217 Shares 3255 views

Nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia

We wszystkich czasach kobiety były zainteresowane w rozwiązaniu problemu niechcianego owłosienia na ciele. Nasz przodek pozbył się nadmiaru roślinności za pomocą zwykłego cukru. Jednak technika ta istnieje do dziś pod nazwą – shugaring. Jednak dodatkowo, obecnie istnieje wiele innych sposobów usuwania włosów, nadając każdej kobiecie prawo wyboru najbardziej odpowiednie.
Określenie „depilacja” oznacza całkowite zniszczenie cebulki włosa, bez możliwości późniejszego odzyskania. Dlatego wiele kobiet woli procedury „woskowanie”, który zapewnia tymczasowe depilacji, biorąc pod uwagę, że usunięcie ciała włosy przynosi szkody. Jednak tak nie jest.
Obecnie istnieją trzy najbardziej popularne i skuteczne metody usuwania włosów – to elektryczny, depilacji i laserowe usuwanie włosów. Zanim dasz pierwszeństwo jednej z tych opcji, należy zdefiniować kilka ważnych punktów: wrażliwość skóry, struktury włosa (grubość, długość, kolor) i traktowanego obszaru.
Najmniej bólu przynosi depilacji laserowej. Jednakże lasera ma zdolność reagowania z pigmentu zawartego w skórze, tak więc sposób usuwania włosów jest przeciwwskazane naturalnymi blond uniknięcie tworzenia oparzenia skóry. Aby pozbyć się niechcianych włosów na stałe, trzeba wydać co najmniej cztery procedury.
Fotoepilacja jest oparta na zniszczenia melaniny pigmentu, który jest zawarty we włosach. Na leczonych photoepilators strefy narażone wykorzystujących strumień świetlny, którego ustawienia (Power, częstotliwości, itp rac.) Można regulować. Główną wadą tej metody jest to ujemny wpływ strumienia świetlnego pigmentu skóry. Dlatego po zabiegu przez co najmniej miesiąc nie może pojawić się w słońcu, czy lpg masażu, tatuażu. Fotoepilacja poważnie odwadnia się na obrobionej powierzchni, przez co skóra sucha i wymaga dokładnego zwilżenia.
Elektryczna depilacja niszczy mieszki włosowe poprzez prąd. W tym przypadku, pojedyncza ekspozycja nie wystarczy – dla gruntowne zniszczenie żarówek trzeba powtórzyć procedurę kilka razy. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale przynosi wiele bólu.