439 Shares 8530 views

Wynalazł Kulibin Iwan Pietrowicz?

Wiele osób wie o wybitnego rosyjskiego inżyniera Ivan Kulibin. A twórcy szczególnie przedsiębiorczy nie są często słyszałem w adresie jego imię: „Jesteś jak Kulibin” Jednak niewiele osób wie, że rozwój IP tuzin Kulibin opatentowany jedyny. Świat już wie, że architekt Miasto zbudowane wytrzymałą konstrukcję mostu, a to co Kulibin wynalazł go – nie wiem.


tożsamość wynalazcy

Iwan Pietrowicz urodzony w Niżnym Nowogrodzie w 1735 roku. Zaskakująco, jego rodzina nie nauczył ludzi, a zatem zdolność mechanik samouk był naprawdę wybitny talent!

Rodzina Ivan istniał kosztem drobnego handlu: jego ojciec był przedsiębiorcą i staroobrzędowców, a matka zajmowała się rolnictwem i pomógł utrzymać kont.

Od najmłodszych lat chłopiec czuł wielką sympatię do ofert projektowych i inżynierskich wszelkiego rodzaju wynalazków, które w tym czasie we wsiach nie tak dużo. Ale żarliwy nauki chłopiec nie chciał trzymać książki i poszedł do uczniem wieśniak wyszkolony ślusarza, obracania i horology.

Zdobyć doświadczenie, Kulibin czyni swój pierwszy zegarek, unikalny do tej pory na całym świecie, aby znaleźć. Tiny wynalazek wykonuje funkcje godzinach walki, a także pozytywki i miniaturowego teatru. Przed dziełem sztuki Niżnym Nowogrodzie mistrzów nie mógł się oprzeć sobie Katarzyna II – dała jej zegarek, a ona zaprosiła Kulibina do pracy.

W 1769 roku Ivan dostaje miejsce w Akademii Nauk, a od tej pory służy wiernie dla dobra nauki rosyjskiego.

Jednak tylko kilka z wynalazku otrzymał patent posiadanych przez pana i po prawej stronie. Większość rysunki i schematy pozostają niespełnione inżynier pragnienie.

Weźmy pod uwagę kilka rzeczy, które wymyślił Kulibin, ale nigdy opatentowane.

Paddle silnik woda

W 18. wieku Burlatskii pracy najemnej był jednym z najczęstszych sposobów, aby przenieść do sądów przeciwko przepływu rzek, a także w płytkiej wodzie.

Ivan postanowił ulżyć im w cierpieniu i wprowadzenia innowacji w firmie inżynierskiej parowiec – łopatki silnika. Jego zasada działania opiera się na technice ruchu statków korzystających kotwy i liny – spadł do znacznie wyprzedza kotwicę z liną zwrócił statek. I podczas jednego statku towarowego „został” rzucanie drugi na – i tak na linii.

Kulibin udoskonalił system. Teraz, zamiast pracowników do liny wyciągnąć statek miał silnik (było koło z łopatkami 2) z wykorzystaniem energii wodnej. Pozornie prosta i wytrzymała konstrukcja, która pozwoli zaoszczędzić moc setek wioślarzy i przedsiębiorców – setki pieniędzy. Jednak nawet po udane testy na ruch statku z 65-TEW ton piasku finansowania produkcji nie została dokonana.

Niestety, to nie jest jedyną rzeczą, którą wynalazł Kulibin Iwan Pietrowicz, ale nie był w stanie założyć produkcję.

Winda dla cesarzowej

Starzenie Katarzyna II ledwo przeniósł się do mieszkania w Pałacu Zimowym. Dlatego Kulibin dano ważną misję – do wystąpienia z windą na samą cesarzową.

Wyciągarka z windy nie odpowiedział główny warunek, aby rozwiązać liny do sufitu Pałacu został surowo zabronione. Pomysłowy naukowiec wymyślił mechanizm podobny do pracy fotela biurowego lub dokręcenie nakrętki: sługa nacisnął klamkę, a śruba obraca się w tulei, podnoszone i opuszczane siedzenie. Niestety, mechaniczny wyciąg do tej pory nie żył. Po śmierci Katarzyny II jako bezużyteczny był określoną cegła, oraz prawa autorskie do jej rozwoju Kulibin nigdy nie dostał. Był inny temat, który wynalazł Kulibin, ale myślę, że ich dziecko nie może.

most

Jeśli wizja Katarzyny II nie omieszkał jej w tym czasie, był uważany za po prawej stronie jest również założycielem firmy most w Petersburgu.

Na początku 19 wieku Ivan opracowano bardzo wytrzymały most konstrukcja jednoprzęsłowym. Na swoim wynalazkiem pracował aż 30 lat! Pomimo braku niezbędnej wiedzy z matematyki i fizyki, on, nieświadomie, w sposób praktyczny otworzyło nowe przepisy. Wielką zaletą mostu był fakt, że na jej podstawie nie mógł przejść statki spilivaya ich rozpoczęcia.

Wielki Euler, sprawdzanie rysunki mistrz był zaskoczony brakiem pomyłek i błędów w nich. Potiomkin sam wyróżnił pieniądze na budowę modelu mostu, ale to sponsoring skończyła.

I 30 lat później, słynny architekt był Most Town, nie ja Kulibin który wymyślił ten most.

„Dziadek” z samochodu

Między innymi, Iwan Pietrowicz wynalazł samobieżny wózek inwalidzki. Z wyglądu jest bardzo podobny samochód, ale zasada działania była inna. Wózek można uznać hybrydowy rower i wagonów, co w efekcie prowadzi osobę poprzez naciśnięcie pedału. Wynalazek przez jakiś czas służył jako zabawka dla elity, ale sponsorować produkcję ona chce i nie pojawił. Rysunki „dziadek samochód” zatopiony w zapomnienie, dotarł aż do teraz.

Nie należy mylić wózek, który wynalazł Kulibin i veloekipazh Shamshurenkova. Jego wynalazek był znacznie większy i bardziej interesujące: wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób, aw veloekipazh zimowym przekształcony sanki. Chciałbym zauważyć ciekawą podobieństwa: produkcja rozwojowy Leonty Shamshurenkova i nikt nie był zaangażowany i rysunki jego wynalazki zostały utracone.

Pierwsza proteza

Na początku 19 wieku Kulibin przedstawiony Akademii Nauk pracowników „know-how”! Proteza symuluje kończynę dolną. Pierwszym była budowa Nepeytsyn testowego – stracił nogę w zamachu Oczaków, a teraz jego kariera wojskowa była wykoleił! Niestety, Ivan Kulibin że wynalazł swoją nową nogę i dał początek jego nowych zwycięstw! W rezultacie, Nepeytsyn został awansowany do stopnia generała majora i otrzymał przydomek Żelazna śmieszne nogi.

System Spotlight uruchomienie statków, telegraf optyczny, projekt mostu żelaznego nad Wołgą – mała lista rzeczy, które wymyślił Kulibin Iwan Pietrowicz.

Zdjęcia i rysunki w wielu z nich, niestety, nie przeżył. Jednak sława i pamięć o tym niezwykłym człowieku musi zawsze pozostanie w naszych sercach!