392 Shares 9071 views

Co to jest „schlebia”? Znaczenie, synonimy i przykłady

Czasami ludzie rozmawiają ze sobą komplementy. Oczywiście, wtedy pojawia się pytanie: „co to jest ” schlebia „? Jest na prawdę lub podkreślić prawdziwą godność człowieka?”. Zbadajmy to w szczegółach, jak zawsze, będzie przykładem i synonimy.


wartość

Słownik nie jest bogaty i oferuje tylko dwa znaczenia słowa swojego wyboru:

 1. Porozmawiaj z kimś miło dostać moją drogę. Oznacza to, że dana osoba ma w tym przypadku interes własny.
 2. Doprowadzić siebie lub kogoś zabawy i podniecenia.

Jest oczywiste, że w pierwszym przypadku, gdy dana osoba chce masła komplementy rozmówcy, Zalety tie-dye przeciwnik – czynną nieczystej gry. A odpowiedź na pytanie, co to jest „schlebiać” jest następująca: jest oszukać osobę, niech pył w oczy mu robić to, co jest wymagane.

Drugie znaczenie tego słowa, według słownika, nieszkodliwe, nawet dobry. Pamiętaj wyrażenie „zarozumiałość”, to jest nadzieja na coś prawie niemożliwy do zrealizowania w rzeczywistości. A potem jest opcja „schlebiać się z nadzieją”, ale jest rzadko wykorzystywane w pierwszej kolejności. Można sobie wyobrazić, aby komplementy, ale można, a z drugiej strony, nie w tym samym czasie nieprowadzących określonego celu.

Synonimy

Gdy wartość jest pozostawione, to był przełom substytucji słownych. Rozważmy je:

 • oszukać;
 • obsequious się z;
 • warować;
 • upiększać rzeczywistość;
 • kłamać;
 • zniekształcać faktów;
 • powiedzieć miłe;
 • wsparcie;
 • zapewnienie wsparcia psychologicznego.

Człowiek, który jest przyzwyczajony do tego pochlebstwa – to jest złe, nie rozumiem, jak ustalić synonimy były pozytywne. Spokojny, ale spokojny. Jak widzieliśmy, pochlebstwo nie może nosić ładunek ujemny.

Powiedzmy, szef chwali oficer na co on jest dobry w pracy. Głowica oczywiście pochlebia przez niewolnika, ponieważ radzi sobie neblestyasche, ale główny wykazuje wrażliwość duchową i chce wspierać jego pracownika, który w końcu nie stracić serce. Teraz można myśleć o tym, co jest „schlebia”. Ale dostać się do kilku przykładów.

Fable IA Kryłowa i Dzhim Kerri

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – to bajka „Kruk i Lis”. Fox miał doskonałą techniką uwodzenia. Ale w sprawiedliwości muszę powiedzieć, że Crow – jest łatwym obiektem manipulacji. Generalnie, wrony – mądry ptak, ale nie w tej bajce, jak w dziełach znaków Kryłowa są w służbie ducha i moralności, więc rzeczywistość jest zniekształcona zgodnie z celami. wszyscy wiemy fabuły, więc nie ma sensu się powtarzać. Nawiasem mówiąc, właśnie ze względu na bajki pochlebstwa tylko idzie złą nazwę.

Innym przykładem pochlebcy – bohaterem filmu „Kłamca, kłamca” Fletcher Reed. Pamiętasz, jak zachowywał się zanim go wydał? Przez cały czas kłamał, płowy, a wszystko to w celu dokonania karierę. Oczywiście, wtedy rozwój był odrodzi. A ile więcej ludzi jak Fletcher, którzy nie rozumieją niczego i zginać tej samej linii? Bardzo dużo. Podtrzymał swoją pamięć wzrokową znanym przykładem hollywoodzkim filmie, łatwiej zrozumieć, co jest „schlebia”, prawda?

„Schlebiającymi” – określenie względne

I wreszcie, trochę filozofii dla tych, którzy wydają się być obrażony przez pochlebstwa, biorąc pod uwagę to coś niskie i niegodne.

W życiu, ludzie z różnymi ludźmi spotkać. A niektóre z nich całkiem szczerze zrobić mu komplementy. pochlebstwo uczucie pojawia się, gdy pochwała jest wynagradzany o jakości dla gospodarza jest oczywista. Na przykład, intelektualiści mówią miłe słowa i podziw jego erudycji. On z kolei uważa, że jest to pochlebne, ponieważ umysł dla niego – coś za coś oczywistego.

Jednak zasada ta nie zawsze działa. Piękna kobieta nie znudzi komplementy w swoim wystąpieniu, a nie zawsze mogą rozpoznać pochlebstwa. Dlatego wiele zależy od indywidualnych cech.

Najważniejsze – to mieć pomysł, co znaczy słowo „pochlebne” i uświadomić sobie, że ludzie nie zawsze są motywowane egoistycznych powodów, czasami osoby, podobnie jak osoby, a pierwsze, aby umieścić go w pośpiechu, jak tylko może. Ale ze względu na bajkę jesteśmy przyzwyczajeni do traktowania dobre z wielką podejrzliwością, ale na próżno. Dobre słowa są nic nie warte i przyniesie korzyści „integralną samochód” (MA Bulgakov). Ogólnie rzecz biorąc, trzeba mieć czas, aby podziwiać ludzi, bo życie jest ulotne, i, oczywiście, nie należy zapominać o języku rosyjskim. Na przykład na pytanie, co oznacza, że do „schlebia”. Uważamy, że czytelnik zapamięta poprawną odpowiedź.