596 Shares 2201 views

USG mózgu

USG mózgu u dzieci jest bezpiecznym zabiegiem. Jest wskazany dla noworodków wymagających intensywnej opieki, intensywnej opieki medycznej, wcześniaków z niedotlenieniem płodu, wewnątrzmacicznej infekcji. trauma narodzin, stosowanie specjalnych świadczeń położniczych, duża lub zbyt mała waga płodu, objawy neurologiczne są również związane z patologią, która wymaga obowiązkowego ultradźwięków. Obecnie metoda ta jest stosowana w prawie wszystkich niemowląt, aby uniknąć zmian, które mogą wystąpić po upływie jednego roku (po zamknięciu Fontanelles).


USG mózgu opiera się na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które są drgania mechaniczne o wysokiej częstotliwości. Są one całkowicie nieszkodliwe i bezbolesne. Dlatego ta procedura diagnostyczna nie ma ograniczeń wiekowych. To może być przeprowadzane kilka razy dziennie. Kolejną zaletą jest nieznaczna długość który osiągnie pięć minut, w ocenie stanu przepływu krwi może osiągnąć dwadzieścia minut.

USG mózgu nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Jedynym warunkiem jest cichy pacjenci pozycji, co jest szczególnie ważne dla dzieci.

Procedura ta jest wykonywana w warunkach otwartej głowy ciemiążka. Badanie prowadzone jest przez przednią Fontanelle. Gęste kości nie przenoszą fale ultradźwiękowe, które mają średnią do wysokiej częstotliwości, a więc USG mózgu niemożliwe do dzieci powyżej jednego roku i dorosłych.

Badając dodatkowe dostępy przez przednio-bocznego i tylno-ciemieniowej można stosować wagi kości czasowego, który ma małą grubość, przez otwór wielki. Są one wykorzystywane do badania struktury dolnej części pleców i centralnych częściach mózgu.

Badanie diagnostyczna pozwala nam zidentyfikować prawie żadnych zmian w konstrukcji nadwozia, w celu określenia konkretnych nowotworów. mózgowej ultradźwiękowej nie może określić patologicznych związanych z genetycznym, biochemicznych, zaburzeniami hormonalnymi. Poważnych chorób, które identyfikuje to metoda torbiele, które znajdują się w splocie naczyniówkowym, subependymal w pajęczynówki, wodogłowie, wady rozwoju narządów, krwawienia śródczaszkowego. W niektórych przypadkach, stanów patologicznych nie wymagają leczenia, ale powinna być dynamiczna obserwacja wykluczyć postęp. Choroby te obejmują cysty splotu naczyniowego. Formacje te stanowią pęcherzyki wypełnione płynem. Ten stan patologiczny jest nie ciężkie objawy kliniczne, często pozostaje niezauważone.

Subependymal Torbiele powstają po krwotoku odłożono w tym ciele, a także gdy jest niedokrwienie. Zazwyczaj edukacja znikają, ale w niektórych przypadkach może znacznie wzrosnąć, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badanie USG mózgu u niemowląt w ciągu kilku miesięcy.

Najbardziej niebezpieczne są podpajęczynówkowej torbiele. Mają tendencję do rozprzestrzeniania się w całym pajęczynówki błonach mózgu i zazwyczaj nie rozwiąże. Powstanie i rozwój torbieli nie towarzyszy pojawienie się charakterystycznych objawów klinicznych.

Z pomocą ultradźwięków zdiagnozowano prawie wszystkie wady rozwojowe mózgu. W identyfikacji takich zmian musi być pogłębione studium ciała dziecka, a także staranne monitorowanie neurolog.

Jednak najbardziej niebezpieczne stany chorobowe są krwotoki wewnątrzczaszkowe i wodogłowie. Wymagają one natychmiastowego leczenia i stałej obserwacji przez neurologa.