564 Shares 2841 views

Światowy Dzień pisarza – 3 marca. Historia i cechy wakacje

Writer – zawód, który uczy i życie mistrz. Ktoś z marzeniem z dzieciństwa, aby wyrazić swoje myśli na papier, niektóre są mistrzami pióra w dorosłości i starości. Nie istnieją żadne szczególne przepisy. Pisarze – ludzie, którzy chcą i mogą mówić do świata z długopisu lub maszyny do pisania. Profesjonaliści mają swój dzień, w którym otrzymane gratulacje – to 3 marca. W tym artykule dowiesz się, kiedy nie było to pamiętne daty i jak spędzić wakacje w Rosji.

Historia święta

Światowy Dzień pisarza pojawiły się pod koniec 20 wieku. Na 48. Zjeździe Klubu Pisarzy, zdecydowano się na stworzenie nowej partii. Od tego czasu, czyli 03 marca 1986, data ta stała się pamiątką dla pisarzy z całego świata. Stało się międzynarodowym święto.

pisarz razem, niestety, przyszedł zbyt późno. Co dziwne, słowa mistrzowskie były wśród ludzi na długo przed pojawieniem się na piśmie. W tym czasie ich historie nie są wyjasnione na papierze i przekazywane z ust do ust. Do tej pory nazwy wielu twórczych postaci po prostu nie zachowały się i zostały utracone. Ale bez nich nie byłoby współczesnych pisarzy i literatury w ogóle. Przez wiele wieków, pisanie nie uznano za poważny zawód. Autorzy to zrobić dla siebie. Wierzono, że do sprzedaży dzieł sztuki – to jest grzech i bluźnierstwo.

Kto obchodzi Dzień pisarza?

To święto zjednoczył wielu ludzi zaangażowanych w piśmie. 03 marca dzień pisarza zaczął obchodzić wszystkich pisarzy, publicystów, pisarzy, satyryków, poetów, dramaturgów i innych.

Autor idei utworzenia Klubu Pisarzy

Jak wspomniano powyżej, Dzień pisarza powstała dopiero w 1986 roku. Choć odbyło 48th międzynarodowe spotkanie pisarzy. Kongresy pisarze powstał na długo przed tą rocznicą. Organizacja „PEN Club” został założony w 1921 roku w Londynie. Ten skrót oznacza „poetów”, „publicystów” i „pisarze” – w literami słów składających się na dźwięk angielskim. Innymi słowy, Dzień pozdrowienia pisarz może odbierać wszystkich członków tego klubu.

Organizacja, która zrzesza wszystkich pisarzy, którzy pojawiły się dzięki Ketrin Douson. To ona w 1921 roku postanowił stworzyć klub z podobnie myślącymi. Prezydent był John Galsworthy. Dwa lata później, pierwsze spotkanie pod jego kierownictwem. Po tym całym świecie klubu zostały otwarte oddziały. Kongres Pisarzy odbyło się w 11 krajach.

Galsworthy Prezydent w biurze było więcej niż 10 lat. Przez cały czas nie pozwoli przenikanie polityki do klubu. Jednak po II wojnie światowej, duża liczba opozycji prowadzone przez Belgów, którzy doszli do władzy. Spotkanie w 1932 roku był ostatnim, który Galsworthy'ego.

Zasady członków Writers

Pomimo faktu, że po 1932 Galsworthy nie pojawił się w klubie, mógł wprowadzić przepisy o 5 punktów, które musiały spełniać wszystkich członków zgromadzenia.

  • Autorzy było rozprowadzać literatury jako techniki. Członkowie PEN nie byli zaangażowani w dziennikarstwa i publicystyki.
  • Pisarze nie powinni pisać podsyca wojnę.
  • PEN stoi za utrzymanie przyjaznych stosunków między pisarzami z całego świata.
  • Klub dla pisarzy humanizmu. On nie należy do partii państwowej lub polityce.

Jednakże, podczas kongresu w Dubrowniku pisarzy, niektóre zasady zostały zignorowane. W tych dniach klub prowadził wszystkich Europejczyków i komunistów. Delegaci doszli do władzy, lojalny wobec Hitlera.

Dziś PEN kluby zostały w 130 krajach. Głównym celem – w obronie wolności słowa. Zasada ta musi być zgodna ze wszystkimi członkami społeczności krajów, które podpisały ostateczne rozwiązanie.

Dzień pisarza w Rosji

W naszym kraju to święto nie jest tak dobrze znany. Ma wąską profesjonalnej ostrości. Ale ostatnie lata Dniu pisarza odbiera kolejne gratulacje pisarzy. Wynika to z faktu, że rosyjskie media są często wymieniane w tym dniu w swoich publikacjach.

Typowy dzień w naszym kraju, pisarz niezauważone, ale zainteresowanie literaturą i twórczej pracy nieznacznie wzrosła w ostatnich latach. W przeddzień 3 marca 2015 roku odbyło się spotkanie z pisarzami w międzynarodowym centrum prasowym multimedialnych. Jest okrągły stół omówiono wiele ważnych kwestii. 2 marca twórcze figury, pisarze i scenarzyści rozmawialiśmy o tym, jak język rosyjski wpływ na rozwój kultury światowej.

Pisarzy naszych czasów bardziej niż inni czują interes w literaturze w ostatnich latach, dlatego 2015 był rokiem literaturze. Decyzja ta została podjęta z inicjatywy prezydenta Vladimira Vladimirovicha Putina. Odwiedził spotkanie pisarzy rosyjskich, która odbyła się na Uniwersytecie Przyjaźni rosyjskich Ludowej. Można zadawać pytania osobiście głowy państwa, która jest co sprawia, że studenci różnych wydziałów. Głównym tematem dyskusji – popularyzacja języka rosyjskiego za granicą.

Jak uczcić to święto?

Niestety, dzień pisarza często pozostaje niezauważone. Nawet w szkołach mówią o nie zawsze jest. 3 marca Rosjanie są przyzwyczajeni do przygotowania tylko do Międzynarodowego Dnia Kobiet. Jednak w ostatnich latach nowy trend świętować ten dzień. W przeddzień 3 marca i po spotkaniach odbywają się pisarze i scenarzyści z czytelnikami. Zazwyczaj twórcze figury siedzących przy okrągłym stole w regionalnych biurach, które należą do Związku Pisarzy Rosji. W tym dniu, często posiadają różne konkursy i wystawy. W bibliotekach publicznych i muzeów literackich może komunikować się z gośćmi w imię znanych pisarzy naszych czasów. nauczyciele często dają studentom takich spotkań, gdzie pień przywódcy mówią o swoich najnowszych produktów i rozmawiać o roli literatury we współczesnym życiu. Niektórzy nauczyciele sprawiają, otwarte zajęcia gdzie pisarze mogą przyjść, a także komunikować się z uczniami. Na poziomie uniwersyteckim w Rosji Dzień pisarz przechodzi mniej interesujące. Jedyną osobą, która wie o istnieniu takiego dnia – są studenci wydziałów filologicznych.

Niestety, dzień działalności pisarza przeprowadzane są we wszystkich miastach. Być pisarzem – to bardzo trudna i odpowiedzialna, więc po prostu trzeba zapłacić zasłużoną uwagę pisarzy, poetów i dramaturgów co najmniej raz w roku. Życie bez literatury byłoby nudne i nie tylko świeże, ale jest po prostu niemożliwe, więc nie zapomnij o tych, którzy wypełnić nasze życie znaczenia.