639 Shares 1725 views

Najlepsze książki A. S. Puszkina

Rosja – kraj na ziemi, który urósł i działało wielu wybitnych poetów. Każdy z nich mieszkała w tym czasie przyczynił się do rozwoju kulturalnego kraju. Pomimo faktu, że od momentu, w którym żyją od wielu wieków, a każdy z nich pamiętać i czcić dzisiaj.


A. S. Puszkina – wielki poeta

A. S. Puszkina odnosi się do tej kategorii poetów, którzy są nieśmiertelne. Jego życie uciąć długo, ale prace są żywe i istotne jak kiedyś. Książki A. S. Pushkina podniesione więcej niż jedno pokolenie.

Z życia literackiego poety był pod ogromnym wpływem swojego wuja, który był bardzo znane z wielu znanych pisarzy epoki. Był w stanie zaszczepić zamiłowanie do poezji, Alexander. Nawet w okresie dojrzewania, Puszkin zaczął pisać swoje pierwsze wiersze. Lata studiów poety nie były spokojne, nie chciał się uczyć i stosunek do tego, co dzieje się z pewną pogardą. Postać młodego poety została również nazywane cicho niemożliwe. Dowodem na to jest jego stworzenia. Puszkin miał niesamowity talent i wyjątkową zdolność do przeniesienia na papier nastrój poprzez pióra. Był w stanie wybrać słowo, które mogłyby odzwierciedlać jego stan. rzucanie psychiczne, radykalnie zmieniając nastrój były charakterystyczne dla poety.

Jak skonfigurować książkę A. S. Puszkina

Tworząc własne dzieła Puszkina podchodzić bardzo odpowiedzialnie. Mimo swej upartej natury, Aleksander był bardzo ciekawy człowiek. Ta funkcja i zdolność do wykrycia i nagrywać żadnych interesujących faktów pomogły poetę do tworzenia. Poeta kochał historię. On zawsze łapczywie czytać wiele historycznych esejów, kochałem studiowania materiałów archiwalnych. Od tamtej pory, a urodziło produkt Godunowa, Piotra I i Pugaczowa.

Wyjątkowy człowiek i poeta, nie pisał tylko o postaciach historycznych. Książki napisane przez Puszkina, a poświęcone były zwykłymi ludźmi. W historii zapisanych szkiców, w którym stwierdza, że Aleksander często ubrany w zwykły żebrak i lubił siedzieć z nimi? rozmawiać i śpiewać piosenki. Często udał się do targów w zwykły chłopski strój z jednym tylko celu – aby słuchać lokalnych głosów, zbadać i dowiedzieć się wszystkiego o potrzebach krajowych, aby w jakiś sposób zmienić i jak najlepiej ich trudnych życiu. Tak wrażliwy poeta był Aleksandr Siergiejewicz Puszkin. Jego książki są tak kochane i że są pisane od serca. Niosą kawałek cienkiej duszy poety.

Wiersze i książki A. S. Pushkina

Możliwość tworzenia poeta nie znała granic. Doskonalenie przypadek pisarza, poety został przeniesiony z prostego wiersza do pisania wiersza. W ten sposób rodzi się pierwszy tomik wierszy Puszkina – „Rusłan i Ludmiła”. To było w 1820 roku, oprawa i pokrywa były bardzo proste, a nawet nudne. Publikacja wygląd nie przyniósł radość dla oczu, ale trzeba było tylko zacząć czytać ten niezwykły wiersz, tak szybko staje się jasne, że jest to prawdziwy diament w prostej ramie, a nie jest cenny. Może to był głupi się spodziewać w czasie pięknej i kolorowej grafiki. Książka została wydana w bardzo niejasny i trudny czas dla Rosji. Rządził krajem Aleksander I, który zasłynął jako bojownika o życiu Europy, a nie kraju. Dlatego czas na sprawy i problemy jego ludzi nie miał. Wszystko to doprowadziło do popularnej złości i niepokoju. Taki stan ludzi nie mógł pomóc, ale zastanowić się nad literackiego dzieła Puszkina. W jego poezji, poeta starał się przekazać królów wiadomością, że zakłóca zwykłych ludzi. Dowodem na to są linie z poematu „List do Czaadajewa”:

”… Towarzyszu, wierzyć: to wzrośnie,

Urzekające Gwiazda szczęścia,

Rosja vspryanet ze snu,

I na ruinach autokracji

Napisać nasze nazwiska! … "

Wersety te i wiele innych później zostaną zebrane i zawarte w książce Aleksandra Puszkina.

Zgromadzone dzieła Puszkina

Puszkina życie było wypełnione różnych wydarzeń. Każde takie zdarzenie jest poetą i opieka znajduje odzwierciedlenie w wierszach. Wynik był dziełem literackim Alexander niezliczonych pięknych prac. Następnie zdecydowano się zgromadzić wszystkich ksiąg Puszkina. Pismo poety, dzieło jego życia zmieścić w ośmiu tomach. Niestety, pełny zbiór produktów dopuszczonych do wydrukowania tylko w roku śmierci wielkiego poety.

Historia „Evgeniya Onegina”

Księga Puszkina „Eugeniusz Oniegin” jest jednym z najważniejszych i najbardziej niezwykłych dzieł wszystkich literackiego dziedzictwa Rosji. Prace nad tym prace trwały przez siedem lat. Jak sam Puszkin powiedział, pisanie takiej poważnej pracy to prawdziwy wyczyn w jego życiu. Pomysł stworzenia nowatorskiego poetę pchnął trudnej sytuacji życiowej. W 1823 roku Aleksander był na wygnaniu.

