700 Shares 6911 views

Co jest bronchoskopia i jak to jest?

We współczesnej medycynie, istnieje wiele sposobów, w celu zbadania dróg oddechowych, w celu określenia ich chorób. Na pytanie, co w bronchoskopii można odpowiedzieć w następujący sposób: a procedura pozwalające dokładnie sprawdzić płuca za pomocą specjalnej rurki cienkie (bronchoskopu). Urządzenie diagnostyczne wyposażone w małe kamery i światła, co daje ciało videofiksatsiyu śluzówki. Bronchoskopu przez usta lub nos akuratno przenosi się do gardła, tchawicy i dróg oddechowych, a następnie ekspert prowadzi analizę luk pomiędzy ramionami ciała.


Istotą procedury

Są dwa rodzaje urządzeń diagnostycznych: elastyczne i sztywne typu. Mogą się one różnić w szerokości.

Korzystanie z elastycznego bronchoskopu jest bardziej powszechne. Narzędzie jest w stanie poruszać się w mniejszych oddziałów w głębi – oskrzelików. Ma ona zastosowanie do następujących procedur:

 • organizacja tlen.
 • Kolekcja płynów i wydzielin śluzu.
 • Dostawa leków do narządów.

Bronchoskopię przeprowadza się w ogólnym znieczuleniu sztywnego urządzenia typu, który jest używany do badania szeroki szczelin powietrznych. Jej zakres:

 • Po usunięciu nadmiaru płynu i plamienia.
 • Realizacja krwawienia kontroli.
 • Usuwanie dróg oddechowych z cząstek zewnętrzne (w tym dzieci).

Bronchoskopii dochodzenie jest prowadzone w jednostce pracy z substancjami wprowadzenie annesteziruyuschih.

Gdy procedura jest przypisany?

Co jest bronchoskopia, a gdy jest to pokazane? Omawiana metoda jest odpowiednia dla następujących przypadkach:

 • Identyfikacja guzów łagodnych.
 • Przy diagnozowaniu chorób onkologicznych oskrzeli.
 • Wykrywanie korki procesów oddechowych (naukowo – przeszkoda).
 • Region przewężenie w oskrzelowo węzła.
 • Rozpoznanie procesów zapalnych i zakaźnych, w tym gruźlicy, śródmiąższowe charakteru choroby.
 • Zidentyfikowanie przyczyny przewlekłego kaszlu i plamienia.
 • Potwierdzenia lub wykluczenia diagnozy refleksji plamy na RTG klatki piersiowej.

Bronchoskopia światło – co to jest i jak to zrobić?

Przed wykonaniem tej procedury, trzeba być całkowicie pozbawione ozdób, biżuterii, Plug-szczęka protez, soczewek kontaktowych i tym podobne. Wstępnie wskazane, aby odwiedzić toaletę. Diagnoza jest wykonany z minimum ubrania na pacjenta.

Badanie elastyczny bronchoskop nie wymaga znieczulenia ogólnego. Wystarczy znieczuleniu poprzez podawanie leku w postaci sprayu do ust lub nosa. Pacjent znajduje się w pozycji leżącej lub półleżącej stanu. Specjalista wchodzi urządzenie przemieszcza się on dalej przez gardło do organizmu testowego.

funkcje

Co jest bronchoskopia w tym procesie? Wyświetlacz pokazuje obszar obrazu pokrytą jego stopniowego przechodzenia do oskrzeli i płuc. Jeśli procedura ma również na celu usuwania śluzu oskrzelowego jednoczesne natryskiwanie medycznego roztworu soli do tego organizmu.

Przy podawaniu bronchoskop sztywny rodzaj manipulacji sanitariusz pacjenta rozpoczyna się po otrzymaniu znieczuleniu ogólnym. Cała operacja nie więcej niż 40-50 minut trwa. Inwazyjne (obce) charakter postępowania wymaga pewnej krótkiej rehabilitacji. Po bronchoskopię powinien powstrzymać się przez 2-3 godziny na przyjmowanie pokarmu, wody, papierosów. Ponadto, nie dostać za sterami pojazdu.

