679 Shares 5511 views

"Kontrolok": odpowiedniki. „Kontrolok”: substytutem narkotyków

Z pewnością ludzie, którzy mają do czynienia z problemami, takimi jak wysoka kwasowość lub choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy 12, kiedykolwiek usłyszał od lekarzy o leku „Kontrolok”. Lek ten jest w stanie w krótkim okresie czasu, aby wyeliminować ból brzucha, zgaga. Można go również zapisać ludzi z takimi dolegliwościami jak erozyjne żołądka, zespołu Zollingera-Ellisona, wrzód żołądka i 12 wrzód dwunastnicy. Dlatego dziś w artykule rozważymy główne punkty o „Kontrolok” lek: analogami, tworząc problemu narkotyków, zasady przyjęć, przeciwwskazania, granice. Również dowiemy cenę leku i porównać je z kosztami takiego działania na tablicach, które nazywane są „Nolpaza”.


Formularz uwolnienie

Lek „Kontrolok” (nazwa międzynarodowa „Pantoprazol”) występuje w 2 postaciach:

 • W postaci tabletek.
 • W postaci proszku do sporządzania zawiesiny.

świadectwo

Lek „Kontrolok” Instrukcja do informacji, które muszą być zawarte w paczce z leków, przewidzianej dla pacjentów z następujących problemów zdrowotnych:

 • Wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy i 12 (nasilenie).
 • Refluksowa przełyku – zmiany zapalne przełyku wskutek wielokrotnego odlewania w jego zawartości żołądka.
 • Erozyjne żołądka – jest stopniowe niszczenie błony śluzowej żołądka.
 • zespołu Zollingera-Ellisona (lub gruczolaki). Urządzenie Określony nowotworowych otrostkovogo trzustki.
 • Stres wrzody przewodu pokarmowego.

Jak przyjmować tabletki?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, w przeciwnym razie lek będzie nieskuteczna. Tabletki należy połykać w całości, nie żuć i nie pękają. Przed posiłkiem lub w trakcie jedzenia odbioru mogą być myte w dół z pigułek wodnych „Kontrolok”. Instrukcje dla państw narkotyków, które muszą zostać podjęte w następujących dawkach, w zależności od diagnozy pacjenta:

 • W wrzód żołądka i dwunastnicy 12 – 1, tabletki (40 mg) na dobę leku.
 • Gdy refluks przełykowy, lekarz może przepisać jedno lub 2 tabletki (20 mg lub 40 mg) dziennie.
 • Jeśli dana osoba z chorobami nerek lub u pacjentów w podeszłym wieku to dzienna dawka dla nich nie powinna być większa niż 40 mg leku.
 • Jeżeli pacjent jest ciężki wątroby nieprawidłowy, lekarz może przepisać do niego: 1 tabletka co drugi dzień.

Czas trwania leczenia zależy od lekarza. Zwykle wrzód żołądka osoba bierze te pigułki na miesiąc, w innych przypadkach, okres ten może być przedłużony do 2 miesięcy.

Używanie „Kontrolok” proszek

Stosowanie leku w tej postaci jest uzasadnione w takim przypadku, jeśli pacjent, niezależnie od przyczyny, nie może połknąć tabletkę. Zawartość fiolki pielęgniarki rozpuszcza się w 10 ml roztworu chlorku sodu. Pracownik otrzymał oznacza zdrowie wchodzi pacjentowi dożylnie w ciągu 2-15 minut.

W wrzodu żołądka pacjenta leków przepisanych 40 ml (to znaczy, 1 fiolkę proszku) dziennie. W leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona dzienna dawka może wynosić 80 mg.

Przygotowany roztwór powinien być zużyty w ciągu 3 godzin.

opinie ludzi

Lek „Kontrolok” opinii, które w większości pozytywne, często przypisane do lekarza w połączeniu z innymi lekami, w tym antybiotyki. Pacjenci trudno określić, co to znaczy, wywierają wpływ na ich zdrowie. Są jednak opinie pacjentów, którzy twierdzą, że lek ten pomógł im wrzód żołądka i zapalenie błony śluzowej żołądka erozyjne w ostrej. Niektórzy nawet twierdzą, że okres stosowania środków znacząco spadła. Jeśli instrukcje do narkotyku mówi, że stosowanie tabletek może wynosić do 8 tygodni, czyli pacjenci, których leczenie było tylko okres 2 tygodni. Następnie pacjenci stał czuć się lepiej i zapomnieć o tym, że mieli problemy z żołądkiem.