Książka Puszkina „Oniegin” składa się z ośmiu rozdziałów i obejmuje wydarzenia od 1819 do 1825 roku. W tym okresie, i klęski Napoleona oraz powstania dekabrystów. Chociaż centrum powieści, a to historia miłości między wierszami, że będzie nadal czytać i śledzić cały ciężar tych latach.

Wyjątkowość tej powieści jest to, że jest napisany wierszem, który sprawia, że odczyt i czują się bardzo lekki. Nieprawdopodobny talent poety dowodzi fakt, że czytanie „Oniegin”, nie chce puścić, a odsetki od niego dowiedzieć się, co się stanie w następnym rozdziale, tylko wzrośnie. Wielu krytyków literackich nazwali książka prawdziwa encyklopedia Puszkina. To nie przypadek. Po tym wszystkim, poeta zdołał przekazać nie tylko istotę historii, ale także, aby pokazać czytelnikowi, jak ważne było w tym czasie poczucie obowiązku każdego człowieka. Każdy bohater był gotów poświęcić nie tylko swoje uczucia, ale również życie w imię przekonań. Między innymi, czytając tę książkę, można dowiedzieć się wiele o modzie dnia, w co się ubrać, że jedli, jakie były obyczaje i zwyczaje.

Działka o wielkiej powieści wierszem „Eugeniusz Oniegin”

Fabuła powieści jest prosta – chodzi o uczucia, które mogą jednocześnie inspirować człowieka, by uczynić go jako najszczęśliwszy na ziemi, a najbardziej nieszczęśliwy. To, oczywiście, miłość. Bohaterami powieści stał Tatiana Larina i Oniegina. Tatiana Eugene spada na pierwszy rzut oka. Po raz pierwszy ujawnia swoje uczucia do bohatera, ale on nie akceptuje go. Oniegin, odmawiając kochać dziewczynę, powodując jej serce i głęboką ranę, która boli i wykrwawić się na śmierć. Może z czasem, ból ustąpił, a jeśli nie fakt, że po długim przewrotu umysłowego Oniegin uświadamia sobie, że kocha Tatianę. Ale z ich serc kochających nie może być. Tatiana jest już żonaty. Bolesna była świadomość, że przyczyną takich okolicznościach służył własne błędy.

Lekcje z powieści „Eugeniusz Oniegin”

Pomimo faktu, że wielkie dzieło zostało napisane w ubiegłym wieku, nie traci swoje znaczenie i zainteresowanie czytelników do tego dnia. Każda osoba może nauczyć się w samej bohaterki. To jest teraz coraz bardziej pompatyczne i egoistycznych młodych ludzi, którzy, odrzucając uczucia drugiej osoby, nawet nie myśleć, co niewiarygodny ból powodują. W powieści, budzi również kwestia, że wszystko osoba nie może wracać jak bumerang z powrotem. Każdy krok był przemyślany i starannie zaplanowane, aby uniknąć błędów. Po tym wszystkim, to jest prawdopodobne, że przyjdzie czas, kiedy chcemy cofnąć się w czasie i naprawić wszystko, ale to nie będzie możliwe.

Księga bajek Puszkina

fabularne historie są bardzo lubił Puszkina. Taka miłość poety podniósł niani. Nawet małe dziecko, Aleksander doczekać wieczoru usłyszeć nową historię. Dla poety opowieści nie były tylko wytworem rozrywki, każdy z nich Alexander pokazał delikatność prostej duszy narodu rosyjskiego. Incredible interesująca fabuła i humor są obecne w tych pracach. W związku z tym w każdym wieku są uwielbiany bajek Puszkina. Książka, która zawiera kompletny zbiór opowieści o jego autorstwa, jest bardzo wysoka. W trakcie swojej kariery literackiej poety tworząc nowe projekty niosące głębokie znaczenie.

Co jest nauczane opowieści A. S. Puszkina

Książki A. S. Pushkina – najcenniejszy dar potomstwa. W każdej pracy, za każdy wiersz ukrywa to jest naprawdę trudne życie ludzi. Często ludzie stają się zakładnikami sytuacji tylko z powodu ich głupoty. Dowodem na to są dzieła poety. Na przykład bajki „Rybak i Golden Fish” pokazuje czytelnikowi, że nie można być egoistą i chciwy człowiek. Jeśli miał szansę zmienić swoje życie na lepsze, to trzeba się zatrzymać i cieszyć się tym co masz, lub może zostać z niczym. Jeśli chodzi o „Tale of Kapłana i Jego Pracownik BALDA”, to pokazuje poetę nie tylko skąpy Podstawowy, ale dowcip prosty robotnik. Po tym wszystkim, dzięki pomysłowości sługa nie jest uszkodzony i nie wycofać się z trudnościami, a nie tak jak mistrz, a sam demon zaczął tańczyć pod jego fletu. I istnieje bardzo wiele opowieści. Ale każdy z nich ma charakter indywidualny i jest dobry na swój sposób, każdy ma dobroć i miłość do świata, ludzi w kraju, w którym mieszkasz. Każdy z nich powiedział, że mimo trudności, ludzie powinni pozostać człowiekiem.

Czytanie jakichkolwiek prac poety, zaskoczony jak utalentowany był Aleksandr Siergiejewicz Puszkin. Książki napisane przez niego są nieśmiertelni. Będą uczyć się więcej niż jedno pokolenie w przyszłości.