Ryzyko i zakazy

Co jest bronchoskopia i jakie są jego konsekwencje? To pytanie można odpowiedzieć niemal na pewno: manipulacja nie jest przyjemny, ponieważ większość badań medycznych, jednak powikłania chorobowe są niezwykle rzadkie.

Możliwe szkodliwe skutki działania:

 • Pojawienie się krwawienia najczęściej występuje podczas biopsji.
 • Istnieje niewielki odsetek występowania choroby zakaźne.
 • Czasami nie ma trudności w oddychaniu.
 • Podczas poziomu tlenu we krwi może spaść procedur.

Przeciwwskazania do bronchoskopii:

 • Poważne zwężenie tchawicy lub ograniczaniu procesu (zwężenie).
 • Podwyższone ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych układu oddechowego (nadciśnienie).
 • Histeryczny kaszel lub dławienie źle wyrażone.

Pacjentów mających wysokie stężenia dwutlenku węgla w krwi, przed manipulacją wymagają specjalnego urządzenia do oddychania. Technika ta pozwala na bezpośrednią dostawę tlenu do płuc.

proces przygotowawczy

Przede wszystkim, trzeba skonsultować się z lekarzem profil na wszystkich możliwych konsekwencji, obiektywności i wiarygodności wyników tej procedury. Specjalista musi odpowiednio poruszać się po terminologii nazwy leków, mieć pojęcia o historii pacjenta i informacji o obecności reakcji alergicznych na leki.

Uważa się całkowicie normalny kierunek przed diagnozą na oddawanie krwi lub innych testów. Ta praktyka jest dość powszechne dla większości procedur diagnostycznych. Przez 10-12 godzin przed poddaniem bronchoskopii powinny unikać jedzenia.

Referencje

Bronchoskopia światło – co to jest? Referencje podzielony polarny. Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, to należy rozumieć, że nie tylko procedur medycznych można nazwać przyjemne. Obiektywne zalety badaniu pod uwagę, wiele zobaczyć w następujących aspektach:

 • Okazja do zbadania stanu wewnątrz płuc i najdokładniejszej oceny ich stanu.
 • Pomoc w ustaleniu ostatecznej i prawidłową diagnozę.
 • Mały czas trwania procedury bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego.

Przez reakcje u pacjentów, 80% wykrycia we wczesnym stadium raka patologii układu oddechowego spowodowane w połączeniu z bronchoskopii biopsji.

Główne negatywne skutki obejmują dyskomfort, dość niewygodne, strach przed moralnym prowadzeniu manipulacji.

minusy

Bronchoskopia, których opinie są często w sposób negatywny, może rozwiązać wiele problemów diagnostycznych, które bez tej procedury są trudne do wykrycia lub może być określony w zaawansowanym stadium choroby. Niemniej jednak, reklamacje konsekwencji tej operacji są następujące:

 • Ból nosa i gardła, klatki piersiowej, który może trwać od kilku godzin do tygodnia lub dłużej.
 • Trudności w oddychaniu w trakcie procedury.
 • Nieprzyjemne uczucie ciała obcego w organizmie przez kilka godzin po bronchoskopii.

Bardzo rzadko może być naprawdę znaczące powikłania. Wiadomo pojedyncze przypadki, gdy pacjent z rakiem po bronchoskopii ujawnił krwawienia. Następnie przez kilka lat pozostawał chrypka, zapalenie migdałków, i słabość.

wniosek

Cokolwiek to było, bronchoskopia płuc – jest skutecznym nowoczesna metoda badania narządów oddechowych, bez których trudno jest postawić dokładnej diagnozy w sposób terminowy i zidentyfikować nowotwory złośliwe na wczesnym etapie. Procedura może wykryć wiele chorób układu oddechowego, które mogą uratować osobę, a nie tylko zdrowia, ale także życie.