Istnieją również indywidualne reakcje ludzi, którzy twierdzą, że lek „Kontrolok” pomógł im uporać się z błony śluzowej żołądka. I tylko lekarz wyznaczony tego leku. A kilka dni po leczeniu u ludzi nie jest już postrzegana pieczenie w żołądku, i uzdrowił ich wystarczająco szybko.

Tabletki lub proszek „Kontrolok”, przeglądy, które są rzadkie, ale nadal posiada niewielką ilość ujemnego sprzężenia zwrotnego. I są one związane z faktem, że zgodnie z pacjentów, lek ten nie jest im pomóc. Należy jednak zwrócić uwagę na ważny punkt: w tych przypadkach, ludzie używali go na własną rękę, bez zalecenia lekarza. I zrobić to kategorycznie niemożliwe. Po tym wszystkim, tylko specjalista może przepisać to znaczy po wszystkie testy przeprowadzone, a to jest często przepisują go w połączeniu z innymi tabletkami. Dlatego też, jeśli pacjent jest własny nabyte środki picia pigułki według własnego uznania, ale pozytywny wynik nie czekaj, to nie jest to wina producenta leku, aw rzeczywistości sam człowiek. Dlatego też, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, trzeba udać się do szpitala na konsultacje, zrobić test, a dopiero potem na zaleceniach ekspertów na zakup leku i wykonywane za pomocą terapii.

koszt

Lek „Kontrolok”, których cena waha się w zależności od kształtu i zakresu problemu można kupić w każdej aptece, farmaceuta sprzedaje pojazd bez recepty, jeśli chodzi o tabletki. Ale kupić potrzebny jest proszek papier od lekarza, ponieważ lek jest podawany dożylnie przez specjalistę w murach szpitala.

Tabletki „Kontrolok”, których cena, nawiasem mówiąc, nie jest najniższa, to można kupić średnio 700 rubli. Jest to maksymalnie 14 pastylek 20 mg. Jeśli kupisz tę samą ilość tabletek, ale 40 mg, natomiast koszt pakietu będzie droższe – w przedziale 800-900 rubli.

Proszek lek jest sprzedawany w butelkach, z zakupu leków w tej formie i może być indywidualnie. Tak więc, cena za butelki zgnieciony środki do wytwarzania roztworu do iniekcji dożylnej wynosi 300-350 rubli.

skutki uboczne

Zdarzenia niepożądane po leczeniu leczyć „Kontrolok” są dostępne i są wyrażone w następujący sposób:

 • Z układu nerwowego i narządów zmysłów: bóle głowy, zawroty głowy, senność lub przeciwnie, bezsenność, nerwowość, depresja, zaburzenia widzenia, szumy uszne.
 • Ze strony przewodu pokarmowego: biegunka, nudności, wymioty, suchość w ustach, zaparcia, zwiększenie apetytu.
 • Ze skórą: łysienie, trądzik, zapalenie skóry.
 • Reakcje alergiczne w tym wysypka, świąd, pokrzywka.
 • Z układu moczowo-płciowego: obrzęki, impotencja.

Przeciwwskazania

Oznacza „Kontrolok” odpowiedniki, którzy mają wiele skutków ubocznych, nie może być stosowana w następujących przypadkach:

 • Gdy niestrawność neurotyczny geneza.
 • Jeśli występuje nadwrażliwość na składniki leku.
 • Dzieci do 18 lat.
 • Kobiety w okresie ciąży i laktacji.

narzędzia te

Leki, podobne efekty na korpusie (substytut narkotyków), a lek ma „Kontrolok”. Analogi tych tabletek można zadawać w każdej aptece i farmaceuta radzi pigułki, takich jak „Nolpaza”, „Zipantola” „Pantazi”, „Sanpraz”, „Panum”, „Peptazol”. Zamiennik dla wszystkich funduszy „Kontrolok” zmagają się z tymi samymi problemami, jak lek, przedmiotem artykułu.

W ten sposób te leki lekarz może powołać się choroba wrzodowa żołądka, choroba i dwunastnicy, choroba refluksowa przełyku.

