czystej czerwono wygląda rgb (255,0,0). zestaw liczbowa w nawiasach dla zielonego koloru zostanie zaprezentowany wybór 0,255,0, na niebiesko – 0,0,255. Klasycznie żółty kolor oznaczenia kombinacji 255,255,0, fioletowy odpowiada kodowi 255,0,255. W czarnym chislosochetanie wygląda 0,0,0, biały 255,255,255 i 192,192,192 szarości.

Powyższe przedstawia koloru podajemy dla jasności, HTML kodowanie jest użycie notacji szesnastkowej (Hex), która rozpoczyna się od #. Podczas pisania kodu HEX czarny kolor jest reprezentowany jako # 000000, White – #FFFFFF, szarym – # C0C0C0. Kodujące podstawowe kolory czerwony, zielony i niebieski będzie wyglądać # FF0000, # 00FF00, # 0000FF, odpowiednio.

W3C używa 16 kolorów, dla ważnej HTML i CSS. Dla nich przyjęcie nazwy: Aqua (Aqua), niebieski (blue), czarny (black), magenta (fuksja), green (zielony), szary (szary), wapno lub wapno (wapno), ultramaryna (granatowy), czerwony (bordowy ), oliwa z oliwek (z oliwek), czerwony (czerwony), magenta (purpurowy), srebro (srebro), białe (biały), niebiesko (tEAL) oraz żółty (yellow). Dla kolorów, które nie są wymienione na tej liście, to jest bardziej poprawne użycie kodu HEX lub RGB.

pojęcie „bezpiecznych kolorach” było powszechne jeszcze kilka lat temu, ograniczając zakres kolorów używanych w tworzeniu stron internetowych, web-216 kolorach. Rozwój technologii komputerowej usunął wszelkie ograniczenia w tym zakresie.