375 Shares 4611 views

Semerenko jabłka zostały odkryte

Jabłka – najczęściej owoce w centralnej Rosji. Są one bogate w witaminy, minerały i pektyny. Jabłka mogą ustabilizować poziom cholesterolu, pomaga przy duszności, suchy kaszel utwardzania s. Ich nasiona są bogate w jod. Ocet jabłkowy cydr, ze względu na swój skład, może pomóc w leczeniu wielu chorób – anemii, kamienie nerkowe, zapalenie stawów. Istnieje wiele odmian jabłek. Najbardziej przydatne są uważane zielonych odmian, takich jak jabłka Antonówki i Semerenko. Zielony owoc najwięcej przeciwutleniaczy, które są w stanie znormalizować procesy utleniania w organizmie człowieka, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego. Nie zbyt słodkie odmiany, które zawierają jabłka Semerenko, są częścią wielu diet. Ze względu na wysoką zawartość kwasów, poprawiają trawienie, a ze względu na niskokaloryczną idealnie nadaje się dla tych, którzy próbują schudnąć.


Kto odkrył jabłka Semerenko i dlaczego mają taką nazwę?

Nazwa nowej odmiany zielonych jabłek w 19 wieku dał wybitny naukowiec hodowca Leo Platonovich Simirenko. Żył na terytorium współczesnej Ukrainy, w miejscowości Mleevo, gdzie stworzył swój słynny owoc przedszkola. Najczęstszymi owoce w nim były jabłka. Gatunek Semerenko – to trochę zniekształcony oryginał nazwa. Naukowcy opisują klasę otwartą im na cześć ojca – Plato Simirenko Reinette. Życiorys tego niezwykłego człowieka w wielu zaskakujących zwrotów akcji losu. przodkowie byli poddani Leo Platonovich czasem wykupić się od swoich właścicieli, a nawet otworzył własną działalność handlową. Dzięki inteligencji i pracowitości założycieli firmy rodzinnej, rozwijającej handlu, ich nazwa stała się znana w społeczności kupieckiej. Dla wielkich zasług przed Imperium Rosyjskiego do założyciela firmy rodzinnej Fedor Simirenko otrzymał tytuł honorowego obywatela, który jest równoważny w latach rycerstwa. Leo Platonovich Symyrenka ukończył Uniwersytet Noworosyjsk w Odessie. Ze względu na fakt, że był zaangażowany w ruch „Narodnaja Wola”, został aresztowany i wysłany do odbycia kary pozbawienia wolności w Krasnojarsku. Następnie, będąc tam na wygnaniu, naukowiec pracujący w szklarni w lokalnych bogaty, zaskakując wszystkich hodowli na Syberii południowych roślin ciepłolubnych. Stworzony przez jego wysiłki w Krasnojarsku miasta parku żyje jako żywej pamięci jego wspaniałego twórcy.

Przed Symyrenka nowe odmiany drzew owocowych zostały stworzone wyłącznie dla innych krajów, nikt zaangażowany w wybór Rosji. Lev Rakhmanov stał się pierwszą osobą w Rosji, zaangażowani w nauce owoców – Sadownictwa. Tworzenie główny pracy naukowej swojego życia – trzy-volume traktat „Sadownictwa”, jeden z tomów naukowca jest całkowicie oddany jabłko. Simirenko wybitne osiągnięcia w tworzeniu nowych odmian drzew owocowych były oznaczone złoty medal na międzynarodowej wystawie w Paryżu.

Jabłka Semerenko: zalety i cechy odmian hodowlanych

Odmiana ta jest uważana za zimą, jak dojrzewają późną jesienią – do października. Dlatego jabłonie są bardzo podatne na wczesnych przymrozków. Zaleca się sadzić tę odmianę w obszarach o łagodnych zimach. Jabłka Semerenko zawsze jasny zielony, może być trochę „kolor” na stronie. Miąższ owocu jest bardzo soczyste, o bogatym smaku. Jabłka są doskonale przechowywać przez całą zimę i wiosną, bez utraty smaku.