Najbardziej popularny jest uważane za substytut oznacza „Nolpaza”. Dlatego dalsze badania tego leku i dowiedzieć się, jakie są podobieństwa i różnice między tymi dwoma lekami.

dozowanie analogowy

Oznacza „Nolpaza” przewodnik, opinie lekarzy, które mówią, że najlepiej jest przyjmować tabletki rano – przed śniadaniem, a na recepcji dwa razy – rano i wieczorem, jest przypisany do następujących dawkach w zależności od charakteru choroby:

 • Kiedy objawy niestrawności, zgaga i ból podczas połykania – 1 tabletka (20 mg) dziennie.
 • W wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy 12 lekarz przepisał tabletki 1-2 (40 mg każda) dziennie. Przebieg leczenia – 1 miesiąc.
 • W przypadku zespołu Zollingera-Ellisona jest zaleca się 80 mg leku dziennie, ilość ta powinna być podzielona na 2 przyjęcia.
 • Starsi pacjenci, jak i tych, którzy mają upośledzone funkcje wątroby, lekarz przepisać maksymalnie 1 tabletka (40 mg) dziennie.

Użycie „Nolpazy” – czyli w postaci tabletek łagodzi objawy powyżej schorzeń najczęściej po 14 dniach leczenia.

Podobieństwa i różnice

Że zarówno same leki? Po pierwsze, jest to ten sam składnik aktywny – pantoprazolu. Po drugie, oba środki są przypisane do identycznego leczenia chorób. Po trzecie, sposobu stosowania i dawki tabletki są bardzo podobne.

Różnice między tymi lekami, może tylko dwa. Po pierwsze – są one różnych producentów. Zatem lek „Nolpaza” produkowane w Słowenii, a lek „Kontrolok” – w Niemczech. Druga różnica – cena. Środki, o których mowa w art okazuje się być droższe niż ich odpowiedniki. Tak więc, tabletki „Nolpaza”, którego cena jest nieco różne w różnych aptekach (w zależności od tego, co procent oszustwa umieści instytucję), średnio, może być zakupiony od 130 rubli – dla pigułki 20 mg, w ilości 14 części. Nie ma innego opakowania leku. Na przykład, jeśli opakowanie zawiera 28 tabletek 20 mg, a koszty będą wyższe niż – w ciągu 250 rubli 1 opakowanie tabletek „Nolpaza”. Cena Większe tabletek (40 mg) będzie w przedziale 400-420 rubli. Dla porównania, 14 tabletek (20 mg) leku „Kontrolok” Przeciętnie konieczności zapłacić 700 rubli. Różnica w cenie uzyskuje więcej niż 500 rubli, i to jest namacalny różnica. W związku z tym pytanie, co jest lepsze – „Kontrolok” lub „Nolpaza”, można odpowiedzieć w następujący sposób: jeśli chodzi o wartość, a następnie, oczywiście, tego ostatniego leku. Ale z drugiej strony, lek, który jest dedykowany do artykułu, działa na organizm szybciej. Zatem, w zakresie prędkości, a następnie, oczywiście, czyli „Kontrolok” jest bardziej korzystne. W każdym przypadku, w recepcji u lekarza, można poprosić o zastąpienie leku tańszy sposób. A jeśli lekarze mogą kupić inny lek, ale podobny w działaniu pigułki „Kontrolok” analogi są znacznie tańsze, można bezpiecznie pójść do apteki i kupić zamiennik dla tego obiektu.

Przestrogi

 • Przed rozpoczęciem leczenia z tego leku, lekarz daje kierunek pacjenta mają zostać zbadane w celu uniknięcia jego obecność guzów złośliwych. Fakt, że środki „Kontrolok” może uniemożliwić terminowe rozpoznanie objawów raka.
 • Podczas leczenia lekami trzeba monitorować poziom enzymów wątrobowych u pacjentów w przypadku gwałtownego wzrostu liczby przerywać przyjmowania swoje pigułki.
 • Po zakończeniu terapii ekspertów zaleca swoim pacjentom poddać kontroli endoskopowej. Konieczne jest, aby być w stanie szybko zidentyfikować obecność guza i jego czasu, aby wyeliminować.

Teraz już wiesz wszystko o medycynie „Kontrolok”: analogi, koszt pacjenta poglądów, zasady odbioru znaczy. Odkryliśmy, że ten lek ma takich obiektów, które są tańsze, na przykład, „Nolpaza” pigułki. Jednak wpływ „Kontrolok” lek szybciej niż jego odpowiednik. Dlatego, aby powiedzieć na pewno, co lek jest lepszy, nie można. W każdym przypadku lekarz musi przepisać leki, i tylko z nich można dopasować lek zastępczy „Kontrolok” środkiem „Nolpaza” lub inny równoważny.