232 Shares 4573 views

Od czego Roxolana umarł? Ukochana żona tureckiego sułtana

Znany wielu z popularnego serialu, Roksolana był jasny i niezwykła osobowość. Raz w niewoli w młodym wieku, że udało się osiągnąć miłość i podziw od najpotężniejszego człowieka w Turcji czasów sułtana Sulejmana. Jej życie było pełne tajemnic i intryg. Z tego, co zginęło Roxelana, wiele pozostało tajemnicą.


pochodzenie

Większość historyków są skłonni wierzyć, że Anastasia Lisovskaya (jak pierwotnie nazywany dziewczynka) miała ukraińskie korzenie. Jej ojciec był księdzem. Jednak to nie przeszkodziło jej następnie do zmiany wiary i przejścia na islam. Miała piękny wygląd. Podczas jednego z najazdów Tatarów krymskich został schwytany. Anastasia sprzedawane kilka razy. W wyniku tego, że był to dar dla wielkiego sułtana po Jego wniebowstąpieniu do tronu.

Konkubiną i żona

Z tego, co zginęło Anastasiya Lisovskaya, nie wiadomo na pewno. Jednak jej życie pisanie książek i legendy. Ścieżka od prostych do nałożnic żony sułtana nie było tak łatwe. Zewnętrzne piękno i naturalny urok pomógł jej wnieść Sultan. Ona ma niesamowite zdolności i wie jak zadowolić swego pana. Sultan jest bardzo szybko stała się ulubioną konkubinę, wywołując oburzenie ze strony jego pierwszej żony Mahidevran. Roksolana umiejętnie tkania intrygi i szybko odsunęła przeciwnika w tle. Młoda konkubina była jedyna znana oficjalna żona sułtana. Stało się to nie tylko ulubiony, ale doradca we wszystkich sprawach politycznych, a tym samym pozyskiwania nieograniczoną moc do niego.

dzieci

Młoda dziewczyna odbyła sułtana cały swój wolny czas. On zasmucony przez długi czas po jej śmierci, a wszystkie siły próbuje dowiedzieć się, od czego zmarł Roxelana, jego jedynym kochankiem. Jednak pozostał w tajemnicy. W wyniku wielkiej miłości mieli pięcioro dzieci: Mehmed, Mihrimah (jedyna córka sułtana), Abdallah, Selim, Bayezid. Żadne z dzieci nie odziedziczył inteligencję, oryginalność, wielkość rodzice. Ich los był nieudany. Po śmierci ojca Sultan Selim stało. Jego panowanie było krótkotrwałe. Zmarł od ciągłego picia. Więc on pozostał w pamięci ludzi.

śmierć

Od czego Roxolana umarł? Wiadomym jest, że Hjurrem było 52-56 lat, kiedy umarła. Była chora przez dłuższy czas. Według niektórych raportów, to było zwykłe przeziębienie, który dał komplikacji. Niektórzy twierdzą, że został otruty wrogów. Powiedzieć na pewno nie jest już możliwe dzisiaj. Dla potomnych pozostał tajemnicą, od której zginął Roksolana.