745 Shares 5974 views

Pimenov Jurij Iwanowicz: biografia i twórczość

Chodzi o wspaniałym człowiekiem i mistrz swego rzemiosła Pimenove Yurii Ivanoviche. On jest znany radziecki grafik, nauczyciel, malarz, profesor i scenograf. Dowiemy się więcej o jego biografii, a także zapoznać się z jego pracy.

Pimenov Jurij Iwanowicz: biografia

Bohaterem tego artykułu urodził się w 1903 roku, w dniu 26 listopada. Chłopiec urodził się w prawnika rodzinnego. Matka chłopca była żona kupca. Jako dziecko uczył się w szkole w Moskwie. Od 1920 do 1925 roku studiował w VHUTEMAS w wydziały malarstwa i drukowania. Wziąłem lekcje z Malyutin S. i B. Tabor. Od 1923 roku pracował w magazynach. Raz w roku 1925 ukończył, stał się założycielem Towarzystwa sztalugowego.

Pimenov wkrótce objawił się jako artysta. W tym czasie pracował jako scenograf w teatrze. W tym przypadku, jest to również bardzo udany, ponieważ był osobą kreatywną. Był nazywany kinoplakata reklamową mistrz w której uciekają się do korzystania z elementami malarstwa sztalugowego.

W 1954 roku mężczyzna został wybrany członkiem korespondentem Akademii Sztuki, aw 1962 roku został jego honorowym członkiem. W 1966 roku podpisał list wysłany do Leonida Breżniewa przeciwko historycznej rehabilitacji Stalina. Był to list z 25 pracowników kultury i nauki.

W odniesieniu do życia osobistego bohatera tego artykułu, to on, oczywiście, to było. Oprócz miłości, co wydarzyło się w pierwszych latach, człowiek zawsze był wierny i główny kobieta w jego życiu – jego żona Natalia Konstantinovka Bernadsky. Ślub para weszła w 1931 r. Niestety, dzieci w rodzinie nie było.

Nasz bohater zmarł w 1977 roku, w dniu 6 września. Został pochowany w Moskwie Novodevichy Cemetery. rodzice Pimenov zostali pochowani na cmentarzu Danilovsky.

kompozycje

Pimenov Jurij Iwanowicz napisał esej niewiele, ale każdy z nich zakrada się do rdzenia. Lista jego prac jest krótki, ale pojemny. Pisałem człowieka z dość długich odstępach czasu, jako pisarz. Jednak sam nie uważa się za pisarza. W 1958 roku napisał esej „Na przedmieściach”, która jest w zbiorze opowiadań „zauważa artysty.”

Dwa lata później, Związek Radziecki wyszedł z jego książki „Rok podróży”. W tym samym – 1960 – roku opublikował "The Art of Living, czy" Sztuka niczego ' ". Nowa kolekcja pojawiła się w ciągu zaledwie 8 lat i był nazywany „Nowe czwarte”. W 1974 roku – „Tajemniczy Świat okularów”.

Pimenov Jurij Iwanowicz: obrazy

Mówi się, że na początku twórczej drogi do Pimenov Jurij Iwanowicz był pod ogromnym wpływem mistrzów niemieckiego ekspresjonizmu. I to widać w jego obrazach. Wystarczy tylko przypomnieć sobie straszny dramat napiętą atmosferę jednego z jego najlepszych obrazów „War Disabled”, którą napisał w 1926 r. W tej chwili, ona, nawiasem mówiąc, jest w rosyjskim Państwowym Muzeum. Te same uczucia są odzwierciedlone w filmie „Daj przemysł ciężki” i „żołnierze poruszają się po stronie rewolucji”. Ostatni obraz znajduje się w Galerii Trietiakowskiej.

Z artysty Pimenov Jurij Iwanowicz zmienił swoje poglądy w czasie. Stał się wyznawcą impresjonizmu aktualizowana. Głównym śpiew był „wspaniały moment” dla niego, który jest tak wspaniały i tak krótki. Jego obrazy zaczęły odzwierciedlać więcej światła i inspirowane obrazy.

Dwa z najbardziej znanych obrazów naszego bohatera – jest „Nowa Moskwa”, napisany w 1937 roku i „Frontline Drogowego” (1944).

wyróżnieniem

Pimenov Jurij Iwanowicz miał wiele nagród. Został uznany za honorowego pracownika Sztuki i Ludowego Artysty ZSRR. Lenin miał nagrodę za serię obrazów o nazwie „nowe dzielnice”, które pisał od 1963 do 1967 roku. Stwierdzono również naznaczone dwoma Nagrodą Stalina drugiego stopnia. Pierwszy dano mu do rejestracji „Dla tych, którzy są w morzu!” – play B. Lavrenev. Drugą nagrodę otrzymał Pimenov o rejestrację „stepie szerokim” – Wyniki N. Vinnikov. Został odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru – Pracy i Lenina, a także srebrny medal z Ministerstwa Kultury i złoty medal z pierwszym stopniem ZSRR Akademii Sztuki.

Dowiedzieliśmy się o życiu Pimenova Yuriya Ivanovicha, i spotkał się z jego pracy. W artykule przedstawiono również niektóre z jego obrazów. Zgodnie z zapisem osoby jest jasne, że był bardzo utalentowany i pracowity, jak zaawansowana w każdym przypadku, za którą podjął. Przez całe życie żył z jedyną kobietą, którą kochał, i pozostał jej wierny aż do ostatnich dni. Znany radziecki robotnik sztuka zasługuje nie tylko szacunek, ale także pamięci.