466 Shares 9712 views

Konstantin Romanov – najbardziej utytułowany rosyjski poeta

Jak na ironię, na rosyjskim tronie z 19-wiecznych Rosjan nie. Niemcy byli zhenivshiesya głównie na niemieckich księżniczek. To nie był wyjątkiem i Wielki Książę Konstanty Romanow (1858/15).

dzieciństwo

W rodzinie Konstantin Nikolaevich i Alexandra Iosifovny (Princess od miasta Altenburg) urodził się w sierpniu 1858 roku drugiego syna, którego nazwał Konstantyna. Natychmiast został nagrodzony wyróżnieniem i uczestniczących w różnych półek.

Doskonałe maniery i nie byli zobowiązani do nadania – są moczone w posługiwaniu się nim wszystkie rodzaje wychowawców, pielęgniarek początku każdego rodzaju, a następnie nauczycieli, którzy dali mu do domu kształcone. Historia uczy mu nasze najlepsze historyków literatury – kolor naszej literaturze – m.in. Gonczarow i FM Dostojewski. Konstantin Romanov był dobrze zorientowany w muzycznych dzięki genialnym kształcenia teoretycznego i praktycznego w tej dziedzinie. Ale przygotował swoją rodzinną tradycję dla morskiej służby. On poważnie studiował program Naval College.

młodzież

Służąc 16 lat jako aspirant na pokładzie fregaty „Swietłana” Konstantin Romanov wykonane dwuletnią podróż po drugiej stronie Atlantyku i Morza Śródziemnego, a następnie zdał egzamin i otrzymał stopień aspirant. Brał także udział w wojnie 1877-1878 pomiędzy Rosją a Imperium Osmańskim i otrzymał Distinguished Service Award – kolejność St. George 4 stopnie. W tym czasie zaczął pisać wiersze. Co więcej, jego ranga idzie w górę, ale później, w 1882 roku został przeniesiony do Biura lądową i dostając wakacje w 1883 roku spotkał się z szesnastu księżniczki Elżbiety, która rok później została jego żoną. Poeta poświęcił jej lirycznych wierszy, w którym księżyc świecił, i pieśń słowika wylewa, a inspiracja nadeszła. Ślub odbył się w 1884 roku. Będąc 9 lat starszy mąż chciał wydobyć młodą dziewczynę fan muzyki i liryki, ale Elizabeth Mavrikievny, pilnie studiując język rosyjski i miłość męża, była kobieta od kilkunastu. Ona nie duchowo blisko jego poetyckiej małżonka. Była zainteresowana prasowej pałac, plotki z nim. Młoda para mieszkała w Strelna w Marble Palace. Mieli sześciu synów i trzy córki, a jego powołanie młodą kobietę znalezioną w wychowaniu dzieci, a nie znalezienie wspólnej płaszczyzny z mężem.

średnim wieku

Duchowo blisko sierpnia poeta był kuzyn i przyjaciel żony, później Moskwa gubernator generalny. Brat subtelnie doceniam dar Konstantyna i wspierała go w tym polu. Siergiej Aleksandrowicz poświęcony 4 wiersze, a jego żona Elżbieta podziwiała Konstantin Romanov bezinteresownie poświęcając jej uduchowiony sznurki, które brzmi radość przed jej doskonałości. Była piękna i duchowo, jak i zewnętrznie. Jego los zakończy się tragicznie z trzech synów Konstantyna. zginą, dumpingowych żyje w kopalni w Alapaevsk w 1918 roku. Ale to wszystko jest w odległej przyszłości, ale teraz najstarszy syn księcia Romanov napisał delikatne kołysanki. Pomimo jego poetycki talent i chęć poddania się mu całkowicie, Konstantin Konstantynowicz Romanov służył chwale ojczyzny, gdziekolwiek on ustawiony. On jest dobry dla długu, który spadł do jego partii. W jego żyłach płynęła Royal Blood, i był ulubionym fortuny, jak pisał, i wiernie i szczerze służył Trzech Cesarzy, w której spędził całe życie – Alexander II, Aleksander III i Mikołaj II.

Wersety Konstantin Romanov

Oczywiście, do wysokości naszej poezji nie może ich nosić, ale liryczny prezent, a zatem mają smak. W myśl mógł przewijać i nowe zbiory wierszy poezji feta i albumów rodzinnych. Na zdjęciu – Konstantin Romanov, spoczywającej na służbowych. I zaczął pisać wiersze wcześnie, a gdy miał 24 lat, wyczerpany opublikował swoje pierwsze wiersze pod pseudonimem KR On oddał kolekcję przyjaciół, krewnych i znajomych. Zapisz się do pełnej nazwy członka królewskiego domu było niemożliwe, ale każdy wie, kto jest autorem książek poetyckich z skromne inicjałami KR Wszechstronnie utalentowany, pisał artykuły krytyczne i dramatu historycznego, czy „Hamlet” tłumaczenie z komentarzem, który poświęcił dziesięć lat swojego życia. I jego liczne liryczne miniatury były źródłem inspiracji dla naszych najlepszych kompozytorów. Szczególny związek opracował P. I. Chaykovskim, który poświęcił Duke Konstantin opery „Oprichnik” i Kwartet drugi ciąg. romanse Czajkowskiego – cztery z nich – w słowach KR Jesteśmy w repertuarze naszych najlepszych wykonawców. Częste spotkania z księcia Konstantego, Czajkowskiego opisano go jako uroczego człowieka. Czajkowski doceniłem jego muzyczny talent, inteligencję i skromność. Konstantin Romanov sam pisał piosenki na wierszy Wiktora Hugo, AK Tołstoj, A. Majkow.

wniosek

Jakby w oczekiwaniu na badania, które zostanie wysłane do niego i jego rodziny na 15 lat przed śmiercią napisał: „Kiedy znajduje się krzyż ponieść moczu …”, mając nadzieję, że wszystko Pan zlituje i woli, a miłosierdzie i miłość. Ale wielki książę zmarł bez przeżywa śmierć syna Oleg na światowych polach bitew, w wieku 56 lat. Rodzina częściowo stracił blisko Jekaterynburg, częściowo spadł do emigracji po 1917 roku.